Stunt volleybalsters blijft uit tegen mondiale nummer 1 Italië
PARIJS (ANP) - De volleybalsters van Oranje zijn er op de Olympische Spelen niet in geslaagd te stunten tegen Italië. De nummer 1 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Nederlandse ploeg, die achtste staat op de mondiale ranglijst. Het werd 29-27 25-18 en 25-19. De wedstrijd duurde een uur en 22 minuten.
In de eerste set liet Nederland bij 25-24 een setpunt onbenut in de South Paris Arena. Celeste Plak probeerde op het setpunt een inzet ver buiten het veld nog te halen, maar die poging was tevergeefs.
Oranje had in de tweede set veel minder in te brengen en Italië liep snel uit naar 7-1. Die riante marge gaf de favoriet, die nog nooit een olympische titel pakte bij de vrouwen, niet meer uit handen.
Gaatje
In de beginfase van de derde set stond de Nederlandse ploeg van bondscoach Felix Koslowski even voor, maar een gaatje kon niet worden geslagen. Bij 24-17 benutte Italië het eerste wedstrijdpunt met een block.
Oranje, dat na de tweede verliesbeurt nog de laatste acht kan bereiken, was het toernooi begonnen met een nipte nederlaag tegen Turkije. Toen werd een 2-0-voorsprong in sets verspeeld. De Dominicaanse Republiek is zaterdagochtend de laatste tegenstander van Oranje in de groepsfase.
Drie groepen
De twaalf deelnemende landen zijn verdeeld over drie groepen van vier landen. De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de kwartfinales, net als de twee beste nummers 3.
De volleybalsters van Oranje doen voor het eerst in acht jaar weer mee aan de Spelen. In 2016 werden ze vierde in Rio de Janeiro.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
8 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
19 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
20 uur geleden