Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sturing met Vitesse ook onderuit bij Fortuna Sittard

Sturing met Vitesse ook onderuit bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Vitesse heeft ook de tweede wedstrijd onder coach Edward Sturing niet kunnen winnen. De Arnhemmers gingen onderuit bij Fortuna Sittard (3-1) na een razendsnelle goal van Kai Sierhuis.

Vitesse blijft door de vierde nederlaag op rij laatste in de Eredivisie. De ploeg heeft 8 punten net als FC Volendam, dat met 5-0 onderuitging tegen PEC Zwolle. Fortuna staat in de middenmoot met 16 punten.

Sierhuis zette de ploeg van coach Danny Buijs al na achttien seconden op voorsprong. Hij werd de diepte ingestuurd door Ivo Pinto en rondde feilloos af. Doelman Eloy Room voorkwam in de achttiende minuut dat de aanvaller zijn tweede treffer kon maken, maar vijf minuten later zette Sierhuis Fortuna alsnog op 2-0, opnieuw op aangeven van Pinto.

Derde treffer

Bij de start van de tweede helft was Vitesse opnieuw niet goed bij de les. Tijjani Noslin was sneller dan Dominik Oroz en schoot de bal langs Room. Melle Meulensteen maakte het nog erger door daarna zijn tweede gele kaart te pakken met een overtreding op Iñigo Córdoba. Vitesse scoorde daarna nog via Million Manhoef.

In de slotfase kreeg Sierhuis een uitgelezen kans om zijn derde treffer te maken. Hij nam een strafschop na vasthouden van Córdoba, maar Room stopte zijn inzet. Omdat de doelman te vroeg van de lijn was gegaan, kon Sierhuis de strafschop overnemen. Room keerde echter ook de tweede poging.

Meer uit Voetbal

Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

2 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

3 uur geleden
Coach Parker vertrekt bij gedegradeerd Burnley

BURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.

5 uur geleden
Gevluchte Afghaanse voetbalsters dromen van Olympische Spelen LA

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.

7 uur geleden
Coach Arteta van Arsenal woedend op arbiter Makkelie

MADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.

8 uur geleden
Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

18 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

21 uur geleden