Sunak heeft als eerste 100 nominaties voor leiderschap Tories
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse conservatieve politicus Rishi Sunak heeft vrijdag als eerste de drempel gehaald om zich kandidaat te mogen stellen voor partijleider. Het ervaren conservatieve parlementslid Tobias Ellwood liet per Twitter weten het "honderdste Tory-parlementslid" te zijn dat Sunak steunt.
Sunak, voormalig minister van Financiën, hoopt de eerder deze week als premier en partijleider afgetreden Liz Truss op te volgen. Hij wordt automatisch partijleider en premier als zijn tegenstanders - Penny Mordaunt en mogelijk Boris Johnson - er niet in slagen om honderd nominaties van conservatieve parlementsleden te krijgen.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
10 uur geleden