Sturing zag 'Eredivisie-onwaardige verdediging' bij Vitesse
ARNHEM (ANP) - Vitesse-trainer Edward Sturing oordeelde dat zijn ploeg in deze vorm niet op het hoogste niveau thuishoort. De Arnhemmers werden voor eigen publiek gedeclasseerd door Sparta. Het werd 1-4.
"Als je ziet hoe we verdedigen en kansen weggeven, dat is niet Eredivisie-waardig. Spelers die niet meelopen, die mensen weg laten lopen. We maakten heel veel fouten", zei Sturing voor de camera van ESPN. "Dan zie je ook hoe kwetsbaar dit elftal is. We hebben al aardig wat klappen gehad en als je dan met 1-0 achterkomt, dan zie je de onzekerheid weer toenemen. Ik ben wel geschrokken."
Ondanks de pijnlijke nederlaag bleef het publiek de ploeg steunen, zag ook Sturing. Tot in de laatste minuut stond de aanhang te hossen op de tribunes. "Fantastisch, dat verwacht je eigenlijk niet als je zo'n wedstrijd aflevert. Daar kun je alleen maar respect voor hebben."
Vitesse heeft nog zes duels om degradatie af te wenden. Onder meer Ajax en PSV zijn nog de tegenstanders. "Tot de laatste wedstrijd speel je voor het publiek, we moeten onze taak gewoon doen", aldus de trainer. "Mensen hebben een seizoenskaart gekocht voor ons."
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de Premier League met 3-1 gewonnen van Nottingham Forest. De ploeg van trainer Unai Emery nam door de zege de tweede plaats op de ranglijst weer over van Manchester City.
8 minuten geledenRABAT (ANP/RTR) - Bondscoach Walid Regragui van Marokko probeert de hooggespannen verwachtingen op de Afrika Cup te temperen. De voetbalgekke Marokkanen eisen niets minder dan de titel, dus waarschuwt Regragui zijn spelers om zich niet gek te laten maken. "We moeten bescheiden zijn. Voor ons als spelers en staf is dat van groot belang. Iedereen roept dat het een afgang is als Marokko de cup niet wint, maar ik wil er graag aan herinneren dat we de Afrika Cup in de afgelopen vijftig jaar niet hebben gewonnen", zei de bondscoach in aanloop naar de achtste finale op zondag tegen Tanzania.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans stopt na dit seizoen als trainer. De 67-jarige coach van FC Utrecht gaat met pensioen. "Ik ga van elke dag genieten."
3 uur geledenXI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.
16 uur geledenCAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
23 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
23 uur geleden