Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Succesvolle comeback voormalig nummer 1 Wozniacki op US Open

Succesvolle comeback voormalig nummer 1 Wozniacki op US Open

NEW YORK (ANP) - De Deense tennisster Caroline Wozniacki heeft een succesvolle comeback gemaakt op de US Open. De voormalig nummer 1 van de wereld, die meer dan drie jaar afwezig was in het profcircuit, won op het grandslamtoernooi van New York haar partij in de eerste ronde van de Russische qualifier Tatiana Prozorova. Ze won in het grote Louis Armstrong Stadium in 1,5 uur tijd in twee sets: 6-3 6-2.

Wozniacki speelt haar derde toernooi sinds haar terugkeer. Ze was al actief in de toernooien van Montreal en Cincinnati. De 33-jarige Deense nam afscheid na de Australian Open van 2020 om een gezin te stichten, maar besloot deze zomer weer het racket serieus op te pakken. Haar ervaring gaf de doorslag tegen de 19-jarige Prozorova.

"Het voelt geweldig om terug te zijn," zei Wozniacki, die in de tweede ronde de als 11e geplaatste Tsjechische Petra Kvitova treft. "Ik ben hier sinds 2019 niet meer geweest en sindsdien is er veel gebeurd. Het voelde zo speciaal om de kans te krijgen op deze grote baan in een avondsessie te spelen en een overwinning te boeken."

Wozniacki stond tussen oktober 2010 en februari 2018 in bij elkaar 71 weken op de eerste plaats van de wereldranglijst en won in totaal dertig toernooien. De Australian Open in 2018 was het enige grandslamtoernooi dat ze won. "Het zal uiteraard in de volgende ronde tegen Petra een stuk moeilijker worden. Ik ken haar goed en heb al vele malen tegen haar gespeeld, dus ik weet wel wat ik ongeveer kan verwachten", blikte ze vooruit.

Meer uit Sport

Shelton genoot van 'episch gevecht' met Alcaraz op US Open

NEW YORK (ANP) - Ben Shelton was fysiek gesloopt na zijn 'epische gevecht' met titelverdediger Carlos Alcaraz in de kwartfinale van de US Open, maar de Amerikaanse tennisser noemde het ook "zonder twijfel mijn leukste wedstrijd ooit". De 23-jarige Shelton stak na een viereneenhalf uur durende partij om half vier 's nachts zijn armen in de lucht als winnaar van een vijfsetter.

1 uur geleden
Shelton velt titelverdediger Alcaraz in nachtthriller US Open

NEW YORK (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz is na een lange nachtelijke partij uitgeschakeld op de US Open. De Amerikaan Ben Shelton troefde de Spaanse tennisser in vijf sets af. De spectaculaire partij in het Arthur Ashe Stadium duurde viereneenhalf uur en eindigde om iets na 03.30 uur plaatselijke tijd met de volgende setstanden: 6-7 (5) 6-1 6-3 1-6 7-6 (7). Zo laat was een partij nog nooit geëindigd in het grandslamtoernooi van New York.

5 uur geleden
Pegula naar halve finale US Open, treft opnieuw Sabalenka

NEW YORK (ANP) - Jessica Pegula heeft voor het derde jaar op rij de halve finales bereikt van de US Open. De Amerikaanse tennisster, als derde geplaatst op het grandslamtoernooi van New York, versloeg in de kwartfinales haar landgenote Emma Navarro in drie sets: 3-6 6-4 6-3.

6 uur geleden
Titelverdedigster Sabalenka moeizaam naar halve finale US Open

NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka is weer een stap dichter bij haar derde achtereenvolgende titel op de US Open. De 28-jarige Belarussische schakelde in de kwartfinale met de nodige moeite de Tsjechische Wimbledonkampioene Linda Nosková uit. Het werd 7-6 (1) 3-6 7-6 (7).

18 uur geleden
Van de Zandschulp woensdag laat in actie voor kwartfinale

NEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp komt woensdag op de US Open pas laat in actie voor zijn kwartfinale. De 30-jarige Nederlander en de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev zijn ingedeeld in de vierde en laatste partij in het Arthur Ashe Stadium, het hoofdstadion van het toernooi in New York. De partij begint om 19.30 uur plaatselijke tijd. In Nederland is het dan 01.30 uur in de nacht.

19 uur geleden
Brit Brennan wil in thuisland eerste gele trui in de Tour pakken

LA RÁBIDA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft zijn zinnen gezet op het veroveren van de gele trui in de eerste etappe van de Tour de France in 2027. Dat zei de 21-jarige Britse sprinter van Visma - Lease a Bike dinsdag na zijn vierde ritzege in de Vuelta in het flashinterview. De Tour begint volgend jaar in het Verenigd Koninkrijk met een etappe van Edinburgh naar Carlisle.

20 uur geleden
Brennan sprint naar vierde ritzege in Vuelta

LA RÁBIDA (ANP) - Matthew Brennan heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was dinsdag in de zestiende etappe met afstand de beste in de massasprint. De Fransman Bryan Coquard werd voor de tweede keer deze Vuelta tweede achter Brennan. De Belg Vito Braet werd derde. Het is de vijfde etappezege voor Visma - Lease a Bike in deze Ronde van Spanje.

21 uur geleden