Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sturing weer aan het hoofd van jeugdopleiding Vitesse

Sturing weer aan het hoofd van jeugdopleiding Vitesse

ARNHEM (ANP) - Edward Sturing zet zijn loopbaan bij Vitesse voort als hoofd van de jeugdopleiding, een functie die hij in Arnhem en bij PSV eerder bekleedde. De afgelopen maanden was hij interim-hoofdcoach bij de Arnhemse eredivisionist, nadat de Rus Leonid Sloetski in december opstapte. Sturing had best verder gewild, maar Vitesse presenteerde vorige week de Duitser Thomas Letsch als nieuwe hoofdtrainer.

Sturing, oud-speler ook van de club, volgt Aloys Wijnker op, die komende zomer manager voetbalbeleid wordt bij de KNVB. "Het belangrijkste vind ik dat ik van waarde kan zijn voor deze mooie club", zegt Sturing. "We hebben gesproken over de invulling van deze rol. Natuurlijk komen daar beleidsmatige zaken bij kijken, maar mijn passie ligt op het veld. Daarom zal ik in deze rol ook veelvuldig op het veld te vinden zijn, om jeugdspelers en trainers beter te maken. Het allerbelangrijkste in deze functie is om zoveel mogelijk spelers klaar te stomen voor het betaald voetbal."

Technisch directeur Johannes Spors ziet in Sturing de man om de clubcultuur te bewaken. "In deze rol kan hij binnen de academie de rode draad uitzetten en bewaken, spelers en trainers ontwikkelen en heeft hij volop ruimte om de Vitesse-cultuur te verankeren binnen de organisatie", aldus de Duitser, die sinds maart werkzaam is in Arnhem.

Meer uit Voetbal

Doelpunt Kaapverdiër Lopes Cabral gekozen tot mooiste WK-goal

ZÜRICH (ANP) - De in Rotterdam geboren international Sidny Lopes Cabral van Kaapverdië heeft het mooiste doelpunt van het WK gemaakt, zo heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De 23-jarige Kaapverdiër maakte in de zestiende finale tegen Argentinië in de 103e minuut in de verlenging de 2-2.

6 uur geleden
Verdediger Van de Ven ziet nieuwe ambitie bij Tottenham Hotspur

SYDNEY (ANP/RTR) - Micky van de Ven ziet dat Tottenham Hotspur veranderd is ten opzichte van het moeizame vorige seizoen. "Je kan zien dat de club nieuwe ambitie heeft", zei de verdediger van Oranje tegen BBC in Sydney, waar de club zich voorbereidt op het nieuwe seizoen en woensdag tegen Sydney FC speelt.

10 uur geleden
Pirlo niet langer kandidaat voor functie bondscoach van Italië

ROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.

13 uur geleden
FIFA-voorzitter beschuldigt WK-critici in brief van haatzaaien

ZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.

14 uur geleden
FC Utrecht raakt aanvaller Rodríguez kwijt aan Deportivo Alavés

UTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.

15 uur geleden
Sloveense scheidsrechter WK-finale beëindigt loopbaan

MARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.

15 uur geleden
Doelman Courtois juicht komst Van Bommel als bondscoach toe

BRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.

1 dag geleden