Stunt volleybalsters blijft uit tegen mondiale nummer 1 Italië
PARIJS (ANP) - De volleybalsters van Oranje zijn er op de Olympische Spelen niet in geslaagd te stunten tegen Italië. De nummer 1 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Nederlandse ploeg, die achtste staat op de mondiale ranglijst. Het werd 29-27 25-18 en 25-19. De wedstrijd duurde een uur en 22 minuten.
In de eerste set liet Nederland bij 25-24 een setpunt onbenut in de South Paris Arena. Celeste Plak probeerde op het setpunt een inzet ver buiten het veld nog te halen, maar die poging was tevergeefs.
Oranje had in de tweede set veel minder in te brengen en Italië liep snel uit naar 7-1. Die riante marge gaf de favoriet, die nog nooit een olympische titel pakte bij de vrouwen, niet meer uit handen.
Gaatje
In de beginfase van de derde set stond de Nederlandse ploeg van bondscoach Felix Koslowski even voor, maar een gaatje kon niet worden geslagen. Bij 24-17 benutte Italië het eerste wedstrijdpunt met een block.
Oranje, dat na de tweede verliesbeurt nog de laatste acht kan bereiken, was het toernooi begonnen met een nipte nederlaag tegen Turkije. Toen werd een 2-0-voorsprong in sets verspeeld. De Dominicaanse Republiek is zaterdagochtend de laatste tegenstander van Oranje in de groepsfase.
Drie groepen
De twaalf deelnemende landen zijn verdeeld over drie groepen van vier landen. De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de kwartfinales, net als de twee beste nummers 3.
De volleybalsters van Oranje doen voor het eerst in acht jaar weer mee aan de Spelen. In 2016 werden ze vierde in Rio de Janeiro.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
23 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden