Subsidie aan Utrechts corps hervat na schorsing om 'bangalijst'
UTRECHT (ANP) - Het Utrechtsch Studenten Corps (USC) krijgt dit jaar weer subsidie van de Hogeschool Utrecht (HU) en de Universiteit Utrecht (UU). Ook zijn vertegenwoordigers van de studentenvereniging bij de start van het nieuwe collegejaar op 1 september weer welkom bij officiële gelegenheden van de universiteit en de hogeschool.
De HU en de UU namen in het voorjaar van 2024 maatregelen tegen het corps nadat er een 'bangalijst' online was verschenen. In een powerpointpresentatie werden eerstejaarsstudentes van de vrouwelijke studentenvereniging UVSV beoordeeld. De HU en UU beschreven eerder dat ze onder meer "seksueel beoordeeld" werden.
Het corps schorste betrokken leden voor maximaal 1,5 jaar en kwam in mei 2024 met een verbeterplan. De twee onderwijsinstellingen hebben de uitvoering van dat plan gemonitord, onder meer door gesprekken met betrokkenen. "Op basis daarvan is duidelijk dat het USC stappen in de goede richting heeft gezet om duurzame verandering te realiseren", aldus de UU en de HU. "Maar de conclusie is ook dat meer tijd nodig is voor de verankering van het door USC ingezette verbeterplan." De gesprekken over het verbeterplan gaan daarom door.
Hoogte subsidie
Het corps mag sinds 1 januari weer een activiteitensubsidie aanvragen. Dat is geen vast bedrag, maar moet per activiteit worden aangevraagd. "De HU en de UU stellen daar gezamenlijk een bedrag voor beschikbaar aan de koepelorganisatie van de Utrechtse gezelligheidsverenigingen", zegt een woordvoerster van de Hogeschool Utrecht. "Daar kunnen alle verenigingen aanspraak op maken. Voor elke vereniging is 700 euro gereserveerd."
Daarnaast krijgt het corps per 1 september weer een basissubsidie. Dat is 4594 euro per studiejaar. Het grootste deel daarvan wordt door de UU betaald.
Bestuursvoorzitter Wilma Scholte op Reimer van de HU zegt "waardering" te hebben voor de inspanningen die het corps tot nu toe heeft verricht. "Het kost echter tijd om de gewenste veranderingen ook daadwerkelijk in de praktijk te implementeren, ook houdbaar voor op de lange termijn. Daarom vind ik het heel belangrijk om hier ook na 2025 met elkaar in gesprek over te blijven." Ook rector magnificus Henk Kummeling van de UU zegt dat "inzet en monitoring op langere termijn nodig" is.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ook in de avond is de Wegenwacht van de ANWB nog flink druk geweest met pechgevallen die veelal door de hitte zijn veroorzaakt. Aan het einde van de middag schatte de ANWB dat het aantal pechgevallen op zo'n 4300 zou uitkomen. Dat werden er uiteindelijk 4700.
7 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.
5 uur geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
6 uur geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.
9 uur geleden