Stuttgart zet tegen HSV forse stap naar handhaving in Bundesliga
STUTTGART (ANP) - VfB Stuttgart heeft in de eerste wedstrijd om promotie-degradatie in Duitsland afstand genomen van Hamburger SV. In de Mercedes-Benz Arena in Stuttgart won de nummer 16 van de Bundesliga met 3-0 van de nummer 3 van het tweede niveau.
Konstantinos Mavropanos opende al in de eerste minuut de score voor Stuttgart. Uit een corner kopte de Griek raak. Serhou Guirassy kon de marge zelfs verdubbelen uit een strafschop na een overtreding van Ludovit Reis, maar zijn inzet werd gestopt door doelman Daniel Fernandes. Na de rust werd het alsnog 2-0. Josha Vagnoman, geboren in Hamburg en vorige zomer overgekomen van HSV, tikte binnen. Guirassy zorgde kort daarop voor het derde doelpunt.
Anssi Suhonen werd nog met rood van het veld gestuurd bij HSV, dat vorig seizoen in de play-offs tegen Hertha BSC naast promotie greep.
De returnwedstrijd in Hamburg is maandag.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
8 uur geleden