Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Suárez peinst er niet over excuses aan te bieden aan Ghana

Suárez peinst er niet over excuses aan te bieden aan Ghana

DOHA (ANP) - Luis Suárez peinst er niet over excuses aan te bieden voor de handsbal die Ghana twaalf jaar geleden een plaats in de halve finales van het WK voetbal in Zuid-Afrika kostte. "Waarom zou ik?", zei hij donderdag op een afsluitende persconferentie van het laatste groepsduel tussen Uruguay en Ghana van de mondiale eindronde in Qatar. "Ik heb die strafschop toch niet gemist? Ik ben bestraft met een rode kaart en die speler van Ghana miste een penalty."

"Het zou anders zijn als ik iemand zwaar had geblesseerd", antwoordde Suárez op vragen van Ghanese journalisten. "Dan had ik nu heus wel sorry gezegd. Maar nu is het niet mijn verantwoordelijkheid. Dat lijkt me vrij duidelijk. Ik kreeg rood en die speler miste een strafschop. Hij had ook kunnen scoren, dan was het klaar geweest."

Suárez sloeg de bal met een hand uit het doel, terwijl de verlenging van de kwartfinale tussen Uruguay en Ghana van het WK van 2010 bijna was afgelopen. Asamoah Gyan kon Ghana als eerste Afrikaanse land naar een halve finale van een WK schieten, maar hij miste vanaf elf meter. Vervolgens nam Uruguay de strafschoppen beter en verloor het zonder de geschorste Suárez in de halve finale van het Nederlands elftal (3-2).

Ghana heeft vrijdag de beste papieren voor de tweede plaats in de poule, achter het al voor de volgende ronde geplaatste Portugal. Ghana heeft na twee duels 3 punten, Zuid-Korea en Uruguay hebben 1 punt.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters missen Janssen, Groenen, Van de Donk en Roord

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.

51 minuten geleden
Feyenoord zegt contract met verdediger Trauner formeel op

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.

53 minuten geleden
FIFA-voorzitter Infantino verzekert deelname Iran aan WK voetbal

ANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."

2 uur geleden
Fortuna Sittard legt Ihattaren seizoen langer vast

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.

5 uur geleden
Voetballers Curaçao verliezen oefenduel van Australië met 5-1

MELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).

5 uur geleden
Oud-voetbalinternational Kuijs (94) overleden

BREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.

7 uur geleden
Duitse voetballers verslaan Ghana dankzij doelpunt in slotfase

STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.

20 uur geleden