Stunt tegen Brazilië helpt Kameroen op WK niet verder
LUSAIL (ANP) - Kameroen heeft in de groepsfase van het WK voor een stunt gezorgd door het al geplaatste Brazilië te verslaan. Het werd 1-0, door een doelpunt van Vincent Aboubakar in extra tijd. Het was voor het Afrikaanse land niet voldoende om de volgende ronde te bereiken. Met Brazilië, dat met een soort van tweede elftal speelde, gaat Zwitserland na de zege op Servië verder in het toernooi.
Kameroen eindigde het duel nog met tien man ook. Omdat Aboubakar bij het vieren van zijn treffer het shirt uittrok kreeg hij een gele kaart, zijn tweede van de wedstrijd.
Hoewel Brazilië voortdurend het initiatief had was de beste kans voor rust ook al voor Kameroen. Bryan Mbeumo kopte in de 45e minuut in, maar zag doelman Ederson redden.
Dreiging Brazilië
Via vooral Gabriel Martinelli, Fred en Antony was Brazilië ook enkele malen dreigend geweest. In het doel van Kameroen echter deed Devis Epassy, de vervanger van de weggestuurde André Onana, het ook goed. Na de hervatting waren er opnieuw kansjes voor Martinelli en ook Antony, maar steeds stond Epassy in de weg.
Brazilië speelde onder meer met routinier Dani Alves. De 39-jarige verdediger mocht meedoen, omdat bondscoach Tite vrijwel alle 'vaste' spelers rust gaf. De voormalig voetballer van vooral Barcelona, die meteen ook aanvoerder was, is nu de oudste speler ooit die voor Brazilië op een WK speelde.
Basisplaats Antony
Ook voormalig Ajacied Antony, die dit toernooi al wel eerder in actie kwam, stond in de basis. Ederson van Manchester City verdedigde het doel in plaats van Alisson van Liverpool.
Sterspeler Neymar ontbrak nog steeds bij Brazilië wegens een blessure aan een enkel. Ook Danilo (eveneens enkel) en Alex Sandro (spierblessure) waren niet beschikbaar.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
12 uur geleden