Sugawara schiet AZ tijdens uitduel met Emmen naar nipte zege
EMMEN (ANP) - Met enige moeite heeft AZ de uitwedstrijd tegen FC Emmen gewonnen. Een treffer van Yukinari Sugawara volstond uiteindelijk voor een nipte zege (0-1).
AZ herstelde zich van twee nederlagen op een rij tegen FC Utrecht (0-1) en Ajax (0-3). Voor Emmen komt degradatie naar de Keuken Kampioen Divisie met de week dichterbij. De ploeg van trainer Dick Lukkien wacht nog steeds op de eerste competitiezege en staat met slechts 6 punten troosteloos onderaan.
AZ blijft in de race om de plaatsen die aan het einde van de competitie recht geven op deelname aan Europees voetbal. Voor de ploeg van trainer Pascal Jansen zou de tweede eindklassering ook als een prijs voelen. Die positie levert een plaats in de voorronde van de Champions League op.
AZ was sterker dan Emmen en kreeg de beste kansen. Albert Gudmundsson schoot op de paal en Calvin Stengs trapte de bal rakelings naast. Sugawara schoot eerst nog op de lat, voordat hij in de 71e minuut wel succes had.
Bij Emmen debuteerden doelman Michael Verrips en Paul Gladon in de basisformatie. Ook zij konden de hekkensluiter niet aan succes helpen. Emmen wacht al meer dan 390 minuten in de Eredivisie op een doelpunt.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
21 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 dag geleden