Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Subsidie voor aardgasvrij maken 55.000 huurhuizen

Subsidie voor aardgasvrij maken 55.000 huurhuizen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 200 miljoen euro uit voor het aardgasvrij maken van huurwoningen. Dat is genoeg voor 55.000 huizen, verwacht minister Raymond Knops (Binnenlandse Zaken).

De subsidie, die al was aangekondigd op Prinsjesdag, ligt vanaf 1 mei klaar en is bedoeld voor verhuurders die hun woningen willen aansluiten op een warmtenet. Ze kunnen er bijvoorbeeld het verleggen van leidingen of het weghalen van de oude cv-ketel van betalen. Per woning is 5000 euro beschikbaar.

De regeling kan vooral van pas komen in wijken waar het aardgasnet aan vervanging toe is en al een warmtenet voorhanden is, denkt Knops. Hij spreekt van "een steun in de rug van corporaties en andere verhuurders".

Ook verhuurders van woningen die al zijn aangesloten op een warmtenet kunnen een beroep op de regeling doen. Zij kunnen daarmee ook af van het laatste gebruik van gas in hun huizen (bijvoorbeeld voor een fornuis of geiser).

Meer uit Binnenland

Gedeputeerde Brabant: timing nieuws kerncentrale ongelukkig

ZEVENBERGEN (ANP) - Dat Moerdijk ook wordt genoemd in een onderzoek naar locaties voor een kleine kerncentrale in Noord-Brabant leidde woensdag tijdens een informatieavond tot vragen van bewoners. Afgelopen weken werd bekend dat het dorp mogelijk moet verdwijnen ten behoeve van een ander energieproject: Powerport. Het onderzoek naar locaties voor een kleine kerncentrale viel daar "bijzonder ongelukkig" mee samen, zei gedeputeerde Wilma Dirken van de provincie.

2 uur geleden
Anja Meulenbelt krijgt P.C. Hooft-prijs 2026

DEN HAAG (ANP) - Schrijver Anja Meulenbelt krijgt de P.C. Hooft-prijs 2026 voor haar beschouwend proza. Ze krijgt 60.000 euro, die hoort bij de belangrijke literaire oeuvreprijs voor een Nederlandse schrijver.

6 uur geleden
Stint-ondernemers erkennen dat gebruikershandleiding niet klopte

DEN BOSCH (ANP) - Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander hebben woensdag in de rechtbank toegegeven dat zij onjuiste informatie hebben opgenomen in gebruikershandleidingen. Zo schreven zij dat de elektrische bolderkar voldeed aan Europese veiligheidsrichtlijnen, terwijl dit niet klopte. Ook in een aanvraag bij het ministerie van Infrastructuur meldden zij volgens het Openbaar Ministerie ten onrechte dat de Stint voldeed aan de benodigde veiligheidseisen. Het OM verdenkt de bedrijven van het tweetal van onder meer valsheid in geschrifte.

6 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld bij vleeskuikenbedrijf in Uitwijk

UITWIJK (ANP) - In het dorpje Uitwijk in de gemeente Altena is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Alle kuikens op de locatie in Noord-Brabant worden gedood.

7 uur geleden
Regionale omroepen vanaf 2026 live te zien op streamingdienst NPO

DEN HAAG (ANP) - Regionale omroepen zijn vanaf 2026 live te volgen op NPO Start, de streamingdienst van de publieke omroep. Minister Gouke Moes (Media, BBB) heeft hiertoe besloten, omdat hij het belangrijk vindt dat regionale publieke omroepen "voor iedereen beter vindbaar en zichtbaar zijn". De demissionaire bewindsman gaat daarom ook de Mediawet aanpassen, schrijft hij in een Kamerbrief.

8 uur geleden
Ruim 2,2 miljoen mensen haalden coronaprik, minder dan vorig jaar

BILTHOVEN (ANP) - Iets meer dan 2,25 miljoen mensen hebben dit najaar een vaccinatie tegen het coronavirus gekregen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De opkomst is iets lager dan vorig jaar, toen er ruim 2,5 miljoen prikken werden gezet tijdens de najaarsronde. Het jaar daarvoor, in 2023, kregen ruim 2,7 miljoen mensen een coronavaccinatie.

8 uur geleden
Acteur en komiek Hans Otjes (78) overleden

HOORN (ANP) - Acteur en komiek Hans Otjes is overleden. Hij stierf maandag op 78-jarige leeftijd in zijn woonplaats Hoorn, heeft zijn familie woensdag bekendgemaakt.

8 uur geleden