Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sunak over gemis in jeugd: geen abonnement op Sky TV

Sunak over gemis in jeugd: geen abonnement op Sky TV

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Rishi Sunak meent dat hij als kind "veel dingen" moest missen, waaronder een abonnement op zender Sky TV. De leider van de Conservatieve Partij vertelde dat in een interview met ITV toen hem werd gevraagd of hij in contact staat met de worstelingen van het Britse volk.

Sunak is de rijkste premier in de Britse geschiedenis en zijn vermogen wordt door zijn politieke tegenstanders tegen hem gebruikt. Zij spreken van een te grote kloof tussen Sunak en het volk, waardoor de premier geen gevoel heeft voor de problemen waar veel Britten mee te maken hebben.

Sunak vertelt in het interview dat zijn ouders offers moesten brengen om zijn opleiding te betalen en dat hij daarom als kind zonder bepaalde dingen moest leven. Hij noemde de betaalzender toen hem werd gevraagd naar een voorbeeld. "Er was van alles en nog wat dat ik als kind had gewild, maar niet kon krijgen. Beroemd voorbeeld is Sky TV. Dat hebben we nooit gehad toen ik opgroeide."

D-dayherdenkingen

Sunak, zoon van een arts en apotheker, werkte voorheen in de financiële sector. Zijn vrouw is een succesvolle zakenvrouw en tevens de dochter van de oprichter van IT-bedrijf Infosys. Het geschatte vermogen van Sunaks familie ligt op ruim 650 miljoen pond (ruim 770 miljoen euro), wat meer zou zijn dan dat van koning Charles.

Het vooraf opgenomen interview wordt woensdag uitgezonden. Dit vraaggesprek was de reden waarom Sunak vorige week vroegtijdig de D-dayherdenkingen in Frankrijk verliet. Sunak bood zijn excuses aan nadat ophef was ontstaan onder partijgenoten en bij oppositiepartijen. De premier verklaarde ook dat het interview was gepland voor het begin van de verkiezingscampagne. Het Britse volk kiest op 4 juli een nieuw parlement.

Meer uit Buitenland

Merz wil bondskanselier blijven na historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

14 minuten geleden
Forse winst AfD bij Duitse verkiezingen, historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

54 minuten geleden
Duizenden demonstreren in Parijs tegen 'geweldswet'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zondag in Parijs gedemonstreerd tegen een wetsvoorstel over het gebruik van geweld door handhavers. Politici, mensenrechtenorganisaties en andere activisten sloten zich aan bij de demonstranten. De wet wordt ook wel een "licence to kill" genoemd.

1 uur geleden
Deense premier zwijgt over Groenland-akkoord VS tot ondertekening

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen geeft geen details over een akkoord met de Verenigde Staten over Groenland totdat dit daadwerkelijk ondertekend is. Tegen de Deense omroep TV 2 zei Frederiksen ook dat zij en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen geen deal zouden ondertekenen "als die niet goed is voor Groenland".

2 uur geleden
Hogere opkomst in Berlijn bij deelstaatverkiezingen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De opkomst bij de regionale verkiezingen in Berlijn lijkt hoger te liggen dan bij de vorige stembusgang, zo blijkt uit cijfers halverwege de dag. Duitsers stemmen deze zondag in twee deelstaatverkiezingen - in Berlijn en Mecklenburg-Voor-Pommeren - die gevolgen kunnen hebben voor de politieke toekomst van bondskanselier Friedrich Merz.

3 uur geleden
Rusland meldt meer dan duizend cyberaanvallen op verkiezingen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland meldt dat er de afgelopen dagen grootschalige cyberaanvallen zijn uitgevoerd, gericht op de parlementsverkiezingen in het land. Verkiezingsinfrastructuur kreeg te maken met meer dan duizend zogenoemde DDoS-aanvalsgolven.

3 uur geleden
Meloni wil aantal buitenlandse scholieren in klas beperken

ROME (ANP/RTR) - Italië wil gezichtsbedekking op scholen verbieden en het aantal buitenlandse scholieren per klas beperken. Dat zei de Italiaanse premier Giorgia Meloni op een bijeenkomst van de jongerentak van haar uiterst conservatieve partij Fratelli d'Italia.

4 uur geleden