Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
Met die koersstijging klom de marktwaarde van Cerebras naar ongeveer 100 miljard dollar. Het bedrijf haalde met het debuut op de technologiebeurs Nasdaq ruim 5,5 miljard dollar op. Het is de grootste beursgang in New York tot dusver dit jaar.
Het bedrijf uit het Californische Sunnyvale had zijn uitgifteprijs al flink verhoogd vanwege de enorme interesse van beleggers. Oorspronkelijk werd een introductieprijs van 115 tot 125 dollar per aandeel gehanteerd, waarmee 3,5 miljard dollar opgehaald zou moeten worden.
Bij de beursgang werden 30 miljoen aandelen verkocht door het in 2015 opgerichte Cerebras. Het bedrijf maakt grote chips die speciale computers helpen om grote hoeveelheden data te verwerken. Volgens Cerebras zijn het de grootste en krachtigste AI-chips ter wereld en volgens topman Andrew Feldman draaien AI-modellen er sneller door dan met chips van Nvidia.
Cerebras sloot in januari nog een deal voor drie jaar met OpenAI ter waarde van 20 miljard dollar. Het AI-bedrijf bracht in februari zijn eerste AI-model uit dat draait met chips van Cerebras. Het bedrijf achter ChatGPT heeft 1 miljard dollar verstrekt aan Cerebras om te investeren in datacenters. Amazon liet eerder weten ook van plan te zijn om gebruik te maken van chips van Cerebras.
Wall Street maakt zich op voor nog meer grote beursgangen. Zo wil ook ruimtevaartbedrijf SpaceX van Elon Musk dit jaar een beursgang maken en gaan mogelijk ook OpenAI en AI-bedrijf Anthropic dit jaar naar de aandelenmarkt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
13 uur geleden