Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Succesvolle hoofdoperatie Franse skiër Sarrazin na crash

Succesvolle hoofdoperatie Franse skiër Sarrazin na crash

BORMIO (ANP/AFP) - De Franse skiër Cyprien Sarrazin heeft met succes een ingreep aan de binnenkant van zijn schedel doorstaan. De druk van een bloeduitstorting is weggenomen, meldde de Franse skibond. "De operatie is goed verlopen. Hij blijft momenteel onder narcose", aldus de bond.

Sarrazin kwam vrijdag zwaar ten val tijdens de training voor de afdaling om de wereldbeker in het Italiaanse Bormio. De 30-jarige skiër, vorig jaar winnaar van de wedstrijd, verloor de controle over zijn ski's door een oneffenheid op de sneeuwpiste. Hij vloog met hoge snelheid over een heuveltje en kwam hard neer. De skiër werd per vliegtuig afgevoerd naar de intensive care van een Italiaans ziekenhuis.

Twee andere skiërs raakten ook ernstig gewond door een crash op de Stelvio, de piste die bekendstaat als een van de moeilijkste ter wereld. Het is ook de piste waar over ruim een jaar de olympische wedstrijden tijdens de Spelen van Milaan en Cortina worden gehouden.

Preparatie

Verschillende deelnemers aan de afdaling verklaarden dat de piste op de Stelvio slecht geprepareerd was, maar de baas van de internationale skifederatie FIS wuifde de kritiek weg. "Er is elke week wel kritiek. Dan is de baan te hard, dan weer te glad. Maar we zijn een buitensport en de organisatoren doen hun best om de piste zo goed mogelijk te prepareren", zei Markus Waldner, die de harde wind op eerste kerstdag noemde als mogelijke oorzaak voor de sneeuwproblemen.

Volgens Waldner is de hedendaagse ski-uitrusting een groter probleem. "De skiërs kunnen steeds sneller, de latten zijn te agressief gemaakt. Er is een grens bereikt en er moet iets veranderen, maar de fabrikanten en de nationale bonden luisteren niet naar ons", aldus de baas van de FIS.

Meer uit Sport

Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

4 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

5 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

23 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 dag geleden