Súdwest-Fryslân ziet noodzaak ingrijpende werkzaamheden ProRail
SNEEK (ANP) - De gemeente Súdwest-Fryslân begrijpt dat het nodig is voor ProRail om volgend jaar in juni en juli vijf weken aan het spoor te werken in Friesland. Een woordvoerder zegt dat de gemeente er niet blij mee is, maar dat het wel nodig is. De woordvoerder sluit zich aan bij de woorden van staatssecretaris Vivianne Heijnen. "Het is een hele zure appel voor de reizigers, waar we helaas doorheen moeten bijten."
ProRail maakte donderdag bekend in juni en juli, dus buiten de schoolvakanties, groot onderhoud te plegen op het spoor in Friesland. Ook het station van Leeuwarden wordt opgeknapt. Door het onderhoud rijden die weken op grote delen geen treinen.
"We zijn uiteraard niet blij met dit vooruitzicht. Wekenlang geen treinverkeer tussen Sneek en Leeuwarden heeft natuurlijk vervelende gevolgen voor een aanzienlijk deel van onze inwoners, denk aan woon-werkreizigers, maar zeker ook aan studenten", aldus de woordvoerder. "Tegelijkertijd is het van essentieel belang dat de spoorwegen goed onderhouden blijven."
De woordvoerder verwijst ook naar de Prinses Margriettunnel, waar delen van de snelweg A7 omhoog kwamen door druk van het grondwater. Dat kwam ook deels door achterstallig onderhoud. "Daarbij hebben we begrip voor de capaciteitskrapte van ProRail."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
7 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geleden