Sturing zag 'Eredivisie-onwaardige verdediging' bij Vitesse
ARNHEM (ANP) - Vitesse-trainer Edward Sturing oordeelde dat zijn ploeg in deze vorm niet op het hoogste niveau thuishoort. De Arnhemmers werden voor eigen publiek gedeclasseerd door Sparta. Het werd 1-4.
"Als je ziet hoe we verdedigen en kansen weggeven, dat is niet Eredivisie-waardig. Spelers die niet meelopen, die mensen weg laten lopen. We maakten heel veel fouten", zei Sturing voor de camera van ESPN. "Dan zie je ook hoe kwetsbaar dit elftal is. We hebben al aardig wat klappen gehad en als je dan met 1-0 achterkomt, dan zie je de onzekerheid weer toenemen. Ik ben wel geschrokken."
Ondanks de pijnlijke nederlaag bleef het publiek de ploeg steunen, zag ook Sturing. Tot in de laatste minuut stond de aanhang te hossen op de tribunes. "Fantastisch, dat verwacht je eigenlijk niet als je zo'n wedstrijd aflevert. Daar kun je alleen maar respect voor hebben."
Vitesse heeft nog zes duels om degradatie af te wenden. Onder meer Ajax en PSV zijn nog de tegenstanders. "Tot de laatste wedstrijd speel je voor het publiek, we moeten onze taak gewoon doen", aldus de trainer. "Mensen hebben een seizoenskaart gekocht voor ons."
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
1 uur geledenKRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
12 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
14 uur geleden