Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Succesvolle hoofdoperatie Franse skiër Sarrazin na crash

Succesvolle hoofdoperatie Franse skiër Sarrazin na crash

BORMIO (ANP/AFP) - De Franse skiër Cyprien Sarrazin heeft met succes een ingreep aan de binnenkant van zijn schedel doorstaan. De druk van een bloeduitstorting is weggenomen, meldde de Franse skibond. "De operatie is goed verlopen. Hij blijft momenteel onder narcose", aldus de bond.

Sarrazin kwam vrijdag zwaar ten val tijdens de training voor de afdaling om de wereldbeker in het Italiaanse Bormio. De 30-jarige skiër, vorig jaar winnaar van de wedstrijd, verloor de controle over zijn ski's door een oneffenheid op de sneeuwpiste. Hij vloog met hoge snelheid over een heuveltje en kwam hard neer. De skiër werd per vliegtuig afgevoerd naar de intensive care van een Italiaans ziekenhuis.

Twee andere skiërs raakten ook ernstig gewond door een crash op de Stelvio, de piste die bekendstaat als een van de moeilijkste ter wereld. Het is ook de piste waar over ruim een jaar de olympische wedstrijden tijdens de Spelen van Milaan en Cortina worden gehouden.

Preparatie

Verschillende deelnemers aan de afdaling verklaarden dat de piste op de Stelvio slecht geprepareerd was, maar de baas van de internationale skifederatie FIS wuifde de kritiek weg. "Er is elke week wel kritiek. Dan is de baan te hard, dan weer te glad. Maar we zijn een buitensport en de organisatoren doen hun best om de piste zo goed mogelijk te prepareren", zei Markus Waldner, die de harde wind op eerste kerstdag noemde als mogelijke oorzaak voor de sneeuwproblemen.

Volgens Waldner is de hedendaagse ski-uitrusting een groter probleem. "De skiërs kunnen steeds sneller, de latten zijn te agressief gemaakt. Er is een grens bereikt en er moet iets veranderen, maar de fabrikanten en de nationale bonden luisteren niet naar ons", aldus de baas van de FIS.

Meer uit Sport

Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

1 uur geleden
Duitse tennistopper Zverev naar derde ronde van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.

2 uur geleden
Deen Lund Andresen sprint naar zege in eerste rit Tour Down Under

TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.

5 uur geleden
Alcaraz en Sabalenka zonder setverlies verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.

6 uur geleden
Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

23 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

1 dag geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

1 dag geleden