Sunak na verkiezingsnederlaag terug in Londen
LONDEN (ANP) - De Britse premier Rishi Sunak is weer aangekomen in Londen. Hij volgde de voor zijn kabinet en zijn partij rampzalig verlopen verkiezingsuitslag vanuit het noorden van het land, zijn eigen kiesdistrict Richmond. Hij gaat later op de dag op audiëntie bij de koning, waarbij hij naar verwachting zijn ontslag als minister-president zal indienen.
Sunaks Conservatieve Partij heeft een historische nederlaag geleden. Nog geen tien van de 650 zetels zijn nog te verdelen, en de Conservatieven staan momenteel op 119. Dat is het laagste aantal in meer dan honderd jaar. De partij verloor bovendien meerdere gevoelige zetels.
Een recordaantal ministers is haar of zijn plek in het parlement kwijt. De Conservatieven haalden het ook niet in de kiesdistricten van de vorige vier oud-premiers. Lizz Truss was herkiesbaar en verloor van Labour. Haar voorgangers waren niet herkiesbaar, maar hun districten kwamen eveneens in handen van andere partijen. Boris Johnsons Uxbridge and South Ruislip ging naar Labour. De districten Maidenhead (voorheen Theresa May) en Witney (David Cameron) kwamen in handen van de Lib Dems.
De verwachting is dat Labourleider Keir Starmer vrijdagmiddag nog minister-president wordt.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
3 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
9 uur geleden