Stunt tegen Brazilië helpt Kameroen op WK niet verder
LUSAIL (ANP) - Kameroen heeft in de groepsfase van het WK voor een stunt gezorgd door het al geplaatste Brazilië te verslaan. Het werd 1-0, door een doelpunt van Vincent Aboubakar in extra tijd. Het was voor het Afrikaanse land niet voldoende om de volgende ronde te bereiken. Met Brazilië, dat met een soort van tweede elftal speelde, gaat Zwitserland na de zege op Servië verder in het toernooi.
Kameroen eindigde het duel nog met tien man ook. Omdat Aboubakar bij het vieren van zijn treffer het shirt uittrok kreeg hij een gele kaart, zijn tweede van de wedstrijd.
Hoewel Brazilië voortdurend het initiatief had was de beste kans voor rust ook al voor Kameroen. Bryan Mbeumo kopte in de 45e minuut in, maar zag doelman Ederson redden.
Dreiging Brazilië
Via vooral Gabriel Martinelli, Fred en Antony was Brazilië ook enkele malen dreigend geweest. In het doel van Kameroen echter deed Devis Epassy, de vervanger van de weggestuurde André Onana, het ook goed. Na de hervatting waren er opnieuw kansjes voor Martinelli en ook Antony, maar steeds stond Epassy in de weg.
Brazilië speelde onder meer met routinier Dani Alves. De 39-jarige verdediger mocht meedoen, omdat bondscoach Tite vrijwel alle 'vaste' spelers rust gaf. De voormalig voetballer van vooral Barcelona, die meteen ook aanvoerder was, is nu de oudste speler ooit die voor Brazilië op een WK speelde.
Basisplaats Antony
Ook voormalig Ajacied Antony, die dit toernooi al wel eerder in actie kwam, stond in de basis. Ederson van Manchester City verdedigde het doel in plaats van Alisson van Liverpool.
Sterspeler Neymar ontbrak nog steeds bij Brazilië wegens een blessure aan een enkel. Ook Danilo (eveneens enkel) en Alex Sandro (spierblessure) waren niet beschikbaar.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
14 uur geleden