Sunak na verkiezingsnederlaag terug in Londen
LONDEN (ANP) - De Britse premier Rishi Sunak is weer aangekomen in Londen. Hij volgde de voor zijn kabinet en zijn partij rampzalig verlopen verkiezingsuitslag vanuit het noorden van het land, zijn eigen kiesdistrict Richmond. Hij gaat later op de dag op audiëntie bij de koning, waarbij hij naar verwachting zijn ontslag als minister-president zal indienen.
Sunaks Conservatieve Partij heeft een historische nederlaag geleden. Nog geen tien van de 650 zetels zijn nog te verdelen, en de Conservatieven staan momenteel op 119. Dat is het laagste aantal in meer dan honderd jaar. De partij verloor bovendien meerdere gevoelige zetels.
Een recordaantal ministers is haar of zijn plek in het parlement kwijt. De Conservatieven haalden het ook niet in de kiesdistricten van de vorige vier oud-premiers. Lizz Truss was herkiesbaar en verloor van Labour. Haar voorgangers waren niet herkiesbaar, maar hun districten kwamen eveneens in handen van andere partijen. Boris Johnsons Uxbridge and South Ruislip ging naar Labour. De districten Maidenhead (voorheen Theresa May) en Witney (David Cameron) kwamen in handen van de Lib Dems.
De verwachting is dat Labourleider Keir Starmer vrijdagmiddag nog minister-president wordt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
1 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
2 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
4 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
5 uur geleden