Sunak na verkiezingsnederlaag terug in Londen
LONDEN (ANP) - De Britse premier Rishi Sunak is weer aangekomen in Londen. Hij volgde de voor zijn kabinet en zijn partij rampzalig verlopen verkiezingsuitslag vanuit het noorden van het land, zijn eigen kiesdistrict Richmond. Hij gaat later op de dag op audiëntie bij de koning, waarbij hij naar verwachting zijn ontslag als minister-president zal indienen.
Sunaks Conservatieve Partij heeft een historische nederlaag geleden. Nog geen tien van de 650 zetels zijn nog te verdelen, en de Conservatieven staan momenteel op 119. Dat is het laagste aantal in meer dan honderd jaar. De partij verloor bovendien meerdere gevoelige zetels.
Een recordaantal ministers is haar of zijn plek in het parlement kwijt. De Conservatieven haalden het ook niet in de kiesdistricten van de vorige vier oud-premiers. Lizz Truss was herkiesbaar en verloor van Labour. Haar voorgangers waren niet herkiesbaar, maar hun districten kwamen eveneens in handen van andere partijen. Boris Johnsons Uxbridge and South Ruislip ging naar Labour. De districten Maidenhead (voorheen Theresa May) en Witney (David Cameron) kwamen in handen van de Lib Dems.
De verwachting is dat Labourleider Keir Starmer vrijdagmiddag nog minister-president wordt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
46 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
7 uur geleden