Sugawara schiet AZ tijdens uitduel met Emmen naar nipte zege
EMMEN (ANP) - Met enige moeite heeft AZ de uitwedstrijd tegen FC Emmen gewonnen. Een treffer van Yukinari Sugawara volstond uiteindelijk voor een nipte zege (0-1).
AZ herstelde zich van twee nederlagen op een rij tegen FC Utrecht (0-1) en Ajax (0-3). Voor Emmen komt degradatie naar de Keuken Kampioen Divisie met de week dichterbij. De ploeg van trainer Dick Lukkien wacht nog steeds op de eerste competitiezege en staat met slechts 6 punten troosteloos onderaan.
AZ blijft in de race om de plaatsen die aan het einde van de competitie recht geven op deelname aan Europees voetbal. Voor de ploeg van trainer Pascal Jansen zou de tweede eindklassering ook als een prijs voelen. Die positie levert een plaats in de voorronde van de Champions League op.
AZ was sterker dan Emmen en kreeg de beste kansen. Albert Gudmundsson schoot op de paal en Calvin Stengs trapte de bal rakelings naast. Sugawara schoot eerst nog op de lat, voordat hij in de 71e minuut wel succes had.
Bij Emmen debuteerden doelman Michael Verrips en Paul Gladon in de basisformatie. Ook zij konden de hekkensluiter niet aan succes helpen. Emmen wacht al meer dan 390 minuten in de Eredivisie op een doelpunt.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
2 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
5 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
6 uur geleden