Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sunak: ook rechter kan strengste migratiewet niet stoppen

Sunak: ook rechter kan strengste migratiewet niet stoppen

LONDEN (ANP) - De nieuwe asielwet die de regering van de Britse premier Rishi Sunak heeft opgesteld, is de strengste ooit. Dat heeft hij gezegd op een ingelaste persconferentie. Het wordt volgens de Conservatieve politicus voor mensen die met bootjes aankomen in het Verenigd Koninkrijk bijna onmogelijk om te blijven. Sunak voegde eraan toe dat ook het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) wat hem betreft geen deportaties zal kunnen tegenhouden.

Sunak zegt dat zijn regering de enige is met duidelijke plannen "om de boten te stoppen". Hij heeft daarvoor afspraken gemaakt met Rwanda, waar asielzoekers uit allerlei landen naartoe gebracht moeten worden als ze "vooral via onveilige en illegale routes" naar het VK gekomen waren. Rwanda krijgt daar een vergoeding voor.

'Enige aanpak'

Als het parlement met zijn plannen instemt, gaat de Britse regering asielzoekers het land uit zetten, zei Sunak. Zelfs als het EHRM de uitzettingen verbiedt zal zijn regering "doen wat nodig is" om de vliegtuigen toch te laten opstijgen.

Sunak staat door zijn immigratieplannen onder politieke druk, en zei daarom deze ingelaste persconferentie te houden. Een deel van zijn eigen Conservatieve partij vindt dat de plannen niet ver genoeg gaan. Sunak wees in de persconferentie vooral naar Labour, dat volgens hem helemaal geen plan heeft om deze vorm van migratie tegen te gaan. "Dit is niet alleen de beste aanpak, het is de enige aanpak."

Nooit meer

De Britse minister-president sprak op Downing Street 10 van achter een spreekgestoelte met daarop de tekst "Stop de boten". De afspraken met Rwanda zullen volgens hem dienen als een vorm van afschrikking. Dat moet volgens Sunak kunnen, ondanks bezwaren van rechters en activisten die zeggen dat het beleid in strijd is met de mensenrechten. Die verdragen zijn nooit bedoeld om legitieme besluiten van een democratisch parlement tegen te houden, aldus Sunak.

De premier maakte een nadrukkelijk onderscheid tussen legale en illegale migratie. "Ik ben een kind van migranten", zei hij, maar "mijn familie kwam hier legaal". Wie illegaal in het VK aankomt, zal volgens hem bijna altijd weggestuurd worden en nooit meer in aanmerking komen voor verblijf. Alleen voor mensen die een concreet, persoonlijk gevaar lopen, wordt een uitzondering gemaakt.

Meer uit Buitenland

Voor altijd 'sterke' troepenmacht VS in Europa, verzekert Rutte

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor altijd met "een heel sterke" strijdmacht in Europa, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. De VS zullen zich meer op de concurrentiestrijd met China richten en meer aan Europa zelf overlaten, maar gaan volgens hem niet weg.

5 minuten geleden
Opwekking energie en veiligheid steeds meer verweven op Noordzee

HAMBURG (ANP) - De geopolitieke onrust drukt zijn stempel op de Noordzeetop, die oorspronkelijk vooral over windenergie op zee ging. Maar "we kunnen het tegenwoordig niet hebben over energie zonder ook veiligheid te bespreken", zei de Deense premier Mette Frederiksen op de internationale bijeenkomst in Hamburg.

7 minuten geleden
Premier Hongarije beschuldigt Oekraïne van politieke inmenging

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán zegt dat zijn regering de ambassadeur van Oekraïne gaat ontbieden omdat de Oekraïense regering zou proberen zich te bemoeien met de Hongaarse parlementsverkiezingen van 12 april. Hij meldt dat in een video op Facebook. De premier staat in de peilingen achter op zijn grote rivaal Peter Magyar.

9 minuten geleden
Amerikaans vliegdekschip arriveert in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Abraham Lincoln is met andere schepen aangekomen in het Midden-Oosten, meldt het Amerikaanse leger. Met de Lincoln is de Amerikaanse vuurkracht in de regio aanzienlijk versterkt, terwijl de spanningen met Iran weer hoog zijn opgelopen.

1 uur geleden
Laat Oekraïne met EU-geld ook wapens in VS kopen, maant Rutte

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet de 90 miljard euro die het van de EU leent ook kunnen gebruiken om Amerikaanse wapens te kopen, maant NAVO-chef Mark Rutte. Vooral Frankrijk wil dat Oekraïne de miljarden alleen in Europa besteedt, maar landen als Nederland wijzen erop dat het land bijvoorbeeld nog niet zonder Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingsraketten kan.

1 uur geleden
Duitse die 15 mensen neerstak moet naar psychiatrische kliniek

HAMBURG (ANP/DPA) - Een Duitse vrouw moet permanent psychiatrisch worden opgenomen nadat zij vorig jaar op het centraal station van Hamburg vijftien mensen had gestoken. De rechtbank in de Noord-Duitse havenstad verklaarde dat de 40-jarige vrouw ontoerekeningsvatbaar is en een gevaar vormt voor de samenleving.

1 uur geleden
Begraafplaats Margraten krijgt deze week nieuw paneel na rel

DEN HAAG (ANP) - De militaire begraafplaats in Margraten krijgt deze week een nieuw paneel met aandacht voor onder meer zwarte militairen. De Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo en beheerder American Battle Monuments Commission (ABMC) presenteerden het bord in Den Haag. Dat gebeurde na maandenlange onrust over de verwijdering van informatie over de Afro-Amerikaanse militairen die Nederland hielpen bevrijden.

2 uur geleden