Sturing zag 'Eredivisie-onwaardige verdediging' bij Vitesse
ARNHEM (ANP) - Vitesse-trainer Edward Sturing oordeelde dat zijn ploeg in deze vorm niet op het hoogste niveau thuishoort. De Arnhemmers werden voor eigen publiek gedeclasseerd door Sparta. Het werd 1-4.
"Als je ziet hoe we verdedigen en kansen weggeven, dat is niet Eredivisie-waardig. Spelers die niet meelopen, die mensen weg laten lopen. We maakten heel veel fouten", zei Sturing voor de camera van ESPN. "Dan zie je ook hoe kwetsbaar dit elftal is. We hebben al aardig wat klappen gehad en als je dan met 1-0 achterkomt, dan zie je de onzekerheid weer toenemen. Ik ben wel geschrokken."
Ondanks de pijnlijke nederlaag bleef het publiek de ploeg steunen, zag ook Sturing. Tot in de laatste minuut stond de aanhang te hossen op de tribunes. "Fantastisch, dat verwacht je eigenlijk niet als je zo'n wedstrijd aflevert. Daar kun je alleen maar respect voor hebben."
Vitesse heeft nog zes duels om degradatie af te wenden. Onder meer Ajax en PSV zijn nog de tegenstanders. "Tot de laatste wedstrijd speel je voor het publiek, we moeten onze taak gewoon doen", aldus de trainer. "Mensen hebben een seizoenskaart gekocht voor ons."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
10 uur geleden