Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sunak in Belfast om DUP te overtuigen van Brexitdeal

Sunak in Belfast om DUP te overtuigen van Brexitdeal

BELFAST (ANP) - De Britse premier Rishi Sunak reist dinsdag af naar Belfast om de Noord-Ieren te overtuigen van de Brexitdeal die hij heeft gesloten met de Europese Unie. Hij hoopt met het nieuwe handelsprotocol de patstelling te kunnen doorbreken in het land dat al een jaar zonder regering zit.

De pro-Britse Democratic Unionist Party (DUP) blokkeert de regeringsvorming in Noord-Ierland namelijk al sinds februari vorig jaar uit onvrede over de handelsregels die sinds de Brexit voor Noord-Ierland gelden. Sunak hoopt hun zorgen met de nieuwe afspraken te hebben weggenomen, al lijken niet alle eisen van de DUP ingewilligd. Er is bijvoorbeeld nog altijd een (kleine) rol voor het EU-hof bij het handhaven van de regels.

De partij wil goed de tijd nemen om de overeenkomst te bestuderen voordat het een definitief standpunt inneemt. Partijleider Jeffrey Donaldson zei maandag in een eerste reactie dat er "aanzienlijke vooruitgang is geboekt" op een aantal terreinen, maar dat er "belangrijke punten van zorg" blijven.

Ook veel van Sunaks eigen partijgenoten zullen kijken naar wat de DUP doet. De meeste Conservatieven zijn tevreden met het resultaat, maar de harde Brexiteers onder hen hebben aangegeven de deal niet te kunnen steunen als de DUP niet akkoord gaat. Voor een meerderheid in het Britse parlement heeft Sunak hen waarschijnlijk niet nodig. Oppositiepartij Labour heeft aangegeven voorstander van de plannen te zijn.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

2 uur geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

3 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

3 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

3 uur geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

5 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

7 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

9 uur geleden