Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stunt volleybalsters blijft uit tegen mondiale nummer 1 Italië

Stunt volleybalsters blijft uit tegen mondiale nummer 1 Italië

PARIJS (ANP) - De volleybalsters van Oranje zijn er op de Olympische Spelen niet in geslaagd te stunten tegen Italië. De nummer 1 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Nederlandse ploeg, die achtste staat op de mondiale ranglijst. Het werd 29-27 25-18 en 25-19. De wedstrijd duurde een uur en 22 minuten.

In de eerste set liet Nederland bij 25-24 een setpunt onbenut in de South Paris Arena. Celeste Plak probeerde op het setpunt een inzet ver buiten het veld nog te halen, maar die poging was tevergeefs.

Oranje had in de tweede set veel minder in te brengen en Italië liep snel uit naar 7-1. Die riante marge gaf de favoriet, die nog nooit een olympische titel pakte bij de vrouwen, niet meer uit handen.

Gaatje

In de beginfase van de derde set stond de Nederlandse ploeg van bondscoach Felix Koslowski even voor, maar een gaatje kon niet worden geslagen. Bij 24-17 benutte Italië het eerste wedstrijdpunt met een block.

Oranje, dat na de tweede verliesbeurt nog de laatste acht kan bereiken, was het toernooi begonnen met een nipte nederlaag tegen Turkije. Toen werd een 2-0-voorsprong in sets verspeeld. De Dominicaanse Republiek is zaterdagochtend de laatste tegenstander van Oranje in de groepsfase.

Drie groepen

De twaalf deelnemende landen zijn verdeeld over drie groepen van vier landen. De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de kwartfinales, net als de twee beste nummers 3.

De volleybalsters van Oranje doen voor het eerst in acht jaar weer mee aan de Spelen. In 2016 werden ze vierde in Rio de Janeiro.

Meer uit Sport

Littler sluit 'grootste sponsorovereenkomst ooit' in het darten

LONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.

27 minuten geleden
Wielrenner Jakobsen ook dankbaar na 'vreselijk' 2025

CALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.

1 uur geleden
Tennisster Sabalenka verslaat Keys in kwartfinales Brisbane

BRISBANE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de halve finales van het tennistoernooi van Brisbane. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg in Australië de Amerikaanse Madison Keys met 6-3 6-3.

8 uur geleden
Schulting op Olympische Spelen ook als shorttrackster in actie

UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.

1 dag geleden
Legendarische oud-honkballer Hamilton Richardson (85) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.

1 dag geleden
Oud-honkbalinternational De Jong (46) overleden

ALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.

1 dag geleden
Toptennissers hoeven iets minder verplichte toernooien te spelen

LONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.

1 dag geleden