
Subtopper AZ wint nipt bij nummer 17 Fortuna Sittard
SITTARD (ANP) - AZ heeft bij nummer zeventien Fortuna Sittard geen fout gemaakt. De ploeg van trainer Pascal Jansen won met 2-1. Vooral in de eerste helft kreeg Fortuna de betere kansen, maar de Limburgers stuitten op de lat en AZ-keeper Peter Vindahl Jensen.
Met zijn eerste Eredivisie-doelpunt bracht verdediger Sam Beukema na een kwartier de Alkmaarders op voorsprong. De afgelopen zomer van Go Ahead Eagles overgekomen Beukema (23) kopte raak uit een voorzet van Owen Wijndal. Pogingen van Zian Flemming en Mats Seuntjens aan de andere kant waren net niet scherp genoeg. AZ stelde daar weinig tegenover.
De Japanner Yukinari Sugawara vergrootte na een uur spelen de voorsprong. Opgejaagd door Dani de Wit ging Fortuna-verdediger Roel Janssen in de fout, waarna Sugawara de kans benutte. Vlak voor tijd verkleinde Ben Rienstra met een rake schuiver de achterstand. Daarna kreeg Fortuna-aanvaller Tijjani Noslin nog een goede kans, maar hij miste.
AZ nam de vijfde plaats weer over van FC Twente, dat zaterdag met 2-0 van sc Heerenveen won. Fortuna blijft zeventiende met 13 punten.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Sergio Ramos (37) vertrekt bij Paris Saint-Germain, zo heeft de voetbalkampioen van Frankrijk vrijdag laten weten. De Spaanse verdediger, jarenlang een idool bij Real Madrid, heeft twee jaar in Parijs gespeeld. "Hij gaat de hoofdstad verlaten", aldus PSG in een verklaring. "We nemen met heel veel respect afscheid van hem."
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Trainer Mark van Bommel heeft niet het gevoel dat Antwerp in de strijd om de Belgische voetbaltitel brede steun heeft. "Iedereen is tegen ons", zegt de Nederlander. "Ik vind het mooi dat het Antwerp tegen de rest is. Daar houd ik wel van."
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Voetballer Mario Götze heeft zijn nog lopende contract bij Eintracht Frankfurt vroegtijdig verlengd. De voormalige speler van PSV tekende bij tot de zomer van 2026 bij de club uit de Bundesliga. Hij kwam de afgelopen zomer over uit Eindhoven.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Timon Wellenreuther blijft langer bij Feyenoord. De landskampioen uit Rotterdam heeft de optie in de huurovereenkomst met Anderlecht de 27-jarige doelman definitief over te nemen gelicht. Hij heeft voor twee jaar getekend bij Feyenoord.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP/DPA) - Trainer Tommy Stroot ziet met de voetbalsters van VfL Wolfsburg de finale van de Champions League tegen favoriet Barcelona met vertrouwen tegemoet. "Voor het seizoen had ik hier al op gehoopt", aldus de 34-jarige oud-coach van FC Twente. "Het is een mooie, sterke tegenstander. En ik geloof in onze kansen om zaterdag in Eindhoven als winnaar van het veld te stappen."
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City-coach Pep Guardiola heeft trainer Erik ten Hag van stadsrivaal United geprezen in aanloop naar de FA Cup-finale tussen de beide ploegen. "Ik denk dat United voor vele, vele jaren een uitzonderlijke manager heeft", zei de manager van de landskampioen een dag voor de eindstrijd op Wembley.
6 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft trainer Daniel Farke ontslagen. De 46-jarige coach heeft het één seizoen volgehouden bij de Duitse club, die dit seizoen op de tegenvallende tiende plaats eindigde in de Bundesliga.
7 uur geleden