Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Subtopper AZ wint nipt bij nummer 17 Fortuna Sittard

Subtopper AZ wint nipt bij nummer 17 Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - AZ heeft bij nummer zeventien Fortuna Sittard geen fout gemaakt. De ploeg van trainer Pascal Jansen won met 2-1. Vooral in de eerste helft kreeg Fortuna de betere kansen, maar de Limburgers stuitten op de lat en AZ-keeper Peter Vindahl Jensen.

Met zijn eerste Eredivisie-doelpunt bracht verdediger Sam Beukema na een kwartier de Alkmaarders op voorsprong. De afgelopen zomer van Go Ahead Eagles overgekomen Beukema (23) kopte raak uit een voorzet van Owen Wijndal. Pogingen van Zian Flemming en Mats Seuntjens aan de andere kant waren net niet scherp genoeg. AZ stelde daar weinig tegenover.

De Japanner Yukinari Sugawara vergrootte na een uur spelen de voorsprong. Opgejaagd door Dani de Wit ging Fortuna-verdediger Roel Janssen in de fout, waarna Sugawara de kans benutte. Vlak voor tijd verkleinde Ben Rienstra met een rake schuiver de achterstand. Daarna kreeg Fortuna-aanvaller Tijjani Noslin nog een goede kans, maar hij miste.

AZ nam de vijfde plaats weer over van FC Twente, dat zaterdag met 2-0 van sc Heerenveen won. Fortuna blijft zeventiende met 13 punten.

Meer uit Voetbal

WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

4 minuten geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

6 minuten geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

2 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

5 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

7 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

8 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

9 uur geleden