Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Succesvolle hoofdoperatie Franse skiër Sarrazin na crash

Succesvolle hoofdoperatie Franse skiër Sarrazin na crash

BORMIO (ANP/AFP) - De Franse skiër Cyprien Sarrazin heeft met succes een ingreep aan de binnenkant van zijn schedel doorstaan. De druk van een bloeduitstorting is weggenomen, meldde de Franse skibond. "De operatie is goed verlopen. Hij blijft momenteel onder narcose", aldus de bond.

Sarrazin kwam vrijdag zwaar ten val tijdens de training voor de afdaling om de wereldbeker in het Italiaanse Bormio. De 30-jarige skiër, vorig jaar winnaar van de wedstrijd, verloor de controle over zijn ski's door een oneffenheid op de sneeuwpiste. Hij vloog met hoge snelheid over een heuveltje en kwam hard neer. De skiër werd per vliegtuig afgevoerd naar de intensive care van een Italiaans ziekenhuis.

Twee andere skiërs raakten ook ernstig gewond door een crash op de Stelvio, de piste die bekendstaat als een van de moeilijkste ter wereld. Het is ook de piste waar over ruim een jaar de olympische wedstrijden tijdens de Spelen van Milaan en Cortina worden gehouden.

Preparatie

Verschillende deelnemers aan de afdaling verklaarden dat de piste op de Stelvio slecht geprepareerd was, maar de baas van de internationale skifederatie FIS wuifde de kritiek weg. "Er is elke week wel kritiek. Dan is de baan te hard, dan weer te glad. Maar we zijn een buitensport en de organisatoren doen hun best om de piste zo goed mogelijk te prepareren", zei Markus Waldner, die de harde wind op eerste kerstdag noemde als mogelijke oorzaak voor de sneeuwproblemen.

Volgens Waldner is de hedendaagse ski-uitrusting een groter probleem. "De skiërs kunnen steeds sneller, de latten zijn te agressief gemaakt. Er is een grens bereikt en er moet iets veranderen, maar de fabrikanten en de nationale bonden luisteren niet naar ons", aldus de baas van de FIS.

Meer uit Sport

Atlete Klaver niet voor derde keer naar finale 400 meter op WK

TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.

7 uur geleden
Hordeloper Geerds haakt af voor halve finales WK door blessure

TOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."

7 uur geleden
Europees kampioen Chapple op WK eruit in series 800 meter

TOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.

8 uur geleden
Ook komend jaar zes sprintraces in Formule 1, inclusief Zandvoort

PARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.

10 uur geleden
Italiaanse skiër Franzoso overlijdt na zware crash

SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.

1 dag geleden
UCI: houding Spaanse premier in strijd met olympische waarden

AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.

1 dag geleden
Laros heeft 'nog wat overgehouden' voor WK-finale 1500 meter

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.

1 dag geleden