
Sugawara schiet AZ tijdens uitduel met Emmen naar nipte zege
EMMEN (ANP) - Met enige moeite heeft AZ de uitwedstrijd tegen FC Emmen gewonnen. Een treffer van Yukinari Sugawara volstond uiteindelijk voor een nipte zege (0-1).
AZ herstelde zich van twee nederlagen op een rij tegen FC Utrecht (0-1) en Ajax (0-3). Voor Emmen komt degradatie naar de Keuken Kampioen Divisie met de week dichterbij. De ploeg van trainer Dick Lukkien wacht nog steeds op de eerste competitiezege en staat met slechts 6 punten troosteloos onderaan.
AZ blijft in de race om de plaatsen die aan het einde van de competitie recht geven op deelname aan Europees voetbal. Voor de ploeg van trainer Pascal Jansen zou de tweede eindklassering ook als een prijs voelen. Die positie levert een plaats in de voorronde van de Champions League op.
AZ was sterker dan Emmen en kreeg de beste kansen. Albert Gudmundsson schoot op de paal en Calvin Stengs trapte de bal rakelings naast. Sugawara schoot eerst nog op de lat, voordat hij in de 71e minuut wel succes had.
Bij Emmen debuteerden doelman Michael Verrips en Paul Gladon in de basisformatie. Ook zij konden de hekkensluiter niet aan succes helpen. Emmen wacht al meer dan 390 minuten in de Eredivisie op een doelpunt.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola heeft de spelers van Manchester City gewaarschuwd niet arrogant te worden. De club won dit seizoen al de Engelse titel en de FA Cup en is nu in voorbereiding op de finale van de Champions League tegen het Italiaanse Inter (zaterdag).
9 minuten geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - Gerardo Seoane is de nieuwe trainer van Borussia Mönchengladbach. De 44-jarige Zwitser is de opvolger van de vrijdag ontslagen Daniel Farke.
26 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Europa League-winnaar Sevilla heeft het aflopende contract van trainer José Luis Mendilibar met een seizoen verlengd. De 62-jarige Spanjaard kwam in maart in dienst om de club te behoeden voor degradatie en slaagde daar ruimschoots in. Sevilla pakte vorige week ten koste van AS Roma de Europa League, na eerder onder leiding van Mendilibar Manchester United en Juventus te hebben uitgeschakeld.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk heeft er alles voor over om een turbulent seizoen met een prijs af te sluiten. De verdediger greep met Liverpool naast een ticket voor de de Champions League, maar is met het Nederlands elftal twee overwinningen verwijderd van winst van de Nations League. "En dat is zeker een prijs", zegt hij in een zonovergoten Zeist waar de nationale ploeg zich voorbereidt op de finaleronde in eigen land.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Tomas Hajek vertrekt na vier seizoenen bij Vitesse. De 31-jarige Tsjechische verdediger had een aflopend contract bij de Arnhemmers.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Karim Benzema heeft dinsdag afscheid genomen bij Real Madrid. De 35-jarige aanvaller, die zijn loopbaan vervolgt bij Al-Ittihad in Saudi-Arabië, deed dat in een besloten bijeenkomst van 20 minuten waar alleen spelers, familieleden en goede vrienden bij mochten zijn.
3 uur geledenROME (ANP) - Bondscoach Roberto Mancini heeft vijf spelers van Internazionale opgenomen in zijn definitieve selectie voor het finaletoernooi van de Nations League. Alessandro Bastoni, Nicolo Barella, Matteo Darmian, Federico Dimarco en Francesco Acerbi ontbraken in de voorlopige groep van 26 man, maar maken nu wel deel uit van de groep. Het vijftal meldt zich pas later bij de groep omdat Inter zaterdag in Istanbul de finale van de Champions League tegen Manchester City speelt.
3 uur geleden