Stunt tennisster Hartono blijft uit bij debuut op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Arianne Hartono heeft op de eerste dag van de Australian Open net niet voor een verrassing kunnen zorgen. De relatief onbekende Nederlandse, die haar debuut maakte op een grandslamtoernooi, verloor in de openingsronde met 2-6 6-4 6-3 van de Amerikaanse Amanda Anisimova. Hartono stond met 6-2 4-2 voor.
De 25-jarige Hartono, die de afgelopen week drie kwalificatiewedstrijden wist te winnen, had lange tijd het beste van het spel. De mondiale nummer 191 kon haar niveau echter niet vasthouden en zag de jonge en onstuimige Amerikaanse steeds beter in de wedstrijd komen. De 20-jarige Anisimova maakte het na een uur en 44 minuten af op haar eerste wedstrijdpunt, door een fout van de Nederlandse.
Hartono, die Indonesische ouders heeft, maakte pas vorig jaar haar debuut op een WTA-toernooi. Ze genoot haar opleiding in het Amerikaanse collegetennis, waar ze in 2018 als student aan de Universiteit van Mississippi het toonaangevende NCAA-kampioenschap wist te winnen.
Anisimova stond in 2019 op de 21e plek van de wereldranglijst. Dat jaar haalde ze de halve finales op Roland Garros en de vierde ronde op de Australian Open.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
4 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
6 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
7 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
9 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
9 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
12 uur geleden