Sunak en Mordaunt aan kop om Britse premier Johnson op te volgen
LONDEN (ANP) - Voormalig minister van Financiën Rishi Sunak en oud-minister van Defensie Penny Mordaunt gaan aan kop in de race om de opvolger te worden van de conservatieve partijleider en Britse premier Boris Johnson. De twee kregen in de vierde stemronde de meeste partijgenoten uit het parlement achter zich, met 118 en 92 stemmen.
Oud-staatssecretaris Kemi Badenoch moest afhaken. Zij vergaarde van de vier overgebleven kandidaten de minste stemmen. Minister van Buitenlandse Zaken Liz Truss deed het beter met 86 stemmen en kan verder.
Als na de volgende stemronde woensdag twee kandidaten zijn overgebleven mogen alle partijleden een stem per brief uitbrengen. De Conservatieve Partij heeft aangekondigd dat op 5 september bekend wordt wie Johnson opvolgt. Hij treedt na drie jaar af, omdat bewindslieden van zijn regering massaal opstapten uit protest tegen zijn leiderschap, dat gebukt ging onder allerlei schandalen.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
59 minuten geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.
6 uur geleden