Succes voor Trump in strafzaak rond vorige verkiezingen
ATLANTA (ANP/DPA/RTR) - De komende Amerikaanse president Donald Trump heeft een juridisch succes behaald. Amerikaanse rechters in de staat Georgia hebben hoofdaanklager Fani Willis weggehaald van de zaak tegen de Republikein voor verkiezingsinmenging. Willis had een romance met een plaatsvervanger.
Het is de enige manier om het vertrouwen van het publiek te herstellen dat het proces eerlijk zal verlopen, aldus de uitspraak in hoger beroep. Advocaten van Trump hadden Willis ervan beschuldigd dat ze onrechtmatig financieel voordeel had van de romantische relatie.
Trump en bondgenoten staan terecht in Georgia voor hun pogingen de uitslag van de presidentsverkiezingen van 2020 in de staat ongedaan te maken. De Republikein verloor destijds van de Democraat Joe Biden en oefende druk uit op politieke leiders. Met het gedwongen vertrek van Willis zou het hele proces kunnen instorten, menen waarnemers.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rond de kerncentrale in het Oekraïense Zaporizja is een bestand afgesproken, om kabels te kunnen repareren. De kerncentrale is al sinds kort na de inval in Oekraïne in 2022 in Russische handen.
6 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse Labourpartij heeft een pijnlijke nederlaag geleden in Gorton and Denton, een kiesdistrict bij Manchester dat traditioneel een Labour-bolwerk is. De Green Party won de tussentijdse verkiezingen, terwijl Labour zelfs naar de derde plaats zakte, achter de radicaalrechtse partij Reform UK van Nigel Farage.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse minister van Defensie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de "open oorlog" verklaard aan de Afghaanse Taliban-regering. De buurlanden voeren al dagen dodelijke aanvallen uit op elkaars grondgebied.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.
11 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.
11 uur geledenTOPEKA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Kansas heeft de rijbewijzen en geboorteakten van transgender personen ongeldig verklaard, omdat zij hun gender op deze documenten hebben laten wijzigen. Volgens een wet die donderdag is ingegaan, is het in de staat verboden om je gender te wijzigen na je geboorte. De maatregel treft meer dan duizend mensen.
12 uur geledenTAMPA (ANP/AFP) - Een van de mannen die woensdag op een speedboot werd doodgeschoten door de Cubaanse kustwacht, was van plan om een opstand te ontketenen op het eiland. Dat zegt een politieke bondgenoot van de man tegen persbureau AFP.
12 uur geleden