Sturgeon zet verhouding met Johnson op scherp
LONDEN (ANP) - De Schotse eerste minister Nicola Sturgeon heeft de Britse Premier Boris Johnson gewaarschuwd dat hij "niet tegen de wil van Schotland de het Verenigd Koninkrijk bij elkaar kan houden".
Sturgeon's pro-Europese Scottish National Party (SNP) behaalde donderdag een ruime overwinning bij de Britse verkiezingen en wil een tweede Schots onafhankelijkheidsreferendum, zo bevestigde ze zondag in een interview.
"Als Johnson denkt dat zijn nee het einde van het probleem is, dan heeft hij zich volkomen vergist. Als het Verenigd Koninkrijk wil blijven bestaan dan moet dat in gezamenlijke overeenstemming zijn," aldus de Schotse premier.
De Britse regering ziet geen heil in een tweede Schotse referendum. In 2014 stemde een 55 procent van de kiezers tegen Schotse onafhankelijkheid.
De SNP won dertien zetels bij de verkiezingen en bezet 48 van de 59 Schotse zetels in het Britse parlement. De Schotten zijn in ruime meerderheid voor lidmaatschap van de Europese Unie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het is "cruciaal" dat de door de Verenigde Staten aangekondigde sancties niet direct in werking treden, zegt premier Rob Jetten. Dat geeft "essentiële ruimte" voor dialoog met de Amerikaanse regering. Nederland staat "volledig achter het ICC" en de sancties zijn "zeer betreurenswaardig", aldus de premier.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het functioneren van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag zal "ernstig geraakt" worden door de aangekondigde sancties van de Verenigde Staten, zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). De "hevige" strafmaatregelen worden pas over zes maanden van kracht. In de tussentijd zal geprobeerd worden om met de Amerikanen tot een oplossing te komen, aldus de minister.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) roept lidstaten op tot steun en vraagt hen te ijveren dat het hof zijn werk kan blijven uitvoeren. Dit in reactie op een reeks nieuwe sancties die de Verenigde Staten vrijdag aankondigden tegen het ICC.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid heeft namens het kabinet excuses aangeboden aan Q-koortspatiënten. Hermans zei tijdens een symposium over de Q-koorts in Den Bosch dat ze excuses maakt aan mensen die steeds opnieuw hun verhaal moesten vertellen en dat "de overheid die er moet zijn om zorg en ondersteuning te bieden" er niet was. "Daar bied ik excuses voor aan, uit de grond van mijn hart", aldus Hermans.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten, Rijk en opvangorgaan COA zijn er de afgelopen tijd samen "onvoldoende in geslaagd" om plekken voor asielzoekers te regelen. Dat is volgens asielminister Bart van den Brink weer "pijnlijk duidelijk" geworden toen twintig asielzoekers de nacht van donderdag op vrijdag in de regen hebben geslapen bij aanmeldcentrum Ter Apel.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie) kan zelf niet voorkomen dat de beelden van de publieke executie in de Verenigde Staten op 3 december online te zien zijn. Ze roept wel iedereen op die de beelden tegenkomt om ze te melden bij het socialemediaplatform waarop ze te zien zijn.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland geeft geen gehoor aan het verzoek van Rusland om negen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag uit te leveren. "Gaan we niet doen", zei minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) vrijdag.
12 uur geleden