Sturing met Vitesse ook onderuit bij Fortuna Sittard
SITTARD (ANP) - Vitesse heeft ook de tweede wedstrijd onder coach Edward Sturing niet kunnen winnen. De Arnhemmers gingen onderuit bij Fortuna Sittard (3-1) na een razendsnelle goal van Kai Sierhuis.
Vitesse blijft door de vierde nederlaag op rij laatste in de Eredivisie. De ploeg heeft 8 punten net als FC Volendam, dat met 5-0 onderuitging tegen PEC Zwolle. Fortuna staat in de middenmoot met 16 punten.
Sierhuis zette de ploeg van coach Danny Buijs al na achttien seconden op voorsprong. Hij werd de diepte ingestuurd door Ivo Pinto en rondde feilloos af. Doelman Eloy Room voorkwam in de achttiende minuut dat de aanvaller zijn tweede treffer kon maken, maar vijf minuten later zette Sierhuis Fortuna alsnog op 2-0, opnieuw op aangeven van Pinto.
Derde treffer
Bij de start van de tweede helft was Vitesse opnieuw niet goed bij de les. Tijjani Noslin was sneller dan Dominik Oroz en schoot de bal langs Room. Melle Meulensteen maakte het nog erger door daarna zijn tweede gele kaart te pakken met een overtreding op Iñigo Córdoba. Vitesse scoorde daarna nog via Million Manhoef.
In de slotfase kreeg Sierhuis een uitgelezen kans om zijn derde treffer te maken. Hij nam een strafschop na vasthouden van Córdoba, maar Room stopte zijn inzet. Omdat de doelman te vroeg van de lijn was gegaan, kon Sierhuis de strafschop overnemen. Room keerde echter ook de tweede poging.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
4 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
6 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
7 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
9 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
11 uur geleden