Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Subsidiepot voor tweedehandse elektrische auto's leeg

Subsidiepot voor tweedehandse elektrische auto's leeg

DEN HAAG (ANP) - De subsidiepot voor de aanschaf van een tweedehandse elektrische auto is helemaal leeg. Dat is te zien op de website van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Donderdag zat er nog 170.000 euro in de pot. Sindsdien zijn er volgens een woordvoerder van de RVO nog 85 aanvragen gedaan, waardoor de pot nu leeg is.

In totaal was er dit jaar 52,5 miljoen euro aan subsidie beschikbaar gesteld voor de aankoop van een gebruikte elektrische personenauto. Dat is voor het laatst, want volgend jaar wordt de zogeheten Subsidieregeling Elektrische Personenauto's Particulieren (SEPP) stopgezet door het kabinet.

De RVO meldt dat er dit jaar meer subsidieaanvragen zijn gedaan dan dat er budget is. Toch kan het nog zo zijn dat er geld vrijkomt, omdat nog niet alle aanvragen beoordeeld zijn. "Het kan zijn dat er nog aanvragen worden afgewezen", schrijft de RVO op de website. "En soms worden aanvragen ingetrokken. In beide gevallen komt er budget vrij."

De subsidiepot voor de aankoop van een nieuwe elektrische personenauto was in november al leeg. In totaal was daar 58 miljoen euro voor beschikbaar gesteld.

Meer uit Financieel

Drukte voor verwarmingsmonteurs houdt aan, vol weekend verwacht

WOERDEN (ANP) - De drukte voor verwarmingsbedrijven houdt de komende tijd aan. De afgelopen week kregen monteurs al veel storingsmeldingen binnen. De verwachting is dat het komend weekend, vanwege lokaal strenge vorst, alleen maar drukker wordt, blijkt uit een rondvraag.

22 minuten geleden
Productie Duitse industrie stijgt onverwacht door autosector

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in november onverwacht gegroeid. De stijging werd vooral gedreven door een verbetering van de activiteit in de belangrijke auto-industrie. De groei is een opsteker voor de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland.

58 minuten geleden
DPG Media neemt LINDA. over van Talpa Network

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media neemt Mood for Magazines B.V., de uitgever van de magazines LINDA. en LINDA.meiden, over van Talpa Network. Dat maakten de mediabedrijven vrijdag bekend. De overname komt voort uit het besluit van Talpa Network om voor LINDA. een nieuwe eigenaar te zoeken. Linda de Mol blijft nauw verbonden aan LINDA. en aan de huidige hoofdredactie.

1 uur geleden
AEX-index veert op na verliesbeurten, focus op banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak toonde vrijdag wat herstel na de zware verliesbeurten in de afgelopen twee handelsdagen. De aandacht van beleggers gaat vooral uit naar het officiƫle banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Een lage banengroei zal waarschijnlijk positief zijn voor aandelen, aangezien de kans op een renteverlaging door de Federal Reserve daardoor toeneemt.

2 uur geleden
Opnieuw meer leegstaande winkels, nu ook op meubelboulevards

UTRECHT (ANP) - Het aantal leegstaande winkelpanden is afgelopen jaar opnieuw gestegen. De toename was het grootst in grootschalige winkelcentra, zoals meubelboulevards. Dat meldt marktonderzoeker Locatus.

2 uur geleden
Chinese inflatie bereikt hoogste niveau in bijna 3 jaar

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in december gestegen in het snelste tempo in bijna drie jaar. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere voedselprijzen.

3 uur geleden
CNV: veel werknemers voelen zich onveilig op de weg door sneeuw

UTRECHT (ANP) - Door de sneeuwval voelt vier op de tien werkende Nederlanders zich deze week onveilig tijdens hun reis van en naar het werk. Dat blijkt uit een peiling van vakbond CNV onder bijna 2200 respondenten. Een vijfde van hen geeft aan dat de werkgever daar geen begrip voor heeft.

3 uur geleden