Stuntploeg Hercules baalt van gemis fans in achtste finales beker
UTRECHT (ANP) - De amateurs van Hercules moeten het donderdag tegen SC Cambuur op jacht naar een nieuwe bekerstunt doen zonder de steun van veel fans, tot onvrede van aanvoerder Nathan Bijl. In tegenstelling tot het vorige duel met Ajax (3-2-winst) stelde FC Utrecht niet weer zijn stadion beschikbaar aan de stadgenoot. Bijl vreest dat daardoor vooral de luidruchtigere supporters naast een van de ruim duizend plekken op het trainingscomplex van de Eredivisionist grijpen. "Qua sfeer wordt het een stuk minder dan tegen Ajax en dat is jammer."
Tijdens de historische bekerstunt tegen Ajax zaten vorige maand duizenden Hercules-supporters in Stadion Galgenwaard. "Bij elke sliding en elke aanval van ons ging het publiek erachter staan", zegt middenvelder Bijl telefonisch vanaf zijn werk als informatieanalist. "Dat gaf ons veel energie. Mede daardoor werden we niet zo moe, al lag dat ook aan het verbazingwekkend lage tempo van Ajax."
Op competitiewedstrijden van de derdedivisionist komen doorgaans niet meer dan zo'n driehonderd fans af. "Na het duel met Ajax vroeg mijn moeder ook: 'waar komen al die mensen ineens vandaan?' Bij ons is het altijd een stuk rustiger. Maar nu is het jammer dat met name de jongere fans er nu niet bij zullen kunnen zijn. Dat scheelt veel gezang en geschreeuw", denkt de 33-jarige Bijl.
Strijdplan hetzelfde
Mede dankzij twee treffers van Tim Pieters zorgde de nummer 10 van de derde divisie vorige maand tegen Ajax voor een van de grootste bekerstunts in de Nederlandse voetbalgeschiedenis. Volgens Bijl is het strijdplan in de achtste finales tegen Cambuur hetzelfde. "Daar doen we niet geheimzinnig over. Er zal weer veel vanuit Pieters gaan. Ik hoop dat hij weer hetzelfde doet als tegen Ajax, dan hebben we een leuke avond. Verder zullen we achterin blijven hangen, net als we in de competitie doen."
In aanloop naar het duel met de nummer 5 van de Keuken Kampioen Divisie heeft Hercules niet meer getraind dan de gebruikelijke twee keer per week. De beelden van Cambuur worden waarschijnlijk pas donderdag vlak voor de aftrap om 21.00 uur bekeken, net als tegen Ajax. "Ik vrees dat Cambuur ons wel iets minder zal onderschatten, al is dat ook een compliment natuurlijk."
De amateurs van Hercules krijgen niet betaald, al zouden ze graag zien dat ze aan dit bekeravontuur wel wat over houden. "Daarover zijn we binnen de club nog in discussie. De club krijgt hier geld voor en dat willen wij ook. Dat is allemaal nieuw en nog een beetje aftasten, maar daar komen we wel uit."
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
8 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
9 uur geleden