Sturing zag 'Eredivisie-onwaardige verdediging' bij Vitesse
ARNHEM (ANP) - Vitesse-trainer Edward Sturing oordeelde dat zijn ploeg in deze vorm niet op het hoogste niveau thuishoort. De Arnhemmers werden voor eigen publiek gedeclasseerd door Sparta. Het werd 1-4.
"Als je ziet hoe we verdedigen en kansen weggeven, dat is niet Eredivisie-waardig. Spelers die niet meelopen, die mensen weg laten lopen. We maakten heel veel fouten", zei Sturing voor de camera van ESPN. "Dan zie je ook hoe kwetsbaar dit elftal is. We hebben al aardig wat klappen gehad en als je dan met 1-0 achterkomt, dan zie je de onzekerheid weer toenemen. Ik ben wel geschrokken."
Ondanks de pijnlijke nederlaag bleef het publiek de ploeg steunen, zag ook Sturing. Tot in de laatste minuut stond de aanhang te hossen op de tribunes. "Fantastisch, dat verwacht je eigenlijk niet als je zo'n wedstrijd aflevert. Daar kun je alleen maar respect voor hebben."
Vitesse heeft nog zes duels om degradatie af te wenden. Onder meer Ajax en PSV zijn nog de tegenstanders. "Tot de laatste wedstrijd speel je voor het publiek, we moeten onze taak gewoon doen", aldus de trainer. "Mensen hebben een seizoenskaart gekocht voor ons."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is vrijdag toch in Washington aanwezig bij de loting voor het WK voetbal. Volgens sportminister Ahmad Donjamali heeft bondscoach Amir Ghalenoei alsnog een visum gekregen en reist hij af naar de Amerikaanse hoofdstad.
35 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft na ruim een jaar onderhandelen een akkoord bereikt met de gemeente om meer zeggenschap te krijgen over het Rat Verlegh-stadion. De nummer 17 van de Eredivisie gaat de komende veertig jaar erfpacht betalen in plaats van huur en kan zich daardoor "gedragen als eigenaar", staat in een persbericht.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
13 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
13 uur geleden