Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Succescoach Pot vertrekt na seizoen bij voetbalsters FC Twente

Succescoach Pot vertrekt na seizoen bij voetbalsters FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Joran Pot vertrekt na het seizoen als trainer van de voetbalsters van FC Twente. De beslissing werd in onderling overleg genomen, meldde de regerend landskampioen uit Enschede.

"Ik ben dankbaar dat ik drie jaar geleden de kans heb gekregen bij deze prachtige club", zei Pot op de website van Twente. "Ik werk hier met plezier en heb hier alle doelen die ik van tevoren had bereikt, waaronder het landskampioenschap en het behalen van de groepsfase van de Champions League. Ik ben jong en wil me verder ontwikkelen. Ik denk dat het goed is om dat in een nieuwe omgeving te doen."

Pot is sinds de zomer van 2022 werkzaam bij Twente. Hij won met de club drie keer de Supercup, twee keer de Eredivisie Cup, een keer de KNVB-beker en afgelopen seizoen de landstitel.

Meer uit Voetbal

Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

54 minuten geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

1 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

1 uur geleden
Verdediger Offerhaus verruilt Telstar voor FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.

2 uur geleden
Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

3 uur geleden
Verdediger Robertson zet loopbaan voort bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.

4 uur geleden
Levchenko wil meer ruimte voor spelers om zich uit te spreken

AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden