Subsidie aan Utrechts corps hervat na schorsing om 'bangalijst'
UTRECHT (ANP) - Het Utrechtsch Studenten Corps (USC) krijgt dit jaar weer subsidie van de Hogeschool Utrecht (HU) en de Universiteit Utrecht (UU). Ook zijn vertegenwoordigers van de studentenvereniging bij de start van het nieuwe collegejaar op 1 september weer welkom bij officiële gelegenheden van de universiteit en de hogeschool.
De HU en de UU namen in het voorjaar van 2024 maatregelen tegen het corps nadat er een 'bangalijst' online was verschenen. In een powerpointpresentatie werden eerstejaarsstudentes van de vrouwelijke studentenvereniging UVSV beoordeeld. De HU en UU beschreven eerder dat ze onder meer "seksueel beoordeeld" werden.
Het corps schorste betrokken leden voor maximaal 1,5 jaar en kwam in mei 2024 met een verbeterplan. De twee onderwijsinstellingen hebben de uitvoering van dat plan gemonitord, onder meer door gesprekken met betrokkenen. "Op basis daarvan is duidelijk dat het USC stappen in de goede richting heeft gezet om duurzame verandering te realiseren", aldus de UU en de HU. "Maar de conclusie is ook dat meer tijd nodig is voor de verankering van het door USC ingezette verbeterplan." De gesprekken over het verbeterplan gaan daarom door.
Hoogte subsidie
Het corps mag sinds 1 januari weer een activiteitensubsidie aanvragen. Dat is geen vast bedrag, maar moet per activiteit worden aangevraagd. "De HU en de UU stellen daar gezamenlijk een bedrag voor beschikbaar aan de koepelorganisatie van de Utrechtse gezelligheidsverenigingen", zegt een woordvoerster van de Hogeschool Utrecht. "Daar kunnen alle verenigingen aanspraak op maken. Voor elke vereniging is 700 euro gereserveerd."
Daarnaast krijgt het corps per 1 september weer een basissubsidie. Dat is 4594 euro per studiejaar. Het grootste deel daarvan wordt door de UU betaald.
Bestuursvoorzitter Wilma Scholte op Reimer van de HU zegt "waardering" te hebben voor de inspanningen die het corps tot nu toe heeft verricht. "Het kost echter tijd om de gewenste veranderingen ook daadwerkelijk in de praktijk te implementeren, ook houdbaar voor op de lange termijn. Daarom vind ik het heel belangrijk om hier ook na 2025 met elkaar in gesprek over te blijven." Ook rector magnificus Henk Kummeling van de UU zegt dat "inzet en monitoring op langere termijn nodig" is.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.
13 uur geledenMAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.
13 uur geledenBARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".
17 uur geleden