Succescoach Guardiola wil bij ManCity blijven ondanks aanklacht
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola heeft niet de intentie om Manchester City de rug toe te keren nu de club is aangeklaagd door de organisatie van de Premier League voor het overtreden van de financiële regels. "Ik kan jullie meer dan ooit verzekeren dat ik wil blijven", zei de 52-jarige Spanjaard.
Het is de tweede keer sinds de komst van Guardiola in 2016 dat City onder vuur ligt. De club werd in februari 2020 door de UEFA voor twee jaar uitgesloten van Europees voetbal vanwege het overtreden van de regels van Financial Fair Play, maar het internationaal sporttribunaal CAS maakte de straf vervolgens ongedaan.
"Mijn eerste gedachte is dat we al veroordeeld zijn", verklaarde Guardiola vrijdag. "Wat er is gebeurd, is hetzelfde als wat er met de UEFA is gebeurd. Er waren al beschuldigingen en nu worden we aangeklaagd. De club heeft toen ook bewezen dat ze onschuldig waren."
Twijfel
"Ik ben niet van plan om mijn plek te verlaten. Soms twijfel ik, want zeven of acht jaar is een lange tijd bij een club, maar nu wil ik niet meer weg. Mensen zeggen 'ze hebben tegen je gelogen'. Ze hebben niet tegen mij gelogen. Kijk wat er bij de UEFA is gebeurd. Nu is het hetzelfde geval. Waarom zou ik mijn mensen niet vertrouwen en wel de leidinggevenden van de andere clubs."
Guardiola verlengde onlangs zijn contract bij City tot 2025. De succescoach veroverde onder meer vier keer de landstitel tijdens zijn periode in Manchester.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
17 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
18 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
19 uur geleden