Subsidieregeling voor versterking Groningen opengesteld
DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Groningen kunnen vanaf dinsdag subsidie aanvragen om hun woning of een ander gebouw dat ze bezitten te versterken of verduurzamen, als dat gebouw is opgenomen in het versterkingsprogramma van de Nationaal Coördinator Groningen. Aanvragers kunnen maximaal 17.000 euro krijgen.
Met het geld kan er bijvoorbeeld onderhoud worden gepleegd, maar ook een uitbouw of de aanleg van zonnepanelen behoren tot de mogelijkheden. Eigenaren kunnen met een offerte of begroting hun aanvraag indienen bij het Samenwerkingsverband Noord-Nederland. Binnen acht weken wordt deze in behandeling genomen.
De regeling maakt deel uit van een pakket aan maatregelen ter waarde van 1,5 miljard euro, dat in november werd aangekondigd. Hij is vooral bedoeld voor mensen die al enige tijd geleden een verzoek tot versterking hebben ingediend, maar daarop hebben moeten wachten. Ook mensen die al wel een beoordeling hadden, maar een nieuwe kunnen aanvragen komen, in aanmerking.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
2 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
13 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
13 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
1 dag geleden