
Suikerbedrijven mogen in Duitsland fabrieken delen bij gastekort
BONN (ANP) - Grote suikerbedrijven mogen in Duitsland gebruikmaken van elkaars fabrieken als ze zelf te weinig gas hebben om door te produceren. Het Nederlandse Cosun Beet heeft daarover afspraken gemaakt met concurrenten Nordzucker, Südzucker en Pfeifer & Langen. De Duitse mededingingsautoriteit heeft dit plan goedgekeurd.
Suikerproducenten verwerken suikerbieten doorgaans in de herfst en winter, wanneer ook meer gas nodig is voor het verwarmen van huizen. Doordat Rusland de toevoer van gas naar Europa afknijpt, als vergelding voor sancties wegens de oorlog in Oekraïne, kan het zijn dat de brandstof op rantsoen moet.
Als fabrikanten bieten door een gastekort niet tot suiker kunnen verwerken, dreigt een groot deel van de oogst verloren te gaan. Het Bundeskartellamt, dat toeziet op vrije marktwerking in Duitsland, is daarom akkoord met de tijdelijke samenwerking tussen de concurrenten. De afspraak om productiecapaciteit in geval van nood te delen blijft geldig tot en met juni volgend jaar.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Shell is in het Verenigd Koninkrijk aangeklaagd voor zijn rol in het ontstaan van orkaan Odette op de Filipijnen. Een groep van 67 Filipino's claimt dat het olie- en gasbedrijf met zijn CO2-uitstoot de extreme weersomstandigheden mogelijk heeft gemaakt en daarmee in feite verantwoordelijk is voor de verwoestende storm die de Filipijnen op 16 december 2021 trof. Destijds kwamen meer dan vierhonderd mensen om het leven en werden miljoenen dakloos.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump stelt het gehele Arctic National Wildlife Refuge open voor olie- en gaswinning. Daarmee wordt een besluit van de regering-Biden teruggedraaid die het natuurgebied juist had afgesloten.
30 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Apple heeft in het Verenigd Koninkrijk een belangrijke rechtszaak verloren. Het zogenoemde Competition Appeal Tribunal oordeelde donderdag dat Apple zijn dominante positie op de markt heeft misbruikt door app-ontwikkelaars oneerlijke commissies in rekening te brengen. Deze uitspraak kan het Amerikaanse techbedrijf veel geld kosten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Changpeng Zhao, medeoprichter en voormalig topman van 's werelds grootste cryptobeurs Binance, heeft gratie gekregen van de Amerikaanse president Donald Trump. De ondernemer zat vorig jaar nog een gevangenisstraf van vier maanden uit omdat Binance onder zijn leiding onvoldoende deed om witwassen met crypto's tegen te gaan. Dat leverde Zhao ook een persoonlijke boete op van 50 miljoen dollar.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Afvalverwerker Omrin is getroffen door een ransomware-aanval. Volgens het bedrijf, dat het afval inzamelt van ruim 1,6 miljoen Nederlanders en 10.000 bedrijven, zorgt dat voor een technische storing. Deze duurt nu al dagen. Er wordt gewerkt aan een oplossing.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Banken kampten donderdag met een grote storing waardoor girale betalingen zijn vertraagd. Daardoor kan het zijn dat mensen die bijvoorbeeld hun salarisstorting hadden verwacht, dit geld nog niet hebben binnengekregen, bevestigt de Betaalvereniging Nederland na berichtgeving door NU.nl.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - De kritiek op de megabeloning voor Elon Musk voor zijn werk als topman van Tesla lijkt te groeien. Beleggersadviseurs ISS en Glass Lewis hadden aandeelhouders al geadviseerd om tegen de beloning ter waarde van 1 biljoen dollar te stemmen. New York gaat die sowieso verwerpen, heeft een hoge functionaris van die Amerikaanse staat donderdag aan persbureau Bloomberg laten weten.
3 uur geleden