Subtopper Sparta wint thuis tegen Go Ahead eindelijk weer
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in het thuisduel met Go Ahead Eagles eindelijk weer een overwinning geboekt. De dit seizoen verrassend presterende ploeg van trainer Maurice Steijn had de vorige drie duels gelijkgespeeld. Een doelpunt van de Noor Tobias Lauritsen in de tweede helft bezorgde de thuisploeg de overwinning (2-1).
Vito van Crooij zette de Rotterdammers al in de 4e minuut op voorsprong. De verdediging van Go Ahead greep niet goed in bij een voorzet, waarna de aanvaller bij de tweede paal raak kon tikken.
Daarna zakte Sparta in en speelde Go Ahead het betere voetbal, maar met een goede redding voorkwam doelman Nick Olij de gelijkmaker. De uitploeg dacht vlak voor rust, niet geheel onterecht, recht te hebben op een strafschop. Maar scheidsrechter Jeroen Manschot bestrafte de overtreding niet en ook de VAR greep niet in.
Zo'n 10 minuten na rust kwam de gelijkmaker er alsnog, via een laag afstandsschot van Finn Stokkers. Maar Sparta kwam 5 minuten later al weer op voorsprong toen Lauritsen een voorzet van Younes Namli binnenkopte.
Sparta is de nummer 6 en heeft evenveel punten (37) als FC Twente, dat het zondag nog opneemt tegen FC Volendam. Go Ahead staat twaalfde met 22 punten.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
20 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
22 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
23 uur geleden