Succession en Dune leveren HBO Max veel nieuwe abonnees op
DALLAS (ANP/RTR) - Streamingvideodienst HBO Max en betaaltv-zender HBO hebben in het afgelopen kwartaal 4,4 miljoen nieuwe abonnees aangetrokken. Het nieuwe seizoen van de serie Succession en de films Dune en The Matrix Resurrections waren grote trekkers voor de dienst die onderdeel is van telecom- en entertainmentconcern AT&T.
HBO Max is een van de concurrenten van Netflix, net als bijvoorbeeld Disney+, Apple TV+ en Amazon Prime Video. Netflix bond in het slotkwartaal van 2021 ruim 8 miljoen nieuwe abonnees aan zich, maar is in veel meer landen beschikbaar dan HBO Max.
De omzet bij bedrijfsonderdeel Warner Media, waar HBO en HBO Max onderdeel van uitmaken, ging met ruim 15 procent omhoog en was goed voor circa een kwart van de totale omzet van het concern. Dat zorgde voor wat compensatie bij de mobiele telefonie van AT&T, waar het aantal nieuwe abonnees minder hard toenam dan verwacht. Concurrent Verizon deed het in de periode juist beter dan verwacht.
In het vierde kwartaal kwam de omzet van heel AT&T uit op 41 miljard dollar, omgerekend 36,3 miljard euro. Dat is 10 procent minder dan in dezelfde periode in 2020. Onder de streep hield het bedrijf een winst van 5 miljard dollar over, tegen een verlies van 13,9 miljard dollar een jaar eerder.
AT&T is op telefoniegebied in een felle concurrentiestrijd verwikkeld met Verizon en T-Mobile terwijl de drie bedrijven hun 5G-netwerk door de hele Verenigde Staten uitrollen. Daar is veel geld mee gemoeid. AT&T denkt daar dit jaar zo'n 20 miljard dollar aan uit te geven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
16 uur geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
17 uur geleden