
Subotic hoopt dat Klopp bondscoach Duitse voetbalploeg wordt
BERLIJN (ANP/DPA) - Jürgen Klopp heeft volgens Neven Subotic nog maar één taak om te volbrengen. "Hij moet op een bepaald moment bondscoach worden en met Duitsland het WK winnen. Verder valt er niets meer te winnen, zelfs voor 'Kloppo' niet", zegt Subotic over zijn voormalige trainer in de krant Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.
De 31-jarige Servische verdediger speelde jarenlang onder Klopp, eerst bij FSV Mainz 05 en daarna bij Borussia Dortmund. Samen wonnen ze in 2011 en 2012 de Duitse titel. De Duitse trainer stapte in 2015 over naar Liverpool, waarmee hij vorig jaar de Champions League, Europese Supercup en het WK voor clubs won. Afgelopen week haalde Klopp met de 'Reds' ook de eerste landstitel in 30 jaar binnen.
"Hij is op dit moment de meest innovatieve en meest invloedrijke trainer ter wereld", zegt Subotic, nu speler van FC Union Berlin. "Ik ken geen andere trainer die zoveel impact heeft gehad op het voetbal, zowel op sportief als op menselijk vlak. Het 'Klopp-voetbal' dat Liverpool speelt, heeft mensen enthousiast gemaakt voor de sport en nieuw publiek aangetrokken. Dat is een prestatie op zich. Als er een film zou komen over Klopp bij Liverpool, dan zou dit het hoogtepunt zijn. Nu moet hij alleen nog bondscoach van Duitsland worden."
Meer uit Voetbal
MÜNSTER (ANP) - Bayern München heeft vrij eenvoudig de tweede ronde van het nationale bekertoernooi bereikt. De landskampioen won het uitduel met SC Preußen Münster (0-4), dat uitkomt op het derde niveau van Duitsland.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United staat in vierde ronde van de League Cup. De ploeg van trainer Erik ten Hag was voor eigen publiek te sterk voor Crystal Palace (3-0).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van Engeland baalde na de nederlaag tegen Nederland in de Nations League. De Europees kampioen verloor in de Galgenwaard in Utrecht met 2-1 van Oranje en vooral de tegentreffers vond ze heel onnodig. "We geven het in de laatste minuut weg, dat is het meest teleurstellende."
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - De Belgische voetbalsters zijn er in de Nations League net niet in geslaagd te winnen bij Schotland. Vier dagen na de verrassende zege op Oranje (2-1), verspeelde het elftal van bondscoach Ives Serneels in Glasgow een voorsprong tegen Schotland: 1-1.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de tweede plaats gestegen. De club uit Turijn won voor eigen publiek met 1-0 van Lecce, dat dit seizoen nog niet had verloren in de Serie A.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supporters van de harde kern van Ajax roepen op om woensdag om 13.00 uur naar de Johan Cruijff ArenA te komen. De club uit Amsterdam speelt daar vanaf 14.00 uur zonder publiek het restant van het zondag gestaakte duel met Feyenoord uit, bij een stand van 3-0 voor de kampioen uit Rotterdam.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Andries Jonker haalde dinsdag veel voldoening uit de manier waarop het Nederlands elftal van Engeland won in de Nations League. "Ik ben blij met de overwinning, maar vooral ook met de manier waarop die tot stand is gekomen", zei hij na de zege van 2-1 tegen de NOS. "De eerste helft speelden we voortreffelijk."
3 uur geleden