Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Succesvolste olympiër zijn is voor Lavreysen niet de hoofdzaak

Succesvolste olympiër zijn is voor Lavreysen niet de hoofdzaak

SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Harrie Lavreysen is geen man van lijstjes. Dat hij de Britten Jason Kenny (zeven keer goud) en Chris Hoy (zes keer goud) nadert op de eeuwige medailleranglijst in het baanwielrennen. Dat hij alleen schaatsster Ireen Wüst (zes keer goud) nog voor zich weet op de lijst van succesvolste Nederlandse olympiërs. Lavreysen, met vijf keer goud inmiddels wel de beste mannelijke olympiër, had er vooraf en tijdens de race geen moment bij stilgestaan.

"Natuurlijk heb ik er weleens over gehoord, maar ik ben er niet mee bezig. Ik weet ook niet wat het met me doet nu. Ik heb net een wedstrijd gereden en denk dan echt niet: ben ik nu de beste aller tijden?", zei hij na zijn winst op het sprintonderdeel keirin.

De emoties, die hem na de huldiging even velden, kwamen uit een ander perspectief. "Je werkt hier zo lang naartoe. Ik heb er alles voor gedaan en over alles nagedacht. Ik werd op het podium een beetje emotioneel en had erna overal tintelingen. Ik moest even gaan zitten."

Spanning en emoties

Er was veel van hem afgevallen, vertelde de 27-jarige Brabander, behangen met drie gouden medailles. "Het zijn de spanning en de emoties van een hele week. Na de teamsprint en de sprint probeer je het weg te stoppen. Je wilt door en continu verder kijken. Daar ben ik nu klaar mee."

In Tokio won Lavreysen al twee keer goud. Al jaren is de 13-voudig wereldkampioen (verdeeld over sprint, keirin en teamsprint) nauwgezet bezig. "Ik heb Excel-sheets waarin alle pauzes tussen races zijn uitgewerkt, waarin ik heel systematisch te werk ga: ik moet iedere keer naar de roller, het pak moet uit, ik moet koelen. Het maakt niet uit of ik een makkelijke rit heb gehad. Vanaf het moment dat ik de baan opkom, moet alles in het teken staan van presteren."

'Best zwaar'

Hij kan teruglezen hoe hij zich rond elke race voelde. "Ik heb alles bijgehouden, alles uitgedacht zodat ik rustig hiernaartoe kon werken. Ik kan heel veel doen op gevoel, rijd veel wedstrijden met het idee: even zien hoe het loopt. Maar hier, waar de druk zo hoog is en alles moet kloppen, put ik rust uit het feit dat ik weet dat ik overal aan heb gedacht."

De eerder verdiende medailles van Parijs had hij in de zakken van zijn 'ceremonievest' gestopt. Hij haalde ze na het volkslied uit de zakken. "Ze voelen nu best zwaar om mijn nek. Ik had ze eigenlijk mee omdat we hier nog een groepsfoto maken. Verder ben ik er niet mee bezig geweest. Ik moest ook vandaag weer fris zijn in mijn hoofd. Denken: dit is een losse keirin met tegenstanders die ik goed ken."

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

16 uur geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

21 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

22 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

23 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

1 dag geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

1 dag geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

1 dag geleden