Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sunak in Belfast om DUP te overtuigen van Brexitdeal

Sunak in Belfast om DUP te overtuigen van Brexitdeal

BELFAST (ANP) - De Britse premier Rishi Sunak reist dinsdag af naar Belfast om de Noord-Ieren te overtuigen van de Brexitdeal die hij heeft gesloten met de Europese Unie. Hij hoopt met het nieuwe handelsprotocol de patstelling te kunnen doorbreken in het land dat al een jaar zonder regering zit.

De pro-Britse Democratic Unionist Party (DUP) blokkeert de regeringsvorming in Noord-Ierland namelijk al sinds februari vorig jaar uit onvrede over de handelsregels die sinds de Brexit voor Noord-Ierland gelden. Sunak hoopt hun zorgen met de nieuwe afspraken te hebben weggenomen, al lijken niet alle eisen van de DUP ingewilligd. Er is bijvoorbeeld nog altijd een (kleine) rol voor het EU-hof bij het handhaven van de regels.

De partij wil goed de tijd nemen om de overeenkomst te bestuderen voordat het een definitief standpunt inneemt. Partijleider Jeffrey Donaldson zei maandag in een eerste reactie dat er "aanzienlijke vooruitgang is geboekt" op een aantal terreinen, maar dat er "belangrijke punten van zorg" blijven.

Ook veel van Sunaks eigen partijgenoten zullen kijken naar wat de DUP doet. De meeste Conservatieven zijn tevreden met het resultaat, maar de harde Brexiteers onder hen hebben aangegeven de deal niet te kunnen steunen als de DUP niet akkoord gaat. Voor een meerderheid in het Britse parlement heeft Sunak hen waarschijnlijk niet nodig. Oppositiepartij Labour heeft aangegeven voorstander van de plannen te zijn.

Meer uit Buitenland

Katz: operatie Zuid-Libanon gaat door na afspraken over bestand

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht gaat door met de operaties in het zuiden van Libanon en zal bij nieuwe aanvallen van Hezbollah ook weer optreden in de hoofdstad Beiroet, zegt minister van Defensie Israel Katz. Zijn verklaring komt enige uren nadat bekend werd dat in Washington afspraken waren gemaakt over een staakt-het-vuren. Het leger zegt eveneens dat de gevechten voortduren.

14 minuten geleden
Veiligheidsminister Israël boos om bestand: dit is een grote fout

JERUZALEM (ANP/AFP) - De nieuwe deal over een bestand tussen Israël en Libanon leidt tot kritiek binnen de Israëlische regering. De uiterst rechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir noemt de overeenkomst volgens Israëlische media een "grote fout".

1 uur geleden
Cyprus: migratiepact zal niet zonder problemen van start gaan

LUXEMBURG (ANP) - De meeste EU-lidstaten zijn klaar voor de inwerkingtreding van het asiel- en migratiepact, zei de Cypriotische minister Nicholas Ioannides (Migratie) donderdag in Luxemburg. "Maar we verwachten niet dat er geen problemen zullen zijn", zei hij voor het begin van de vergadering met migratieministers in Luxemburg.

1 uur geleden
Officiële onderhandelingen EU-toetreding Oekraïne kunnen verder

NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.

11 uur geleden
Hongarije en Oekraïne bereiken akkoord over rechten diaspora

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.

13 uur geleden
Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

15 uur geleden
Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

16 uur geleden