Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sultan van Brunei nu langst regerende monarch ter wereld

Sultan van Brunei nu langst regerende monarch ter wereld

LONDEN (ANP) - Koningin Elizabeth II was sinds 2015 de langst regerende Britse monarch uit de geschiedenis en sinds 2016, toen de Thaise koning Bhumibol overleed, ook de langst regerende monarch en het langst dienende staatshoofd ter wereld. Die eer valt nu toe aan sultan Hassanal Bolkiah van Brunei die sinds 5 oktober 1967 regeert.

Hij wordt gevolgd door koningin Margrethe II van Denemarken, die op 14 januari 2022 haar gouden regeringsjubileum (50 jaar) vierde. Koning Carl XVI Gustaf van Zweden heeft een jaar later zijn gouden feest. Hij zit sinds 15 september 1973 op de troon.

Elizabeth had overigens niet het wereldrecord in handen. Dat berust bij koning Sobhuza II van Swaziland die 82 jaar op de troon zat. Hij werd al koning toen hij vier maanden oud was. De Franse koning Lodewijk XIV kwam aan 72 jaar en vorst Johann II van Liechtenstein regeerde in de negentiende eeuw zeventig jaar. Elizabeth zat ruim zeventig jaar op de troon.

Meer uit Buitenland

Ministerie: dodental loopt op na treinongeluk Spanje

MADRID (ANP/AFP) - Het dodental na het treinongeluk in Spanje ten zuiden van Madrid op woensdagochtend is opgelopen tot 74, meldt het ministerie van Transport. Het regiobestuur van Castilla-La Mancha houdt volgens nieuwswebsite 20 minutos nog een dodental van 69 aan, wachtend op DNA-onderzoek van menselijke resten bij de locatie van het ongeluk.

4 minuten geleden
NYT: privéjet voor vlucht Bolsonaro werd geregeld door Witte Huis

MIAMI (ANP) - De vlucht van de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten werd volgens The New York Times geregeld door een functionaris van het Witte Huis. De krant schrijft dat die man, Jason Miller genaamd, daarover contact had gehad met zijn broer Eduardo Bolsonaro. Die verbleef al in de VS.

16 minuten geleden
Trump noemt Braziliaanse verkiezingen 'een schande'

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verkiezingen in Brazilië van afgelopen zondag "een schande" genoemd. Hij wilde niet zeggen of hij het presidentschap van Luiz Inácio Lula da Silva erkent.

1 uur geleden
Fins persbureau STT stopt na 140 jaar om financiële problemen

HELSINKI (ANP) - Het Finse persbureau STT stopt eind maart met het maken van nieuwsberichten en verspreiden van nieuwsfoto's. Vanwege financiële problemen komt er na 140 jaar een einde aan de journalistieke werkzaamheden bij het belangrijkste persbureau van Finland.

1 uur geleden
Von der Leyen blijft inzetten op geassocieerd lidmaatschap Canada

MONTREAL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen blijft op een top in Canada spreken over een geassocieerd EU-lidmaatschap voor het Noord-Amerikaanse land, ondanks dat enkele EU-lidstaten hebben aangegeven die term niet te zien zitten. Desondanks zegt Von der Leyen dat "het idee dat Canada het eerste geassocieerde lid van de Europese Unie zou kunnen worden" de komende twee dagen wordt besproken.

3 uur geleden
Abbas ziet in Israëlische verkiezingen kans voor vredesgesprekken

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas hoopt dat een nieuwe Israëlische regering nieuw leven kan blazen in vredesbesprekingen over de Palestijnse gebieden. Dat meldt het Palestijnse persbureau Wafa. In Cyprus zei hij kansen te zien voor "het vervolgen van serieuze politieke dialoog en het stimuleren van vrede".

4 uur geleden
Leider Hongkong biedt excuses aan na rapport over dodelijke brand

HONGKONG (ANP) - John Lee, de leider van Hongkong, heeft zijn excuses aangeboden voor de grote brand waarbij vorig jaar 168 mensen om het leven kwamen, melden The New York Times en nieuwssite Hong Kong Free Press. Donderdag werden de bevindingen van een rapport over de ramp bekendgemaakt. De minister van Volkshuisvesting moest naar aanleiding van het onderzoek opstappen.

4 uur geleden