Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Succession en Dune leveren HBO Max veel nieuwe abonnees op

Succession en Dune leveren HBO Max veel nieuwe abonnees op

DALLAS (ANP/RTR) - Streamingvideodienst HBO Max en betaaltv-zender HBO hebben in het afgelopen kwartaal 4,4 miljoen nieuwe abonnees aangetrokken. Het nieuwe seizoen van de serie Succession en de films Dune en The Matrix Resurrections waren grote trekkers voor de dienst die onderdeel is van telecom- en entertainmentconcern AT&T.

HBO Max is een van de concurrenten van Netflix, net als bijvoorbeeld Disney+, Apple TV+ en Amazon Prime Video. Netflix bond in het slotkwartaal van 2021 ruim 8 miljoen nieuwe abonnees aan zich, maar is in veel meer landen beschikbaar dan HBO Max.

De omzet bij bedrijfsonderdeel Warner Media, waar HBO en HBO Max onderdeel van uitmaken, ging met ruim 15 procent omhoog en was goed voor circa een kwart van de totale omzet van het concern. Dat zorgde voor wat compensatie bij de mobiele telefonie van AT&T, waar het aantal nieuwe abonnees minder hard toenam dan verwacht. Concurrent Verizon deed het in de periode juist beter dan verwacht.

In het vierde kwartaal kwam de omzet van heel AT&T uit op 41 miljard dollar, omgerekend 36,3 miljard euro. Dat is 10 procent minder dan in dezelfde periode in 2020. Onder de streep hield het bedrijf een winst van 5 miljard dollar over, tegen een verlies van 13,9 miljard dollar een jaar eerder.

AT&T is op telefoniegebied in een felle concurrentiestrijd verwikkeld met Verizon en T-Mobile terwijl de drie bedrijven hun 5G-netwerk door de hele Verenigde Staten uitrollen. Daar is veel geld mee gemoeid. AT&T denkt daar dit jaar zo'n 20 miljard dollar aan uit te geven.

Meer uit Financieel

Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

34 minuten geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

8 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

8 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

11 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

13 uur geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

15 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

1 dag geleden