Súdwest-Fryslân ziet noodzaak ingrijpende werkzaamheden ProRail
SNEEK (ANP) - De gemeente Súdwest-Fryslân begrijpt dat het nodig is voor ProRail om volgend jaar in juni en juli vijf weken aan het spoor te werken in Friesland. Een woordvoerder zegt dat de gemeente er niet blij mee is, maar dat het wel nodig is. De woordvoerder sluit zich aan bij de woorden van staatssecretaris Vivianne Heijnen. "Het is een hele zure appel voor de reizigers, waar we helaas doorheen moeten bijten."
ProRail maakte donderdag bekend in juni en juli, dus buiten de schoolvakanties, groot onderhoud te plegen op het spoor in Friesland. Ook het station van Leeuwarden wordt opgeknapt. Door het onderhoud rijden die weken op grote delen geen treinen.
"We zijn uiteraard niet blij met dit vooruitzicht. Wekenlang geen treinverkeer tussen Sneek en Leeuwarden heeft natuurlijk vervelende gevolgen voor een aanzienlijk deel van onze inwoners, denk aan woon-werkreizigers, maar zeker ook aan studenten", aldus de woordvoerder. "Tegelijkertijd is het van essentieel belang dat de spoorwegen goed onderhouden blijven."
De woordvoerder verwijst ook naar de Prinses Margriettunnel, waar delen van de snelweg A7 omhoog kwamen door druk van het grondwater. Dat kwam ook deels door achterstallig onderhoud. "Daarbij hebben we begrip voor de capaciteitskrapte van ProRail."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander geeft zijn kersttoespraak dit jaar vanuit de vestibule van Paleis Huis ten Bosch. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. In 2019 en 2021 kwam de kersttoespraak ook vanuit de centrale entreehal van het Haagse woonpaleis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft de wettekst over het strafbaar stellen van het verheerlijken van terrorisme aangepast na 15.000 reacties die binnenkwamen op het voorstel. Zo is het woord "verheerlijken" aangepast en staat er in de tekst nu dat het om "verregaand loven of prijzen" van een terroristische daad gaat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om F-35-gevechtsvliegtuigen op Lelystad Airport te stationeren, heeft Defensie veel meer ruimte nodig dan gedacht. Uit nieuw onderzoek blijkt dat het om meer dan een verdubbeling van de ruimte gaat. Dat staat in de uitbreidingsplannen van Defensie die vrijdag door de ministerraad zijn goedgekeurd.
4 uur geleden