Subsidiepot voor tweedehandse elektrische auto's leeg
DEN HAAG (ANP) - De subsidiepot voor de aanschaf van een tweedehandse elektrische auto is helemaal leeg. Dat is te zien op de website van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Donderdag zat er nog 170.000 euro in de pot. Sindsdien zijn er volgens een woordvoerder van de RVO nog 85 aanvragen gedaan, waardoor de pot nu leeg is.
In totaal was er dit jaar 52,5 miljoen euro aan subsidie beschikbaar gesteld voor de aankoop van een gebruikte elektrische personenauto. Dat is voor het laatst, want volgend jaar wordt de zogeheten Subsidieregeling Elektrische Personenauto's Particulieren (SEPP) stopgezet door het kabinet.
De RVO meldt dat er dit jaar meer subsidieaanvragen zijn gedaan dan dat er budget is. Toch kan het nog zo zijn dat er geld vrijkomt, omdat nog niet alle aanvragen beoordeeld zijn. "Het kan zijn dat er nog aanvragen worden afgewezen", schrijft de RVO op de website. "En soms worden aanvragen ingetrokken. In beide gevallen komt er budget vrij."
De subsidiepot voor de aankoop van een nieuwe elektrische personenauto was in november al leeg. In totaal was daar 58 miljoen euro voor beschikbaar gesteld.
Meer uit Financieel
WAALWIJK (ANP/BLOOMBERG) - Coatingspecialist Stahl uit Waalwijk komt mogelijk in Duitse handen. Het Duitse chemieconcern Henkel, onder meer bekend van de wasmiddelen van Persil en haarverzorging van Schwarzkopf, is in gesprek met de Franse investeerder Wendel over een mogelijke overname van de Nederlandse onderneming. Dat hebben Henkel en Wendel laten weten.
16 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Het aantal Chinese toeristen in Japan is in december sterk gedaald door de oplopende diplomatieke spanningen tussen China en Japan over Taiwan. Volgens de Japanse overheid nam het aantal Chinese bezoekers in de laatste maand van 2025 met bijna de helft af tot 300.000 in vergelijking met een jaar eerder.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt een importheffing van 200 procent in te voeren op Franse wijnen en champagnes, door de weigering van Frankrijk om zich aan te sluiten bij zijn vredesraad. Trump haalde ook uit naar Emmanuel Macron nadat hij te horen had gekregen dat de Franse president zijn uitnodiging zou afwijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Starters willen graag snel een woning kopen, maar hebben er weinig vertrouwen in dat het ook daadwerkelijk lukt. Dat meldt huizenwebsite Funda op basis van cijfers uit de Funda Index van het laatste kwartaal van vorig jaar. 8 procent van de starters heeft er vertrouwen in een huis te kunnen kopen, terwijl 77 procent het binnen een jaar wil.
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans gaat de start- en landingsbaan op Eindhoven Airport renoveren. De klus levert de beursgenoteerde onderneming 60 miljoen euro aan omzet op. De baan in Eindhoven wordt naast de burgerluchtvaart ook voor de militaire luchtvaart gebruikt. Het ministerie van Defensie is formeel eigenaar van de vliegbasis en daarom ook opdrachtgever.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitbater Euronext rekent dit jaar op meer beursgangen in Amsterdam, ondanks de aanhoudende geopolitieke onrust. De door de Amerikaanse president Donald Trump gestarte handelsoorlog zorgde vorig jaar nog voor een wederom mager aantal nieuwe noteringen, maar daar zullen bedrijven zich in 2026 minder door laten leiden. Dat zegt directeur René van Vlerken van de Amsterdamse beurs in een interview met het ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in november afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 4,1 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een kleine toename van de investeringen van 0,3 procent in oktober en een stijging van 3,2 procent in september.
2 uur geleden