Succesvolle comeback voormalig nummer 1 Wozniacki op US Open
NEW YORK (ANP) - De Deense tennisster Caroline Wozniacki heeft een succesvolle comeback gemaakt op de US Open. De voormalig nummer 1 van de wereld, die meer dan drie jaar afwezig was in het profcircuit, won op het grandslamtoernooi van New York haar partij in de eerste ronde van de Russische qualifier Tatiana Prozorova. Ze won in het grote Louis Armstrong Stadium in 1,5 uur tijd in twee sets: 6-3 6-2.
Wozniacki speelt haar derde toernooi sinds haar terugkeer. Ze was al actief in de toernooien van Montreal en Cincinnati. De 33-jarige Deense nam afscheid na de Australian Open van 2020 om een gezin te stichten, maar besloot deze zomer weer het racket serieus op te pakken. Haar ervaring gaf de doorslag tegen de 19-jarige Prozorova.
"Het voelt geweldig om terug te zijn," zei Wozniacki, die in de tweede ronde de als 11e geplaatste Tsjechische Petra Kvitova treft. "Ik ben hier sinds 2019 niet meer geweest en sindsdien is er veel gebeurd. Het voelde zo speciaal om de kans te krijgen op deze grote baan in een avondsessie te spelen en een overwinning te boeken."
Wozniacki stond tussen oktober 2010 en februari 2018 in bij elkaar 71 weken op de eerste plaats van de wereldranglijst en won in totaal dertig toernooien. De Australian Open in 2018 was het enige grandslamtoernooi dat ze won. "Het zal uiteraard in de volgende ronde tegen Petra een stuk moeilijker worden. Ik ken haar goed en heb al vele malen tegen haar gespeeld, dus ik weet wel wat ik ongeveer kan verwachten", blikte ze vooruit.
Meer uit Sport
MORRISTOWN (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt zo goed als zeker bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko. De aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure en hij ontbrak ook woensdag op het trainingscomplex van Brazilië in Morristown, New Jersey.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder heeft na overwinningen in Shanghai en Stockholm geen derde zege kunnen boeken in de Diamond League. De Sportvrouw van het Jaar legde het bij de Bislett Games in Oslo af tegen de Amerikaanse Chase Jackson. Schilder stootte de 4 kilogram zware kogel naar 20,11 meter, goed voor de tweede plaats. Jackson won met een afstand van 20,74. De Canadese Sarah Mitton eindigde in Oslo als derde met een stoot van 19,89 meter.
9 uur geledenBEIJING/TENERIFE (ANP/BELGA) - Beijing krijgt in 2028 een schaatsprimeur. De internationale schaatsunie ISU heeft bepaald dat in de Chinese hoofdstad de wereldkampioenschappen langebaanschaatsen, shorttrack, kunstrijden en synchroonschaatsen tegelijkertijd plaatsvinden. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat de vier schaatsdisciplines gezamenlijk in één stad samenkomen voor hun mondiale titelstrijd.
10 uur geledenMONTROND-LES-BAINS (ANP) - Quinn Simmons heeft de vierde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De 25-jarige Amerikaan van Lidl-Trek was in een sprint de snelste van een groep vluchters. In het Franse Montrond-les-Bains bleef hij Finn Fisher-Black (Red Bull-Bora-hansgrohe) uit Nieuw-Zeeland en de Fransman Mattéo Vercher van TotalEnergies op de streep net voor.
11 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Alexander Albon passeert in de komende Grote Prijs van Barcelona-Catalonië Nigel Mansell als coureur met de meeste races voor het Formule 1-team Williams. De Thai beleeft in Spanje zijn 96e start in de auto van Williams, één meer dan de 95 starts van Mansell. Als eerbetoon draagt Albon een replica van de helm die Mansell droeg in het seizoen 1992, toen de Brit de wereldtitel veroverde in een Williams.
12 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich ten koste van Botic van de Zandschulp geplaatst voor de tweede ronde van het grastoernooi van Rosmalen. Griekspoor won het duel tussen de twee beste spelers van Nederland met 6-2 6-7 (2) 6-4. De partij werd dinsdag gestaakt vanwege de regen bij een 2-0-voorsprong in de derde set in het voordeel van Griekspoor.
13 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is gestrand in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De mondiale nummer 125 verloor met 7-6 (5) 4-6 4-6 van de als vijfde geplaatste Oostenrijkse Anastasia Potapova. Zij treft de Turkse Zeynep Sönmez in de volgende ronde.
14 uur geleden