Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Subtopper AZ wint nipt bij nummer 17 Fortuna Sittard

Subtopper AZ wint nipt bij nummer 17 Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - AZ heeft bij nummer zeventien Fortuna Sittard geen fout gemaakt. De ploeg van trainer Pascal Jansen won met 2-1. Vooral in de eerste helft kreeg Fortuna de betere kansen, maar de Limburgers stuitten op de lat en AZ-keeper Peter Vindahl Jensen.

Met zijn eerste Eredivisie-doelpunt bracht verdediger Sam Beukema na een kwartier de Alkmaarders op voorsprong. De afgelopen zomer van Go Ahead Eagles overgekomen Beukema (23) kopte raak uit een voorzet van Owen Wijndal. Pogingen van Zian Flemming en Mats Seuntjens aan de andere kant waren net niet scherp genoeg. AZ stelde daar weinig tegenover.

De Japanner Yukinari Sugawara vergrootte na een uur spelen de voorsprong. Opgejaagd door Dani de Wit ging Fortuna-verdediger Roel Janssen in de fout, waarna Sugawara de kans benutte. Vlak voor tijd verkleinde Ben Rienstra met een rake schuiver de achterstand. Daarna kreeg Fortuna-aanvaller Tijjani Noslin nog een goede kans, maar hij miste.

AZ nam de vijfde plaats weer over van FC Twente, dat zaterdag met 2-0 van sc Heerenveen won. Fortuna blijft zeventiende met 13 punten.

Meer uit Voetbal

PSV in thuisduel met FC Volendam zonder geblesseerde Perisic

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.

35 minuten geleden
Amateurclubs en bvo's oneens over herziening opleidingsvergoeding

AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.

6 uur geleden
FC Utrecht verliest ondanks fraaie treffer Rodríguez bij Betis

SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.

16 uur geleden
Go Ahead Eagles kansloos onderuit tegen VfB Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.

16 uur geleden
Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

17 uur geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

18 uur geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

18 uur geleden