
Subotic hoopt dat Klopp bondscoach Duitse voetbalploeg wordt
BERLIJN (ANP/DPA) - Jürgen Klopp heeft volgens Neven Subotic nog maar één taak om te volbrengen. "Hij moet op een bepaald moment bondscoach worden en met Duitsland het WK winnen. Verder valt er niets meer te winnen, zelfs voor 'Kloppo' niet", zegt Subotic over zijn voormalige trainer in de krant Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.
De 31-jarige Servische verdediger speelde jarenlang onder Klopp, eerst bij FSV Mainz 05 en daarna bij Borussia Dortmund. Samen wonnen ze in 2011 en 2012 de Duitse titel. De Duitse trainer stapte in 2015 over naar Liverpool, waarmee hij vorig jaar de Champions League, Europese Supercup en het WK voor clubs won. Afgelopen week haalde Klopp met de 'Reds' ook de eerste landstitel in 30 jaar binnen.
"Hij is op dit moment de meest innovatieve en meest invloedrijke trainer ter wereld", zegt Subotic, nu speler van FC Union Berlin. "Ik ken geen andere trainer die zoveel impact heeft gehad op het voetbal, zowel op sportief als op menselijk vlak. Het 'Klopp-voetbal' dat Liverpool speelt, heeft mensen enthousiast gemaakt voor de sport en nieuw publiek aangetrokken. Dat is een prestatie op zich. Als er een film zou komen over Klopp bij Liverpool, dan zou dit het hoogtepunt zijn. Nu moet hij alleen nog bondscoach van Duitsland worden."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Nederland heeft op vrijdagmiddag een besloten oefenwedstrijd in Leeuwarden met 3-0 gewonnen van Finland. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. De doelpunten van de Oranjevrouwen werden gemaakt door Lynn Wilms, Chasity Grant en Shanice van de Sanden.
1 uur geledenYOGYAKARTA (ANP) - Jean-Paul van Gastel vervolgt zijn trainersloopbaan in Indonesië. De oud-Feyenoorder heeft een contract ondertekend bij PSIM Yogyakarta, dat afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerde.
1 uur geledenLEICESTER (ANP) - Ruud van Nistelrooij vertrekt als coach van Leicester City. Dat heeft de Engelse voetbalclub via de sociale media bekendgemaakt. Leicester City degradeerde onder Van Nistelrooij uit de Premier League. Het contract van Van Nistelrooij liep nog tot medio 2027.
6 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Real Madrid en Al-Hilal hebben zich als laatste twee geplaatst voor de achtste finales van het WK voor clubs in de Verenigde Staten. Real eindigde als eerste in groep H door een 3-0-zege op RB Salzburg. Al-Hilal uit Saudi-Arabië versloeg het Mexicaanse Pachuca met 2-0.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vivianne Miedema houdt een "best wel goed gevoel" over aan de uitzwaaiwedstrijd voor het EK tegen Finland (2-1). De topscorer aller tijden van Oranje speelde na een blessure haar eerste wedstrijd sinds begin april en maakte haar 98e en 99e interlandtreffer. "Ik heb keihard gewerkt om hier überhaupt te staan en het is fijn dat ik mijn doelpuntjes meepak", zei de 28-jarige spits bij ESPN.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Aanvoerder Givairo Read van Oranje onder 19 is "heel trots" op zijn team. Dat zei de verdediger van Feyenoord na de met 1-0 gewonnen EK-finale in Boekarest tegen Spanje. Read gaf in de 62e minuut een voorzet die door de Spaanse doelman Raúl Jiménez in eigen doel werd gewerkt. Oranje onder 19 werd voor het eerst Europees kampioen.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Kees Smit is in Boekarest uitgeroepen tot beste speler van het EK onder 19 in Roemenië. De middenvelder van AZ werd met vier doelpunten samen met de Spanjaard Pablo García ook topscorer van het toernooi. Smit kwam in de met 1-0 gewonnen finale tegen Spanje niet tot scoren.
18 uur geleden