Succession en Dune leveren HBO Max veel nieuwe abonnees op
DALLAS (ANP/RTR) - Streamingvideodienst HBO Max en betaaltv-zender HBO hebben in het afgelopen kwartaal 4,4 miljoen nieuwe abonnees aangetrokken. Het nieuwe seizoen van de serie Succession en de films Dune en The Matrix Resurrections waren grote trekkers voor de dienst die onderdeel is van telecom- en entertainmentconcern AT&T.
HBO Max is een van de concurrenten van Netflix, net als bijvoorbeeld Disney+, Apple TV+ en Amazon Prime Video. Netflix bond in het slotkwartaal van 2021 ruim 8 miljoen nieuwe abonnees aan zich, maar is in veel meer landen beschikbaar dan HBO Max.
De omzet bij bedrijfsonderdeel Warner Media, waar HBO en HBO Max onderdeel van uitmaken, ging met ruim 15 procent omhoog en was goed voor circa een kwart van de totale omzet van het concern. Dat zorgde voor wat compensatie bij de mobiele telefonie van AT&T, waar het aantal nieuwe abonnees minder hard toenam dan verwacht. Concurrent Verizon deed het in de periode juist beter dan verwacht.
In het vierde kwartaal kwam de omzet van heel AT&T uit op 41 miljard dollar, omgerekend 36,3 miljard euro. Dat is 10 procent minder dan in dezelfde periode in 2020. Onder de streep hield het bedrijf een winst van 5 miljard dollar over, tegen een verlies van 13,9 miljard dollar een jaar eerder.
AT&T is op telefoniegebied in een felle concurrentiestrijd verwikkeld met Verizon en T-Mobile terwijl de drie bedrijven hun 5G-netwerk door de hele Verenigde Staten uitrollen. Daar is veel geld mee gemoeid. AT&T denkt daar dit jaar zo'n 20 miljard dollar aan uit te geven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
5 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
8 uur geleden