Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
Met die koersstijging klom de marktwaarde van Cerebras naar ongeveer 100 miljard dollar. Het bedrijf haalde met het debuut op de technologiebeurs Nasdaq ruim 5,5 miljard dollar op. Het is de grootste beursgang in New York tot dusver dit jaar.
Het bedrijf uit het Californische Sunnyvale had zijn uitgifteprijs al flink verhoogd vanwege de enorme interesse van beleggers. Oorspronkelijk werd een introductieprijs van 115 tot 125 dollar per aandeel gehanteerd, waarmee 3,5 miljard dollar opgehaald zou moeten worden.
Bij de beursgang werden 30 miljoen aandelen verkocht door het in 2015 opgerichte Cerebras. Het bedrijf maakt grote chips die speciale computers helpen om grote hoeveelheden data te verwerken. Volgens Cerebras zijn het de grootste en krachtigste AI-chips ter wereld en volgens topman Andrew Feldman draaien AI-modellen er sneller door dan met chips van Nvidia.
Cerebras sloot in januari nog een deal voor drie jaar met OpenAI ter waarde van 20 miljard dollar. Het AI-bedrijf bracht in februari zijn eerste AI-model uit dat draait met chips van Cerebras. Het bedrijf achter ChatGPT heeft 1 miljard dollar verstrekt aan Cerebras om te investeren in datacenters. Amazon liet eerder weten ook van plan te zijn om gebruik te maken van chips van Cerebras.
Wall Street maakt zich op voor nog meer grote beursgangen. Zo wil ook ruimtevaartbedrijf SpaceX van Elon Musk dit jaar een beursgang maken en gaan mogelijk ook OpenAI en AI-bedrijf Anthropic dit jaar naar de aandelenmarkt.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Nederlanders hebben voor het eerst in drie jaar minder hypotheken aangevraagd, meldt De Hypotheker. Uit cijfers van de hypotheekadviseur komt naar voren dat in het afgelopen kwartaal 3 procent minder aanvragen zijn gedaan dan een jaar geleden. Vooral voor bijvoorbeeld het verbouwen of verduurzamen van een woning zijn minder verzoeken gedaan.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een klein verlies gesloten, waarmee de beurs in Amsterdam uit de toon viel tussen andere Europese beurzen. Daar bouwden de graadmeters hun winsten juist uit na nieuws over een zwakker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Die verkleinen mogelijk de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve.
59 minuten geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met winsten begonnen. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in juni 57.000 banen bijgekomen. Dat was veel minder dan verwacht.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV heeft de afgelopen maanden loonsverhogingen van gemiddeld 3,4 procent weten af te spreken in nieuwe cao's. Dat is wel duidelijk lager dan de eis van 6 procent waarop de grootste vakbond van Nederland sinds december mikt. FNV-bestuurslid Jacqie van Stigt gaf donderdag in een tussentijdse evaluatie van het cao-seizoen toe dat er nog wel stappen zijn te zetten.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall heeft een akkoord met vakbond CNV gesloten over een nieuwe cao. Het akkoord komt na meerdere stakingen door personeel van Gall & Gall, waardoor winkels dicht bleven.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van campers is in de eerste helft van dit jaar gedaald. Dat melden BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Camperliefhebbers voelen de hogere kosten van het bezit en gebruik van een camper, volgens de brancheorganisaties.
5 uur geleden