Suezkanaal bekijkt uitbreiding na vastlopen megacontainerschip
CAÏRO (ANP/RTR) - De autoriteiten van het Suezkanaal gaan kijken of het zuidelijke deel van de waterweg moet worden uitgebreid. In dat deel liep twee weken geleden een enorm containerschip vast, met een grote opstopping van schepen bij de belangrijke vaarroute tot gevolg.
De voorzitter van de Suez Canal Authority zegt dat ook wordt gekeken naar de aanschaf van grote hijskranen om containers van hoogtes tot wel 250 meter te kunnen lossen. Het containerschip de Ever Given lag dwars over de Egyptische waterweg en werd ruim een week geleden losgetrokken door bergers. Inmiddels is de file van schepen bij het Suezkanaal helemaal opgelost.
In 2014 kreeg de Nederlandse baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis samen met andere baggerbedrijven nog een opdracht van 1,5 miljard dollar voor het verbreden en verdiepen van delen van het Suezkanaal. Ook ging het om de aanleg van een nieuwe waterweg van 50 kilometer langs de bestaande vaarroute zodat schepen elkaar gelijktijdig kunnen passeren. Die werkzaamheden werden in 2015 afgerond. Boskalis-dochter Smit Salvage was betrokken bij het bergen van de Ever Given.
Overigens liep het verkeer in het Suezkanaal dinsdag enige vertraging op nadat een olietanker met motorproblemen had te kampen. Sleepboten moesten even te hulp schieten bij de tanker Rumford. De motorproblemen zijn inmiddels voorbij en het schip vaart weer. Het scheepsverkeer in het Suezkanaal verloopt weer normaal.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Zo'n vijftig winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven vrijdag dicht omdat medewerkers het werk opnieuw neerleggen, stelt FNV. De vakbond is ontevreden met het eindbod van Gall & Gall voor een nieuwe cao. Vooral in de regio's Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven zouden veel vestigingen gesloten blijven.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
14 uur geleden