Subsidiepot voor tweedehandse elektrische auto's leeg
DEN HAAG (ANP) - De subsidiepot voor de aanschaf van een tweedehandse elektrische auto is helemaal leeg. Dat is te zien op de website van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Donderdag zat er nog 170.000 euro in de pot. Sindsdien zijn er volgens een woordvoerder van de RVO nog 85 aanvragen gedaan, waardoor de pot nu leeg is.
In totaal was er dit jaar 52,5 miljoen euro aan subsidie beschikbaar gesteld voor de aankoop van een gebruikte elektrische personenauto. Dat is voor het laatst, want volgend jaar wordt de zogeheten Subsidieregeling Elektrische Personenauto's Particulieren (SEPP) stopgezet door het kabinet.
De RVO meldt dat er dit jaar meer subsidieaanvragen zijn gedaan dan dat er budget is. Toch kan het nog zo zijn dat er geld vrijkomt, omdat nog niet alle aanvragen beoordeeld zijn. "Het kan zijn dat er nog aanvragen worden afgewezen", schrijft de RVO op de website. "En soms worden aanvragen ingetrokken. In beide gevallen komt er budget vrij."
De subsidiepot voor de aankoop van een nieuwe elektrische personenauto was in november al leeg. In totaal was daar 58 miljoen euro voor beschikbaar gesteld.
Meer uit Financieel
LEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.
21 minuten geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tienduizenden langdurig zieken dreigen hun ontslagvergoeding mis te lopen door maatregelen van het kabinet-Jetten. Daarvoor waarschuwt vakbond CNV. De bond hekelt de kabinetskeuze om werkgevers niet meer te gaan compenseren als ze een transitievergoeding moeten betalen aan medewerkers die na twee jaar ziekte ontslag krijgen. Gedupeerden lopen daardoor gemiddeld 17.000 euro mis, becijfert CNV.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen maandagochtend hard omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Israël heeft militaire doelwitten in Iran aangevallen na Iraanse raketaanvallen op Israël. Daarmee is er weer onzekerheid ontstaan over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten en een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Revolut gaat in Nederland telefoonabonnementen aanbieden. Klanten van de bank kunnen binnenkort vanuit hun bankapp een mobiel abonnement afsluiten voor data, bellen en sms'en. De bank is naar eigen zeggen de eerste financiële speler in Nederland die een volwaardige telecomdienst aanbiedt.
3 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
16 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
17 uur geleden