Succesvolle games stuwen omzet en winst Tencent
SHENZEN (ANP) - Het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent heeft in het tweede kwartaal meer verdiend dankzij succesvolle games. Vooral de lancering van het spel Dungeon & Fighter Mobile en de game Valorant zorgden voor een fors hogere omzet. De winst van het bedrijf, waarvan de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus grootaandeelhouder is, verdubbelde bijna.
De omzet van Tencent, de grootste uitgever van computerspellen ter wereld, kwam in het tweede kwartaal uit op 161,1 miljard yuan (zo'n 20,4 miljard euro). Dat is 8 procent meer dan een jaar eerder. De winst bedroeg 47,6 miljard yuan, omgerekend ongeveer 6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is dit veel meer dan kenners hadden verwacht. In het tweede kwartaal van 2023 hield Tencent onder de streep nog 26,1 miljard yuan over.
Dungeon & Fighter Mobile, dat in mei uitkwam, leverde Tencent in de eerste week na de lancering ruim 140 miljoen dollar op in China. Daarmee was het een van de succesvolste game-introducties op de Chinese markt. Volgens het bedrijf spelen inmiddels miljoenen mensen de game en blijven veel mensen dit doen. Het spel kan "de volgende langdurige grote hit" worden, denkt Tencent.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden