Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sulejmani keert als speler van Young Boys even terug bij Ajax

Sulejmani keert als speler van Young Boys even terug bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Als speler van Young Boys keert Miralem Sulejmani terug in Amsterdam, de stad waar hij zijn torenhoge transfersom en beloftes niet wist in te lossen. Ajax, donderdag tegenstander in de achtste finales van de Europa League, had voor de inmiddels 32-jarige Serviër een opstapje naar de absolute top moeten zijn. Het liep allemaal anders. Met talent alleen slaag je niet op het hoogste niveau.

Marco van Basten was nog bondscoach van het Nederlands elftal toen hij op 29 maart 2008 vanaf de perstribune van het Abe Lenstra-stadion een duel tussen sc Heerenveen en Ajax (2-4) bekeek. De oud-topspits twijfelde geen moment. Sulejmani moest bij Ajax spelen als hij daar na het EK in Oostenrijk en Zwitserland als trainer aan de slag zou gaan.

Van Basten kreeg zijn zin. Ajax betaalde ruim 16 miljoen euro voor de toen 19-jarige linksbuiten, die ook als tweede spits inzetbaar was. Sulejmani beloofde iedere cent van de zeker voor die tijden duizelingwekkende transfersom waar te maken. Vijf jaar later vertrok hij na 158 duels en 38 doelpunten naar Benfica. Transfervrij. Inclusief salaris had hij Ajax zo'n 28 miljoen euro gekost.

Ongezond eten

Het is niet dat Sulejmani niets voor Ajax heeft betekend. Maar Van Basten, Martin Jol en Frank de Boer zagen de Servische aanvaller nooit zo spectaculair goed voetballen als onder Gertjan Verbeek bij Heerenveen. Sulejmani leefde niet volledig voor zijn sport. Hij at te vaak ongezond en genoot van het uitgaansleven samen met zijn maatje Darko Bodul, de toenmalige spits van Jong Ajax. Toen hij weer eens te zwaar was, liet Jol hem voor de ogen van de aanwezige pers voor straf de trappen van de ArenA op sprinten. Sulejmani werd door een ontevreden De Boer zelfs naar Jong Ajax verbannen.

Na zijn vertrek bij Ajax slaagde Sulejmani ook niet echt bij Benfica. Na twee jaar vertrok hij voor 3 miljoen euro naar Young Boys, de club waarvoor hij de laatste 5,5 jaar 190 keer in actie is gekomen. Hij heeft met 45 doelpunten en 50 assists bijgedragen aan de opmars van de Zwitserse kampioen van de laatste drie jaar.

Met een voorsprong van 19 punten op naaste concurrent Servette kunnen Sulejmani en zijn ploeggenoten een vierde landstitel op rij nauwelijks meer ontgaan. Waar Young Boys in de Zwitserse competitie veel tegenstanders overhoop voetbalt, speelt het buiten de landsgrenzen vaak op de counter. Die tactiek gaat soms ten koste van Sulejmani, die in de vorige ronde geen speeltijd kreeg in het gewonnen uitduel met Bayer Leverkusen (0-2) en in de gewonnen thuiswedstrijd tegen de Duitsers (4-3) slechts mocht invallen.

Meer uit Voetbal

Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

2 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

2 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

2 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

3 uur geleden
Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

4 uur geleden
Deen Eriksen zakt weer in elkaar op het veld, maar maakt het goed

ODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.

4 uur geleden
Braziliaan Wesley mist WK door blessure, Ederson vervangt hem

NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.

5 uur geleden