Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stunt tennisser Van Rijthoven blijft uit op US Open

Stunt tennisser Van Rijthoven blijft uit op US Open

NEW YORK (ANP) - Het is tennisser Tim van Rijthoven niet gelukt ook voor een stunt te zorgen in de tweede ronde van de US Open. De nummer 117 van de wereld won tegen de Noor Casper Ruud de eerste set, maar moest de zege toch in vier sets aan de nummer 5 van de plaatsingslijst laten. Het werd 6-7 (4) 6-4 6-4 6-4 voor Ruud.

De 25-jarige Van Rijthoven maakte zijn debuut in het hoofdtoernooi van de US Open. Bij zijn debuut op grandslamniveau haalde hij deze zomer de vierde ronde op Wimbledon, waar hij twee geplaatste spelers wist te verslaan. Op de US Open wist de nummer 3 van Nederland, die in de eerste ronde wel opzien baarde door zeven matchpoints te overleven, niet nog eens te verrassen.

Na 2 uur en 47 minuten benutte Ruud zijn eerste wedstrijdpunt met een forehandwinner. De 23-jarige nummer 7 van de wereld maakte het af met een lovegame, waarna hij de felicitaties van de teleurgestelde Nederlander in ontvangst nam.

Van Rijthoven trok na een iets mindere start toch met overtuigend tennis de openingsset naar zich toe. In de tiebreak legde hij Ruud zijn wil op en hij haalde met een verwoestende set de set binnen.

In de tweede set kreeg de Nederlander bij een 4-3-voorsprong twee breakpoints, maar hij wist niet door te drukken. Ruud maakte gelijk en wist de set met twee lovegames op rij te winnen. In het restant wist Van Rijthoven - die zelf twintig aces sloeg - steeds minder in te brengen in de servicegames van Ruud, die zijn opslag niet meer inleverde.

Ruud verloor vorig jaar nog in de tweede ronde van de US Open van Botic van de Zandschulp, die uiteindelijk de kwartfinales haalde.

Van Rijthoven kende een moeizame voorbereiding op de US Open. Hij speelde zes weken geen wedstrijd in verband met een rugblessure. Van Rijthoven gaat zich nu richten op de Daviscup Finals, waar Nederland het half september in Glasgow opneemt tegen Groot-Brittannië, Canada en Kazachstan.

Door de uitschakeling van Van Rijthoven is Gijs Brouwer de enige overgebleven Nederlander in het enkelspel. Hij treft donderdag de Italiaan Lorenzo Musetti.

Meer uit Sport

Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

4 uur geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

4 uur geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

5 uur geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

14 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

15 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

1 dag geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

1 dag geleden