Subsidieregeling voor versterking Groningen opengesteld
DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Groningen kunnen vanaf dinsdag subsidie aanvragen om hun woning of een ander gebouw dat ze bezitten te versterken of verduurzamen, als dat gebouw is opgenomen in het versterkingsprogramma van de Nationaal Coördinator Groningen. Aanvragers kunnen maximaal 17.000 euro krijgen.
Met het geld kan er bijvoorbeeld onderhoud worden gepleegd, maar ook een uitbouw of de aanleg van zonnepanelen behoren tot de mogelijkheden. Eigenaren kunnen met een offerte of begroting hun aanvraag indienen bij het Samenwerkingsverband Noord-Nederland. Binnen acht weken wordt deze in behandeling genomen.
De regeling maakt deel uit van een pakket aan maatregelen ter waarde van 1,5 miljard euro, dat in november werd aangekondigd. Hij is vooral bedoeld voor mensen die al enige tijd geleden een verzoek tot versterking hebben ingediend, maar daarop hebben moeten wachten. Ook mensen die al wel een beoordeling hadden, maar een nieuwe kunnen aanvragen komen, in aanmerking.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Erben Wennemars stopt als schaatsanalist bij de NOS. Dat laat de nieuwsomroep vrijdag weten. De oud-schaatser neemt na zeventien jaar afscheid vanwege zijn dubbelrol als analist en vader van succesvol schaatser Joep Wennemars.
8 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - De burgemeester van Stadskanaal, Klaas Sloots, doet "een dringend beroep" op inwoners van zijn gemeente niet het recht in eigen hand te nemen. In de gemeente is een noodverordening van kracht naar aanleiding van onrust door een strafrechtelijk onderzoek naar kindermishandeling.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - "Oproepen tot geweld keur ik altijd hard af", reageert justitieminister David van Weel (VVD) op de uitspraken die Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) voor de camera van Left Laser deed. Hij zei in de video dat Palestijnse vluchtelingen met geweld moeten worden tegengehouden, "misschien met nog meer geweld dan waar ze vandaan zijn gekomen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen vindt dat de informatievoorziening aan gedupeerde ouders van de toeslagenaffaire nog altijd niet op orde is. Hij roept staatssecretaris van Financiën Sandra Palmen vrijdag opnieuw op om die te verbeteren.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Gidi Markuszower vindt dat hij zich voor de camera van het communistische platform Left Laser "beter, scherper en gepaster" had moeten uitspreken. Dat zei hij in gesprek met Sven Kockelmann, bij Sven op 1.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) gaat contact opnemen met instanties die betrokken waren bij kinderen in Stadskanaal wier moeders zijn aangehouden op verdenking van ernstige kindermishandeling. Het gaat dan om Veilig Thuis en de Raad voor de Kinderbescherming, zegt een woordvoerder vrijdag.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nieuwe regels vanuit het kabinet voor het vliegverkeer van en naar Schiphol hebben dusdanige tekortkomingen dat niet zeker is dat omwonenden ermee goed genoeg beschermd worden. Dat concludeert de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) vrijdag in een advies aan het kabinet. De commissie stelt zelfs dat het rapport herzien zou moeten worden.
7 uur geleden