Suárez peinst er niet over excuses aan te bieden aan Ghana
DOHA (ANP) - Luis Suárez peinst er niet over excuses aan te bieden voor de handsbal die Ghana twaalf jaar geleden een plaats in de halve finales van het WK voetbal in Zuid-Afrika kostte. "Waarom zou ik?", zei hij donderdag op een afsluitende persconferentie van het laatste groepsduel tussen Uruguay en Ghana van de mondiale eindronde in Qatar. "Ik heb die strafschop toch niet gemist? Ik ben bestraft met een rode kaart en die speler van Ghana miste een penalty."
"Het zou anders zijn als ik iemand zwaar had geblesseerd", antwoordde Suárez op vragen van Ghanese journalisten. "Dan had ik nu heus wel sorry gezegd. Maar nu is het niet mijn verantwoordelijkheid. Dat lijkt me vrij duidelijk. Ik kreeg rood en die speler miste een strafschop. Hij had ook kunnen scoren, dan was het klaar geweest."
Suárez sloeg de bal met een hand uit het doel, terwijl de verlenging van de kwartfinale tussen Uruguay en Ghana van het WK van 2010 bijna was afgelopen. Asamoah Gyan kon Ghana als eerste Afrikaanse land naar een halve finale van een WK schieten, maar hij miste vanaf elf meter. Vervolgens nam Uruguay de strafschoppen beter en verloor het zonder de geschorste Suárez in de halve finale van het Nederlands elftal (3-2).
Ghana heeft vrijdag de beste papieren voor de tweede plaats in de poule, achter het al voor de volgende ronde geplaatste Portugal. Ghana heeft na twee duels 3 punten, Zuid-Korea en Uruguay hebben 1 punt.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
35 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
2 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
6 uur geledenGÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.
7 uur geledenDAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.
7 uur geleden