Subotic hoopt dat Klopp bondscoach Duitse voetbalploeg wordt
BERLIJN (ANP/DPA) - Jürgen Klopp heeft volgens Neven Subotic nog maar één taak om te volbrengen. "Hij moet op een bepaald moment bondscoach worden en met Duitsland het WK winnen. Verder valt er niets meer te winnen, zelfs voor 'Kloppo' niet", zegt Subotic over zijn voormalige trainer in de krant Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.
De 31-jarige Servische verdediger speelde jarenlang onder Klopp, eerst bij FSV Mainz 05 en daarna bij Borussia Dortmund. Samen wonnen ze in 2011 en 2012 de Duitse titel. De Duitse trainer stapte in 2015 over naar Liverpool, waarmee hij vorig jaar de Champions League, Europese Supercup en het WK voor clubs won. Afgelopen week haalde Klopp met de 'Reds' ook de eerste landstitel in 30 jaar binnen.
"Hij is op dit moment de meest innovatieve en meest invloedrijke trainer ter wereld", zegt Subotic, nu speler van FC Union Berlin. "Ik ken geen andere trainer die zoveel impact heeft gehad op het voetbal, zowel op sportief als op menselijk vlak. Het 'Klopp-voetbal' dat Liverpool speelt, heeft mensen enthousiast gemaakt voor de sport en nieuw publiek aangetrokken. Dat is een prestatie op zich. Als er een film zou komen over Klopp bij Liverpool, dan zou dit het hoogtepunt zijn. Nu moet hij alleen nog bondscoach van Duitsland worden."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
3 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
7 uur geleden