Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sunak en Mordaunt aan kop om Britse premier Johnson op te volgen

Sunak en Mordaunt aan kop om Britse premier Johnson op te volgen

LONDEN (ANP) - Voormalig minister van Financiën Rishi Sunak en oud-minister van Defensie Penny Mordaunt gaan aan kop in de race om de opvolger te worden van de conservatieve partijleider en Britse premier Boris Johnson. De twee kregen in de vierde stemronde de meeste partijgenoten uit het parlement achter zich, met 118 en 92 stemmen.

Oud-staatssecretaris Kemi Badenoch moest afhaken. Zij vergaarde van de vier overgebleven kandidaten de minste stemmen. Minister van Buitenlandse Zaken Liz Truss deed het beter met 86 stemmen en kan verder.

Als na de volgende stemronde woensdag twee kandidaten zijn overgebleven mogen alle partijleden een stem per brief uitbrengen. De Conservatieve Partij heeft aangekondigd dat op 5 september bekend wordt wie Johnson opvolgt. Hij treedt na drie jaar af, omdat bewindslieden van zijn regering massaal opstapten uit protest tegen zijn leiderschap, dat gebukt ging onder allerlei schandalen.

Meer uit Buitenland

Weer doden gemeld in Gaza na aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.

8 minuten geleden
'Filipijnse' burgemeester krijgt levenslang voor mensenhandel

MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.

36 minuten geleden
Hongarije wil dat EU-geldstroom naar Oekraïne stopt om corruptie

BRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.

1 uur geleden
NAVO-ambassadeur VS: draag bevel over Europa aan Duitsland over

BERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.

1 uur geleden
Delen van Parijs getroffen door stroomstoring

PARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef mist concessies Rusland in vredesplan

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

2 uur geleden
Nog veel vermisten na aanval in westen van Oekraïne

KYIV (ANP) - In de Oekraïense stad Ternopil worden nog 22 personen vermist na een Russische aanval van een dag eerder. Het dodental staat inmiddels op 26, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

2 uur geleden