Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Succession en Dune leveren HBO Max veel nieuwe abonnees op

Succession en Dune leveren HBO Max veel nieuwe abonnees op

DALLAS (ANP/RTR) - Streamingvideodienst HBO Max en betaaltv-zender HBO hebben in het afgelopen kwartaal 4,4 miljoen nieuwe abonnees aangetrokken. Het nieuwe seizoen van de serie Succession en de films Dune en The Matrix Resurrections waren grote trekkers voor de dienst die onderdeel is van telecom- en entertainmentconcern AT&T.

HBO Max is een van de concurrenten van Netflix, net als bijvoorbeeld Disney+, Apple TV+ en Amazon Prime Video. Netflix bond in het slotkwartaal van 2021 ruim 8 miljoen nieuwe abonnees aan zich, maar is in veel meer landen beschikbaar dan HBO Max.

De omzet bij bedrijfsonderdeel Warner Media, waar HBO en HBO Max onderdeel van uitmaken, ging met ruim 15 procent omhoog en was goed voor circa een kwart van de totale omzet van het concern. Dat zorgde voor wat compensatie bij de mobiele telefonie van AT&T, waar het aantal nieuwe abonnees minder hard toenam dan verwacht. Concurrent Verizon deed het in de periode juist beter dan verwacht.

In het vierde kwartaal kwam de omzet van heel AT&T uit op 41 miljard dollar, omgerekend 36,3 miljard euro. Dat is 10 procent minder dan in dezelfde periode in 2020. Onder de streep hield het bedrijf een winst van 5 miljard dollar over, tegen een verlies van 13,9 miljard dollar een jaar eerder.

AT&T is op telefoniegebied in een felle concurrentiestrijd verwikkeld met Verizon en T-Mobile terwijl de drie bedrijven hun 5G-netwerk door de hele Verenigde Staten uitrollen. Daar is veel geld mee gemoeid. AT&T denkt daar dit jaar zo'n 20 miljard dollar aan uit te geven.

Meer uit Financieel

Nederlandse economie kan volgens ABN AMRO 'tegen een stootje'

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.

1 uur geleden
OpenAI stopt met app voor AI-video's Sora

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.

2 uur geleden
FNV wil ruimere reiskostenvergoeding en maximumprijzen benzine

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.

3 uur geleden
Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.

3 uur geleden
Shell-baas voorziet ook verstoring gas- en olietoevoer Europa

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Aziƫ al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.

6 uur geleden
Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

7 uur geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

8 uur geleden