Succes op WK futsal houdt doelman Kuijk nog even weg uit gymzaal
TASJKENT (ANP) - Met Manuel Kuijk in het doel nemen de Nederlandse zaalvoetballers het dinsdag in de achtste finales van het WK in Oezbekistan op tegen Oekraïne. Oranje neemt voor het eerst sinds 24 jaar deel aan de mondiale titelstrijd en realiseerde met plaatsing voor de knock-outfase de eerste doelstelling. "Missie geslaagd, maar nu willen we uiteraard meer", meldde Kuijk, geboren in Lichtenvoorde, telefonisch vanuit Tasjkent.
De leerlingen van twee basisscholen in Wageningen zullen hun gymleraar nog even moeten missen. Kuijk (29) moet dinsdag weer aan de bak op het WK futsal, de officiële naam voor wat in Nederland in de volksmond gewoon zaalvoetbal heet. "De ontlading was enorm", keek hij terug op de taferelen na de zege op Paraguay, waardoor Nederland zich als tweede achter de reeds geplaatste Zuid-Amerikanen voegde bij de laatste zestien. Nederland was al snel op een 2-0-voorsprong gekomen. "Zij begonnen misschien wat nonchalant, maar dat vonden ze niet zo leuk. Ze kwamen op 2-2 en ik begon 'm wat te knijpen."
Oranje won uiteindelijk met 5-2 en mag na eerdere gelijke spelen tegen Oezbekistan en Costa Rica verder. Met name die openingswedstrijd tegen het gastland was een belevenis. "In een hal waar 12.500 mensen in kunnen. Het zat aardig vol en de sfeer was enigszins vijandig. Dat is juist mooi." Kuijk speelde twee jaar geleden een EK in eigen land, dat volgens planning ook in een vol Ziggo Dome gespeeld had moeten worden. Maar vanwege de coronapandemie mochten er slechts 1250 fans plaatsnemen. "Doodzonde was dat, zeker als je hier merkt hoeveel sfeer zo'n volle hal oplevert. Het EK spelen was een hoogtepunt, maar met een vol Ziggo Dome waren we zeker verder gekomen." Nederland vloog eruit in de groepsfase.
Tigers Roermond
Kuijk was de grote man toen Nederland zich in april plaatste voor het WK. Na de 1-1 thuis moest Oranje zich in Finland zien te kwalificeren voor de eindronde. Het werd 3-3 na de reguliere speeltijd, 4-4 na een Finse treffer in de slotseconde. Strafschoppen brachten de beslissing. "Een hoogtepunt", keek Kuijk, die deze zomer in de Eredivisie futsal overstapte van FC Eindhoven naar landskampioen Tigers Roermond, terug.
Tegen Oekraïne gaat het om een plaats in de kwartfinales. Kuijk: "We hebben de laatste jaren drie keer tegen ze gespeeld: een keer gewonnen, een keer gelijk en een keer verloren. Ze zijn te pakken."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
2 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn voetbalcarrière. De international van Oranje speelde tegen Aston Villa in de Champions League zijn driehonderdste wedstrijd in het shirt van FC Barcelona. Coach Hansi Flick liet de middenvelder in de 70e minuut invallen in Camp Nou voor Pedri. FC Barcelona leidde op dat moment met 3-0.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is na 70 minuten even onderbroken geweest toen er vuurwerk op het veld terechtkwam. Een van de fakkels belandde in de buurt van doelman Josep Martínez van de bezoekers. Internazionale leidde met 3-0.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Thijs Kraaijeveld aan de thuiswedstrijd tegen Internazionale in de Champions League. De 19-jarige verdediger krijgt de voorkeur boven Tsuyoshi Watanabe, die op de bank zit als het duel om 21.00 uur van start gaat.
5 uur geleden