Suárez klaar voor debuut bij Atlético Madrid
MADRID (ANP) - Luis Suárez kan zondag tegen Granada debuteren voor Atlético Madrid. De 33-jarige spits, deze week overgekomen van FC Barcelona, behoort tot de selectie van trainer Diego Simeone. "Zijn komst geeft ons als team nieuwe energie", zei Simeone. "En als club groeien we hierdoor ook."
Suárez heeft in de Spaanse hoofdstad het rugnummer 9 overgenomen van Alvaro Morata, die naar Juventus is vertrokken. In eerste instantie leek Suárez naar Turijn te gaan, maar zijn transfer naar de Italiaanse kampioen ging niet door. Daarop schakelde Juventus door naar Morata en verhuisde Suárez binnen de Spaanse competitie van Barcelona naar Atlético.
"Hij oogt enorm gemotiveerd", zegt Simeone over de spits die in Camp Nou overbodig was geworden en in tranen afscheid nam van Barcelona. "Ik zie bij hem alles wat wij nodig hebben. Hij wil heel graag bij ons spelen, zulke spelers hebben we nodig. Zijn teamgenoten zullen ervoor zorgen dat hij zich hier snel thuis voelt. Zijn doelpunten gaan ons helpen." Simeone wilde niet zeggen of de oud-speler van FC Groningen en Ajax direct een basisplaats krijgt.
Meer uit Voetbal
SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De rode kaart die NEC-aanvaller Sami Ouaissa afgelopen zaterdag kreeg in de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-2) heeft geen gevolgen gekregen. Scheidsrechter Allard Lindhout bestrafte een overtreding in de 59e minuut op Davy Klaassen met rood. De KNVB heeft de kaart geseponeerd.
1 uur geledenZURICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal sluit het kalenderjaar, net als vorig jaar, af als zevende op de FIFA-ranglijst. Europees kampioen Spanje blijft lijstaanvoerder. Wereldkampioen Argentinië en Frankrijk maken de top-3 compleet. De gehele top-10 is onveranderd gebleven ten opzichte van vorige maand.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool vreest dat Alexander Isak in de gewonnen uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur (1-2) afgelopen zaterdag een beenbreuk heeft opgelopen. Dat melden The Athletic en Sky Sports. De Engelse club is nog in afwachting van de resultaten van een scan.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft na de bekerwinst in Brazilië met Corinthians hard uitgehaald naar het bestuur van de club. "Er zijn bestuursleden die onzin uitkramen in de media. Ze liegen ook over mij en over mijn salaris. Ze willen dat de supporters mij gaan haten, zodat ik vertrek", zei de topscorer van het Nederlands elftal na de zege op Vasco da Gama tegen Braziliaanse journalisten van O Globo.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft zijn spelers gewaarschuwd de komende kerstdagen niet te zwaar te tafelen. Iedereen die bij terugkeer op de training te veel is aangekomen, speelt zaterdag niet tegen Nottingham Forest. "Ze mogen eten, maar ik wil ze in de gaten houden. Ik heb een fitte selectie nodig", zei de Spaanse trainer tegen Britse media.
6 uur geleden