Suárez peinst er niet over excuses aan te bieden aan Ghana
DOHA (ANP) - Luis Suárez peinst er niet over excuses aan te bieden voor de handsbal die Ghana twaalf jaar geleden een plaats in de halve finales van het WK voetbal in Zuid-Afrika kostte. "Waarom zou ik?", zei hij donderdag op een afsluitende persconferentie van het laatste groepsduel tussen Uruguay en Ghana van de mondiale eindronde in Qatar. "Ik heb die strafschop toch niet gemist? Ik ben bestraft met een rode kaart en die speler van Ghana miste een penalty."
"Het zou anders zijn als ik iemand zwaar had geblesseerd", antwoordde Suárez op vragen van Ghanese journalisten. "Dan had ik nu heus wel sorry gezegd. Maar nu is het niet mijn verantwoordelijkheid. Dat lijkt me vrij duidelijk. Ik kreeg rood en die speler miste een strafschop. Hij had ook kunnen scoren, dan was het klaar geweest."
Suárez sloeg de bal met een hand uit het doel, terwijl de verlenging van de kwartfinale tussen Uruguay en Ghana van het WK van 2010 bijna was afgelopen. Asamoah Gyan kon Ghana als eerste Afrikaanse land naar een halve finale van een WK schieten, maar hij miste vanaf elf meter. Vervolgens nam Uruguay de strafschoppen beter en verloor het zonder de geschorste Suárez in de halve finale van het Nederlands elftal (3-2).
Ghana heeft vrijdag de beste papieren voor de tweede plaats in de poule, achter het al voor de volgende ronde geplaatste Portugal. Ghana heeft na twee duels 3 punten, Zuid-Korea en Uruguay hebben 1 punt.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
5 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
7 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
9 uur geleden