Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Succesvolle games stuwen omzet en winst Tencent

Succesvolle games stuwen omzet en winst Tencent

SHENZEN (ANP) - Het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent heeft in het tweede kwartaal meer verdiend dankzij succesvolle games. Vooral de lancering van het spel Dungeon & Fighter Mobile en de game Valorant zorgden voor een fors hogere omzet. De winst van het bedrijf, waarvan de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus grootaandeelhouder is, verdubbelde bijna.

De omzet van Tencent, de grootste uitgever van computerspellen ter wereld, kwam in het tweede kwartaal uit op 161,1 miljard yuan (zo'n 20,4 miljard euro). Dat is 8 procent meer dan een jaar eerder. De winst bedroeg 47,6 miljard yuan, omgerekend ongeveer 6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is dit veel meer dan kenners hadden verwacht. In het tweede kwartaal van 2023 hield Tencent onder de streep nog 26,1 miljard yuan over.

Dungeon & Fighter Mobile, dat in mei uitkwam, leverde Tencent in de eerste week na de lancering ruim 140 miljoen dollar op in China. Daarmee was het een van de succesvolste game-introducties op de Chinese markt. Volgens het bedrijf spelen inmiddels miljoenen mensen de game en blijven veel mensen dit doen. Het spel kan "de volgende langdurige grote hit" worden, denkt Tencent.

Meer uit Financieel

WhatsApp beschuldigt Rusland van poging tot blokkeren app

MENLO PARK (ANP/RTR/AFP) - WhatsApp zegt dat de Russische overheid de berichtendienst probeert te blokkeren, omdat de app de communicatie tussen gebruikers beveiligt. Het dochterbedrijf van Meta belooft zich in te spannen om versleutelde communicatiediensten te blijven aanbieden in Rusland, waar strenge censuur is.

1 uur geleden
Recordaantal mensen met een AOW-uitkering

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met een AOW-uitkering in Nederland is in een jaar met 1,9 procent gestegen tot een nieuw record van bijna 3,7 miljoen. Dit zijn bijna 70.000 meer AOW-gerechtigden dan eind juni vorig jaar, maakte de Sociale Verzekeringsbank (SVB) donderdag bekend.

2 uur geleden
Bierbrouwer Carlsberg heeft last van sombere consument

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Bierbrouwer Carlsberg voelt dat consumenten minder snel geld uitgeven aan bier en andere dranken. Na jaren van stevige prijsstijgingen in de supermarkt en de kroeg dragen internationale handelsspanningen nu bij aan onzekerheid onder consumenten, zei topman Jacob Aarup-Andersen.

3 uur geleden
Bescherm kwetsbare mensen tegen faillissement Groupcard, zegt FNV

UTRECHT (ANP) - Bescherm kwetsbare inwoners tegen het faillissement van Groupcard, een bedrijf dat voor gemeenten tegoedpassen regelde. Garandeer dat ze hun tegoed kunnen gebruiken. Die oproep doet vakbond FNV aan gemeenten die met Groupcard werkten en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG).

4 uur geleden
ACM onderzoekt twijfelachtige duurzaamheidsclaims koffie en cacao

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet binnen de levensmiddelensector het grootste aantal mogelijk misleidende claims in de koffie- en cacaoketen. De toezichthouder vindt dit aanleiding voor extra onderzoek.

4 uur geleden
Recordomzet voor Fastned, maar verlies loopt op

AMSTERDAM (ANP) - De uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned heeft in de eerste helft van het jaar een recordomzet geboekt, maar zag het verlies ook flink oplopen. Dit kwam volgens het bedrijf door gestegen kosten voor de uitbreiding van het aantal laadstations in Europa.

5 uur geleden
Fietsmerk Cowboy stelt voortbestaan veilig met extra financiering

BRUSSEL (ANP) - E-bikemerk Cowboy heeft een overeenkomst gesloten over financiering waarmee zijn voortbestaan op de korte termijn is veiliggesteld, meldt het Belgische bedrijf. Daarnaast werkt de onderneming aan een deal met haar Franse branchegenoot Rebirth die de toekomst van Cowboy op de langere termijn moet veiligstellen. Cowboy kampte met problemen bij de levering van nieuwe fietsen, onderdelen en een grote terugroepactie om onveilige frames. Dit drukte ook zwaar op de financiƫn van het bedrijf.

5 uur geleden