Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stuk rustiger dan normaal op Brabantse stations na oproep Rutte

Stuk rustiger dan normaal op Brabantse stations na oproep Rutte

TILBURG (ANP) - Op Brabantse treinstations zijn dinsdag een stuk minder reizigers dan normaal. Na de oproep van premier Mark Rutte aan Brabanders om als het kan thuis te werken, zodat het nieuwe coronavirus minder wordt verspreid, was volgens de NS duidelijk te merken dat het rustiger was.

Ook in het busvervoer is duidelijk te merken dat veel minder mensen op pad gaan dan gebruikelijk. "Je merkt dat het publiek goed reageert op de oproep", zegt voorzitter Pedro Peters van OV-NL, de branchevereniging van vervoersbedrijven.

"Cijfers hebben we nog niet voorhanden, maar we merken dat het overal veel minder druk is", laat een woordvoerder van de NS weten. Dat gold in elk geval voor Tilburg, Eindhoven, Breda, Den Bosch en Roosendaal. Medewerkers op de stations zagen een stuk minder forenzen, scholieren en andere reizigers. "Maar het is ook weer niet uitgestorven", relativeert de woordvoerder.

De vervoersbedrijven hebben zelf vooralsnog geen problemen met hun personele bezetting, zeggen Peters en de NS-woordvoerder. Volgens Peters hebben tientallen medewerkers van de bedrijven zich ziek gemeld vanwege milde verkoudheidsklachten, zoals het RIVM heeft aangeraden, maar is het verzuim voor deze tijd van het jaar niet hoog. "De gewone griepgolf is voorbij, daardoor is het verzuim niet hoger." Voor de dienstregelingen heeft de situatie met het virus tot nog toe dan ook geen gevolgen.

Meer uit Binnenland

Metershoog Mueck-beeld opgebouwd voor 10 jaar Voorlinden

WASSENAAR (ANP) - Het metershoge beeld Boy van de Australische kunstenaar Ron Mueck, bekend van zijn levensechte en uitvergrote mensbeelden, komt naar museum Voorlinden. De komst hangt samen met het tienjarig bestaan van het museum in Wassenaar. Ook komen er andere topstukken uit andere musea, zoals van de impressionist Claude Monet en werk van popart-kunstenaar Roy Lichtenstein.

44 minuten geleden
Code geel in vijf provincies vanwege felle buien met veel regen

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgekondigd voor de provincies Limburg, Noord-Brabant, Gelderland, Overijssel en Drenthe. Volgens het weerinstituut kunnen in de provincies felle buien voorkomen met onweer, hagel en veel regen. Op enkele plaatsen kan 20 tot 30 millimeter regen in korte tijd vallen.

1 uur geleden
NVWA neemt 100 kilo illegaal gevangen tapijtschelpen in beslag

MIDDELBURG (ANP) - De Inlichtingen- en Opsporingsdienst van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA-IOD) heeft woensdag 100 kilo gestroopte tapijtschelpen in beslag genomen bij een Zeeuws bedrijf. Het bedrijf, dat handelt in schaal- en schelpdieren, kocht de vermoedelijk illegaal gevangen schelpen in. Bij een doorzoeking door de NVWA kon niet worden aangetoond waar de tapijtschelpen vandaan kwamen.

2 uur geleden
Meer arrestaties om bedreigen politie rond asielprotest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Nog zes mensen zijn in de afgelopen maanden opgepakt voor het bedreigen van politieagenten rond anti-asielprotesten in Apeldoorn. Eerder was daar ook al iemand voor gearresteerd. De verdachten, zes mannen en een vrouw, zijn tussen 49 en 79 jaar oud. Ze komen uit Nijmegen en Voorthuizen in Gelderland, Baarn en Vinkeveen in de provincie Utrecht en uit Barendrecht, 's-Gravenzande en Ooltgensplaat in Zuid-Holland.

2 uur geleden
Chinook-helikopters klaar met blussen in Belgische Hoge Venen

GILZE-RIJEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse Chinook-helikopters zijn niet meer nodig bij het blussen van de grote natuurbrand in de Belgische Hoge Venen, zegt Defensie. Na een week gaat het de goede kant op met de grootste brand in België in meer dan een eeuw.

2 uur geleden
Ook Midden-Nederland wil optreden tegen trekkers op snelwegen

UTRECHT (ANP) - Burgemeesters, OM en politie in Midden-Nederland hebben afgesproken dat tegen landbouwvoertuigen die de snelweg betreden zal worden opgetreden. Dat laat de gemeente Utrecht vrijdag weten. "Het demonstratierecht is een groot goed in Nederland", zegt regioburgemeester Sharon Dijkstra in een persbericht. "Tegelijkertijd kan dit nooit een vrijbrief zijn voor het creëren van gevaar en het plegen van strafbare feiten."

2 uur geleden
Joran van der Sloot wil overplaatsing vanwege doodsbedreigingen

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Joran van der Sloot heeft in Peru gevraagd om een overplaatsing naar een andere gevangenis, melden de Peruaanse nieuwszenders America TV en Canal N. Volgens Van der Sloot wordt hij in de instelling waar hij nu vastzit met de dood bedreigd door medegevangenen.

3 uur geleden