Stunt tegen Brazilië helpt Kameroen op WK niet verder
LUSAIL (ANP) - Kameroen heeft in de groepsfase van het WK voor een stunt gezorgd door het al geplaatste Brazilië te verslaan. Het werd 1-0, door een doelpunt van Vincent Aboubakar in extra tijd. Het was voor het Afrikaanse land niet voldoende om de volgende ronde te bereiken. Met Brazilië, dat met een soort van tweede elftal speelde, gaat Zwitserland na de zege op Servië verder in het toernooi.
Kameroen eindigde het duel nog met tien man ook. Omdat Aboubakar bij het vieren van zijn treffer het shirt uittrok kreeg hij een gele kaart, zijn tweede van de wedstrijd.
Hoewel Brazilië voortdurend het initiatief had was de beste kans voor rust ook al voor Kameroen. Bryan Mbeumo kopte in de 45e minuut in, maar zag doelman Ederson redden.
Dreiging Brazilië
Via vooral Gabriel Martinelli, Fred en Antony was Brazilië ook enkele malen dreigend geweest. In het doel van Kameroen echter deed Devis Epassy, de vervanger van de weggestuurde André Onana, het ook goed. Na de hervatting waren er opnieuw kansjes voor Martinelli en ook Antony, maar steeds stond Epassy in de weg.
Brazilië speelde onder meer met routinier Dani Alves. De 39-jarige verdediger mocht meedoen, omdat bondscoach Tite vrijwel alle 'vaste' spelers rust gaf. De voormalig voetballer van vooral Barcelona, die meteen ook aanvoerder was, is nu de oudste speler ooit die voor Brazilië op een WK speelde.
Basisplaats Antony
Ook voormalig Ajacied Antony, die dit toernooi al wel eerder in actie kwam, stond in de basis. Ederson van Manchester City verdedigde het doel in plaats van Alisson van Liverpool.
Sterspeler Neymar ontbrak nog steeds bij Brazilië wegens een blessure aan een enkel. Ook Danilo (eveneens enkel) en Alex Sandro (spierblessure) waren niet beschikbaar.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
9 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
10 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
15 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
19 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
1 dag geleden