Suezkanaal even geblokkeerd door vastgelopen olietanker
PORT SAID (ANP/AFP) - Het Suezkanaal in Egypte werd woensdagavond enkele uren geblokkeerd door een vastgelopen olietanker. De Affinity V had problemen met het roer waardoor de bemanning de controle over het schip verloor en het vaartuig aan de grond liep. Even na middernacht Nederlandse tijd meldde de Kanaalautoriteit dat het schip weer vlotgetrokken was.
Daarmee werd een situatie zoals in maart vorig jaar voorkomen. Toen kwam het enorme containerschip Ever Given overdwars in het smalste deel van het Suezkanaal vast te liggen door harde zijwinden. Pas na een week kon dat schip toen worden vlotgetrokken. Honderden schepen aan weerszijden van het kanaal lagen toen inmiddels in een lange file te wachten.
Het Suezkanaal tussen de Middellandse Zee en de Rode Zee is een cruciale route tussen Europa en Azië. Ongeveer 10 procent van alle zeevaart op aarde gaat door het kanaal. De weeklange blokkade door de Ever Given kostte dan ook miljarden euro's aan misgelopen handel, schatten verzekeraars in.
Na de situatie met de Ever Given besloot Egypte, dat door de blokkade meer dan 10 miljoen euro verloor, het zuidelijke deel van het kanaal te gaan verdiepen en verbreden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
12 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
13 uur geleden