Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sunak na verkiezingsnederlaag terug in Londen

Sunak na verkiezingsnederlaag terug in Londen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Rishi Sunak is weer aangekomen in Londen. Hij volgde de voor zijn kabinet en zijn partij rampzalig verlopen verkiezingsuitslag vanuit het noorden van het land, zijn eigen kiesdistrict Richmond. Hij gaat later op de dag op audiëntie bij de koning, waarbij hij naar verwachting zijn ontslag als minister-president zal indienen.

Sunaks Conservatieve Partij heeft een historische nederlaag geleden. Nog geen tien van de 650 zetels zijn nog te verdelen, en de Conservatieven staan momenteel op 119. Dat is het laagste aantal in meer dan honderd jaar. De partij verloor bovendien meerdere gevoelige zetels.

Een recordaantal ministers is haar of zijn plek in het parlement kwijt. De Conservatieven haalden het ook niet in de kiesdistricten van de vorige vier oud-premiers. Lizz Truss was herkiesbaar en verloor van Labour. Haar voorgangers waren niet herkiesbaar, maar hun districten kwamen eveneens in handen van andere partijen. Boris Johnsons Uxbridge and South Ruislip ging naar Labour. De districten Maidenhead (voorheen Theresa May) en Witney (David Cameron) kwamen in handen van de Lib Dems.

De verwachting is dat Labourleider Keir Starmer vrijdagmiddag nog minister-president wordt.

Meer uit Buitenland

Rechtbank VS halveert megaboete voor Greenpeace

MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.

1 uur geleden
Zweden: neergehaalde drone was inderdaad van Rusland

MALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".

3 uur geleden
Noorwegen arresteert tiener om aanslagplannen op NAVO-basis

STAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.

3 uur geleden
Trump oppert 'vriendelijke overname' van Cuba

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Doden en tientallen gewonden door tramontsporing Milaan

MILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.

4 uur geleden
Clinton: als ik wist wat Epstein deed, had ik hem zelf aangegeven

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."

5 uur geleden
Oud-president Clinton getuigt over Epstein-banden

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.

6 uur geleden