Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Subsidiepot voor tweedehandse elektrische auto's leeg

Subsidiepot voor tweedehandse elektrische auto's leeg

DEN HAAG (ANP) - De subsidiepot voor de aanschaf van een tweedehandse elektrische auto is helemaal leeg. Dat is te zien op de website van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Donderdag zat er nog 170.000 euro in de pot. Sindsdien zijn er volgens een woordvoerder van de RVO nog 85 aanvragen gedaan, waardoor de pot nu leeg is.

In totaal was er dit jaar 52,5 miljoen euro aan subsidie beschikbaar gesteld voor de aankoop van een gebruikte elektrische personenauto. Dat is voor het laatst, want volgend jaar wordt de zogeheten Subsidieregeling Elektrische Personenauto's Particulieren (SEPP) stopgezet door het kabinet.

De RVO meldt dat er dit jaar meer subsidieaanvragen zijn gedaan dan dat er budget is. Toch kan het nog zo zijn dat er geld vrijkomt, omdat nog niet alle aanvragen beoordeeld zijn. "Het kan zijn dat er nog aanvragen worden afgewezen", schrijft de RVO op de website. "En soms worden aanvragen ingetrokken. In beide gevallen komt er budget vrij."

De subsidiepot voor de aankoop van een nieuwe elektrische personenauto was in november al leeg. In totaal was daar 58 miljoen euro voor beschikbaar gesteld.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

2 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

3 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

5 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

7 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

7 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

9 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

10 uur geleden