Suárez redt Atlético in thuisduel met Real Sociedad: 2-2
MADRID (ANP) - Koploper Real Sociedad heeft in de uitwedstrijd tegen landskampioen Atlético Madrid de zege laten glippen. De ploeg van trainer Imanol Alguacil leidde na een uur nog met 2-0 in Wanda Metropolitano. Dankzij Luis Suárez ontsnapte de thuisclub aan een nederlaag. De spits scoorde twee keer: 2-2.
Alexander Sørloth zorgde voor een snelle voorsprong van Real Sociedad (0-1). De oud-aanvaller van FC Groningen rondde een voorzet van Alexander Isak (ex-Willem II) koelbloedig af, met dank aan doelman Jan Oblak die onvoldoende ingreep. De Sloveense keeper liet kort na de rust een vrije trap van Isak passeren (0-2). Na ruim een uur verkleinde Luis Suárez de achterstand met een rake kopbal, waarna hij in de 77e minuut de gelijkmaker liet aantekenen uit een strafschop.
Eerder op de dag verloor Barcelona in Camp Nou met 2-1 van Real Madrid. De ploeg van trainer Ronald Koeman zakte naar de negende plek, met 15 punten uit negen duels. Real Madrid en Sevilla, dat met 5-3 won van Levante, staan op 20 punten uit negen duels. Real Sociedad heeft 21 punten, maar ook een wedstrijd meer gespeeld dan de twee achtervolgers. Atlético bezet met 18 punten uit negen duels de vierde plaats.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
3 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
6 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
10 uur geleden