Súdwest-Fryslân ziet noodzaak ingrijpende werkzaamheden ProRail
SNEEK (ANP) - De gemeente Súdwest-Fryslân begrijpt dat het nodig is voor ProRail om volgend jaar in juni en juli vijf weken aan het spoor te werken in Friesland. Een woordvoerder zegt dat de gemeente er niet blij mee is, maar dat het wel nodig is. De woordvoerder sluit zich aan bij de woorden van staatssecretaris Vivianne Heijnen. "Het is een hele zure appel voor de reizigers, waar we helaas doorheen moeten bijten."
ProRail maakte donderdag bekend in juni en juli, dus buiten de schoolvakanties, groot onderhoud te plegen op het spoor in Friesland. Ook het station van Leeuwarden wordt opgeknapt. Door het onderhoud rijden die weken op grote delen geen treinen.
"We zijn uiteraard niet blij met dit vooruitzicht. Wekenlang geen treinverkeer tussen Sneek en Leeuwarden heeft natuurlijk vervelende gevolgen voor een aanzienlijk deel van onze inwoners, denk aan woon-werkreizigers, maar zeker ook aan studenten", aldus de woordvoerder. "Tegelijkertijd is het van essentieel belang dat de spoorwegen goed onderhouden blijven."
De woordvoerder verwijst ook naar de Prinses Margriettunnel, waar delen van de snelweg A7 omhoog kwamen door druk van het grondwater. Dat kwam ook deels door achterstallig onderhoud. "Daarbij hebben we begrip voor de capaciteitskrapte van ProRail."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
44 minuten geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
3 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
8 uur geleden