Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Succes voor Trump in strafzaak rond vorige verkiezingen

Succes voor Trump in strafzaak rond vorige verkiezingen

ATLANTA (ANP/DPA/RTR) - De komende Amerikaanse president Donald Trump heeft een juridisch succes behaald. Amerikaanse rechters in de staat Georgia hebben hoofdaanklager Fani Willis weggehaald van de zaak tegen de Republikein voor verkiezingsinmenging. Willis had een romance met een plaatsvervanger.

Het is de enige manier om het vertrouwen van het publiek te herstellen dat het proces eerlijk zal verlopen, aldus de uitspraak in hoger beroep. Advocaten van Trump hadden Willis ervan beschuldigd dat ze onrechtmatig financieel voordeel had van de romantische relatie.

Trump en bondgenoten staan terecht in Georgia voor hun pogingen de uitslag van de presidentsverkiezingen van 2020 in de staat ongedaan te maken. De Republikein verloor destijds van de Democraat Joe Biden en oefende druk uit op politieke leiders. Met het gedwongen vertrek van Willis zou het hele proces kunnen instorten, menen waarnemers.

Meer uit Buitenland

Xi Jinping: China zal onafhankelijkheid Taiwan niet tolereren

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.

7 minuten geleden
Astronauten Artemis II maken zich klaar voor terugkeer naar aarde

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.

59 minuten geleden
Pentagon opnieuw teruggefloten om beknotten toegang journalisten

ARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.

1 uur geleden
Rapper en hiphop-pionier Afrika Bambaataa (68) overleden

PHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.

1 uur geleden
Slachtoffers Epstein keren zich tegen voorstel Melania Trump

WASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.

1 uur geleden
Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

9 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

11 uur geleden