Sturing weer aan het hoofd van jeugdopleiding Vitesse
ARNHEM (ANP) - Edward Sturing zet zijn loopbaan bij Vitesse voort als hoofd van de jeugdopleiding, een functie die hij in Arnhem en bij PSV eerder bekleedde. De afgelopen maanden was hij interim-hoofdcoach bij de Arnhemse eredivisionist, nadat de Rus Leonid Sloetski in december opstapte. Sturing had best verder gewild, maar Vitesse presenteerde vorige week de Duitser Thomas Letsch als nieuwe hoofdtrainer.
Sturing, oud-speler ook van de club, volgt Aloys Wijnker op, die komende zomer manager voetbalbeleid wordt bij de KNVB. "Het belangrijkste vind ik dat ik van waarde kan zijn voor deze mooie club", zegt Sturing. "We hebben gesproken over de invulling van deze rol. Natuurlijk komen daar beleidsmatige zaken bij kijken, maar mijn passie ligt op het veld. Daarom zal ik in deze rol ook veelvuldig op het veld te vinden zijn, om jeugdspelers en trainers beter te maken. Het allerbelangrijkste in deze functie is om zoveel mogelijk spelers klaar te stomen voor het betaald voetbal."
Technisch directeur Johannes Spors ziet in Sturing de man om de clubcultuur te bewaken. "In deze rol kan hij binnen de academie de rode draad uitzetten en bewaken, spelers en trainers ontwikkelen en heeft hij volop ruimte om de Vitesse-cultuur te verankeren binnen de organisatie", aldus de Duitser, die sinds maart werkzaam is in Arnhem.
Meer uit Voetbal
TRABZON (ANP) - Een transfer van Mohamed Salah van Liverpool naar Trabzonspor is aanstaande. Zo blijkt uit de uitingen van de Turkse voetbalclub op sociale media. Hoewel de transfer nog niet officieel rond is, deelde Trabzonspor beelden van de Egyptenaar in een vliegtuig in een shirt van de club.
12 minuten geledenLONDEN (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA heeft volgens Britse media, waaronder de BBC en Sky Sports, een crisisoverleg gepland voor woensdag. De top van de wereldvoetbalbond zou in Marokko samenkomen om te overleggen over de ontstane ophef over het inmiddels geschrapte investeringsplan voor het WK.
10 uur geledenPIRAEUS (ANP) - NEC heeft in zijn eerste Europese wedstrijd sinds begin 2009 Olympiakos Piraeus in Griekenland op een gelijkspel gehouden. Het duel tussen de nummer 3 van de Eredivisie van afgelopen seizoen en de Griekse topploeg in de derde voorronde van de Champions League eindigde in 0-0. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag in stadion De Goffert.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Wouter Goes langer aan zich gebonden. Het contract van de 22-jarige verdediger werd opengebroken en verlengd tot de zomer van 2030. De oude overeenkomst liep medio 2028 af.
15 uur geledenABIDJAN (ANP/AFP) - De voetbalbond van Ivoorkust heeft de Fransman Hervé Renard aangesteld als nieuwe bondscoach. De 57-jarige trainer is de opvolger van Emerse Faé, die na het afgelopen WK vertrok. Renard was tijdens het eindtoernooi twee wedstrijden bondscoach van Tunesië, onder meer tijdens het verloren groepsduel met Nederland.
18 uur geledenBERKANE (ANP/RTR) - Bondscoach Bubista van WK-deelnemer Kaapverdië is aangesteld als coach van de Marokkaanse club Renaissance Berkane. De club meldt dat de 56-jarige trainer, wiens volledige naam Pedro Leitão Brito is, een contract voor twee seizoenen heeft getekend.
21 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA verwacht geen reactie van voorzitter Gianni Infantino op de oproep om hervormingen bij de wereldvoetbalbond. De Zwitser schrapte zijn omstreden investeringsplan voor het WK, maar daarna spraken onder meer de Europese voetbalbond UEFA en de KNVB van een vertrouwensbreuk met de voorzitter. De roep om hervormingen klonk breder, maar Infantino houdt zich voorlopig stil, verwacht een FIFA-woordvoerder.
22 uur geleden