Stuttgart ziet af van actie tegen bij Ajax ontslagen Mislintat
STUTTGART (ANP) - VfB Stuttgart ziet af van verdere actie tegen Sven Mislintat. De club stelt na onderzoek vast dat het niet is benadeeld door de eerder dit seizoen bij Ajax ontslagen directeur voetbalzaken. "Hij heeft niemand bij ons geïnformeerd over zijn zakelijke relaties", vertelde directeur Alexander Wehrle van VfB Stuttgart aan Duitse verslaggevers. "Maar een rapport heeft uitgewezen dat we geen schade hebben geleden."
Mislintat was van 2019 tot 2022 sportief directeur bij VfB Stuttgart. Ajax ontsloeg de Duitser vorige maand na een gestaakt thuisduel met Feyenoord. Mislintat was toen al in opspraak geraakt omdat hij zaken heeft gedaan met een spelersmakelaarskantoor dat aandelen heeft in een bedrijf waarvan hij zelf ook aandeelhouder is. Via dat makelaarskantoor haalde hij de Kroatische linksback Borna Sosa naar Amsterdam. Mislintat kreeg ook het verwijt dat hij verschillende aankopen van Ajax heeft gevraagd om van zaakwaarnemer te wisselen.
Accountants- en adviesbureau KPMG onderzoekt momenteel in opdracht van Ajax de rol en belangen van Mislintat in verschillende transacties die hij onder verantwoordelijkheid van de raad van commissarissen van de club uit Amsterdam heeft gedaan. Stuttgart besloot ook onderzoek te doen naar Mislintat, toen het hoorde over de mogelijk belangenverstrengeling van de Duitser.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
12 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
18 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
20 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
21 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
22 uur geleden