Stuttgart zet tegen HSV forse stap naar handhaving in Bundesliga
STUTTGART (ANP) - VfB Stuttgart heeft in de eerste wedstrijd om promotie-degradatie in Duitsland afstand genomen van Hamburger SV. In de Mercedes-Benz Arena in Stuttgart won de nummer 16 van de Bundesliga met 3-0 van de nummer 3 van het tweede niveau.
Konstantinos Mavropanos opende al in de eerste minuut de score voor Stuttgart. Uit een corner kopte de Griek raak. Serhou Guirassy kon de marge zelfs verdubbelen uit een strafschop na een overtreding van Ludovit Reis, maar zijn inzet werd gestopt door doelman Daniel Fernandes. Na de rust werd het alsnog 2-0. Josha Vagnoman, geboren in Hamburg en vorige zomer overgekomen van HSV, tikte binnen. Guirassy zorgde kort daarop voor het derde doelpunt.
Anssi Suhonen werd nog met rood van het veld gestuurd bij HSV, dat vorig seizoen in de play-offs tegen Hertha BSC naast promotie greep.
De returnwedstrijd in Hamburg is maandag.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
9 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
15 uur geleden