Stunt tegen Brazilië helpt Kameroen op WK niet verder
LUSAIL (ANP) - Kameroen heeft in de groepsfase van het WK voor een stunt gezorgd door het al geplaatste Brazilië te verslaan. Het werd 1-0, door een doelpunt van Vincent Aboubakar in extra tijd. Het was voor het Afrikaanse land niet voldoende om de volgende ronde te bereiken. Met Brazilië, dat met een soort van tweede elftal speelde, gaat Zwitserland na de zege op Servië verder in het toernooi.
Kameroen eindigde het duel nog met tien man ook. Omdat Aboubakar bij het vieren van zijn treffer het shirt uittrok kreeg hij een gele kaart, zijn tweede van de wedstrijd.
Hoewel Brazilië voortdurend het initiatief had was de beste kans voor rust ook al voor Kameroen. Bryan Mbeumo kopte in de 45e minuut in, maar zag doelman Ederson redden.
Dreiging Brazilië
Via vooral Gabriel Martinelli, Fred en Antony was Brazilië ook enkele malen dreigend geweest. In het doel van Kameroen echter deed Devis Epassy, de vervanger van de weggestuurde André Onana, het ook goed. Na de hervatting waren er opnieuw kansjes voor Martinelli en ook Antony, maar steeds stond Epassy in de weg.
Brazilië speelde onder meer met routinier Dani Alves. De 39-jarige verdediger mocht meedoen, omdat bondscoach Tite vrijwel alle 'vaste' spelers rust gaf. De voormalig voetballer van vooral Barcelona, die meteen ook aanvoerder was, is nu de oudste speler ooit die voor Brazilië op een WK speelde.
Basisplaats Antony
Ook voormalig Ajacied Antony, die dit toernooi al wel eerder in actie kwam, stond in de basis. Ederson van Manchester City verdedigde het doel in plaats van Alisson van Liverpool.
Sterspeler Neymar ontbrak nog steeds bij Brazilië wegens een blessure aan een enkel. Ook Danilo (eveneens enkel) en Alex Sandro (spierblessure) waren niet beschikbaar.
Meer uit Voetbal
CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
1 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
2 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
4 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
6 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
6 uur geleden