Sunak en Starmer trappen Britse verkiezingscampagne af
LONDEN (ANP) - De Britse premier Rishi Sunak en zijn uitdager Keir Starmer hebben de campagne voor de verkiezingen afgetrapt. De leiders van de Conservatieven en Labour hebben nog zes weken om de kiezers te overtuigen op hun partijen te stemmen.
De Conservatieven, die al veertien jaar aan de macht zijn, staan ver achter in de peilingen, maar Sunak hoopt tegen de verwachtingen in toch door te kunnen als premier. Labour daarentegen ziet de verkiezingen als de kans om de voorsprong in de peilingen eindelijk te verzilveren. Begin deze maand won de partij veel zetels en burgemeestersposten bij de lokale verkiezingen, dus partijleider Starmer gaat vol vertrouwen de campagne in.
Sunak maakte woensdag in de stromende regen bekend dat de Britten op 4 juli naar de stembus mogen om een nieuw parlement te kiezen. De premier schoof donderdagochtend aan in het nieuwsprogramma Today en kreeg daar de vraag waarom hij de aankondiging niet binnen deed of onder een paraplu. Sunak reageerde dat hij geen "mooiweerpoliticus" is.
Achterstand in peilingen
Volgens Britse media heeft Sunak verrassend vroeg de verkiezingen uitgeschreven, omdat hij hoopt dat het goede nieuws over de economie en de inflatie hem kan helpen populariteit te herwinnen. Maar partijgenoten zeggen ook tegen Britse media dat ze zich zorgen maken over de grote achterstand in de peilingen en dat ze liever een paar maanden extra de tijd hadden gehad om de effecten van het beleid te laten zien.
Starmer hield donderdagochtend een toespraak bij zijn campagneaftrap. Hij zegt dat deze verkiezingen de kans zijn om af te rekenen met de "chaos en verdeeldheid" van de Conservatieve jaren. Volgens Starmer is het land de afgelopen veertien jaar niet vooruitgegaan, maar "in cirkels rondgedraaid".
Sunak reist de komende dagen door alle vier de landen binnen het Verenigd Koninkrijk: Engeland, Schotland, Wales en Noord-Ierland. Starmer gaat eerst naar Zuidoost-Engeland, een gebied dat traditioneel conservatief stemt. Volgens Britse media wil hij laten zien dat Labour ook in staat is Tory-gebieden te winnen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.
14 minuten geledenEL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.
34 minuten geledenLA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.
1 uur geledenSIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Een Taiwanees scheepvaartbedrijf heeft bevestigd dat een containerschip in de Straat van Hormuz is geraakt door een "onbekend object". Het gaat goed met de bemanning, de lading en het schip zelf, stelt containerrederij Evergreen Marine Corp.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In de EU zijn ruim 700 criminele netwerken actief, meldt EU-politiedienst Europol. De criminele netwerken houden zich bezig met drugssmokkel, cybercriminaliteit, mensensmokkel, fraude en witwassen. Naar schatting zijn zo'n 400.000 mensen actief binnen die netwerken uit 118 verschillende landen.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.
4 uur geleden