Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stuk rustiger dan normaal op Brabantse stations na oproep Rutte

Stuk rustiger dan normaal op Brabantse stations na oproep Rutte

TILBURG (ANP) - Op Brabantse treinstations zijn dinsdag een stuk minder reizigers dan normaal. Na de oproep van premier Mark Rutte aan Brabanders om als het kan thuis te werken, zodat het nieuwe coronavirus minder wordt verspreid, was volgens de NS duidelijk te merken dat het rustiger was.

Ook in het busvervoer is duidelijk te merken dat veel minder mensen op pad gaan dan gebruikelijk. "Je merkt dat het publiek goed reageert op de oproep", zegt voorzitter Pedro Peters van OV-NL, de branchevereniging van vervoersbedrijven.

"Cijfers hebben we nog niet voorhanden, maar we merken dat het overal veel minder druk is", laat een woordvoerder van de NS weten. Dat gold in elk geval voor Tilburg, Eindhoven, Breda, Den Bosch en Roosendaal. Medewerkers op de stations zagen een stuk minder forenzen, scholieren en andere reizigers. "Maar het is ook weer niet uitgestorven", relativeert de woordvoerder.

De vervoersbedrijven hebben zelf vooralsnog geen problemen met hun personele bezetting, zeggen Peters en de NS-woordvoerder. Volgens Peters hebben tientallen medewerkers van de bedrijven zich ziek gemeld vanwege milde verkoudheidsklachten, zoals het RIVM heeft aangeraden, maar is het verzuim voor deze tijd van het jaar niet hoog. "De gewone griepgolf is voorbij, daardoor is het verzuim niet hoger." Voor de dienstregelingen heeft de situatie met het virus tot nog toe dan ook geen gevolgen.

Meer uit Binnenland

Zo'n 30 getroffenen willen spreken in Tarwekampzaak

DEN HAAG (ANP) - Zo'n dertig gedupeerden en nabestaanden willen in november gebruikmaken van hun spreekrecht tijdens de behandeling van de strafzaak over de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in Den Haag. Daarbij kwamen op 7 december 2024 zes mensen om het leven, vijf raakten gewond.

1 uur geleden
Politie gaat deze week verder met zoekacties in en om Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie is maandag opnieuw bezig met zoekacties in en om Overasselt en verwacht dat dat ook de komende dagen nog zo zal zijn. Met specialistische teams wordt gezocht naar voorwerpen en ander bewijsmateriaal. De Mobiele Eenheid ondersteunt daarbij, laat de politie maandagochtend weten.

1 uur geleden
NPO verzoekt minister licentie Ongehoord Nederland in te trekken

HILVERSUM (ANP) - De publieke omroep heeft maandag bij mediaminister Rianne Letschert officieel een verzoek neergelegd om de licentie van aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Volgens de NPO is daar inmiddels voldoende juridische grondslag voor.

2 uur geleden
Nederlandse grimeur Arjen Tuiten wint Emmy voor The Pitt

LOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse grimeur Arjen Tuiten heeft in de nacht van zondag op maandag een Emmy Award gewonnen voor zijn werk aan een aflevering van de hitserie The Pitt. De 45-jarige make-upartist maakte voor de laatste aflevering in het tweede seizoen, waarin een keizersnede wordt verricht, een realistische replica van het lichaam van de patiënt.

6 uur geleden
Snapchat opnieuw aangeklaagd door Nederlandse claimstichting

OEGSTGEEST (ANP) - Stichting Massaschade & Consument gaat Snapchat aanklagen. Het is de tweede keer in korte tijd dat een Nederlandse claimstichting een rechtszaak aanspant tegen het socialemediaplatform.

7 uur geleden
Ruim 380.000 mensen bezochten Wereldhavendagen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Wereldhavendagen in Rotterdam hebben meer dan 380.000 bezoekers getrokken. De organisatie van het driedaagse maritieme evenement spreekt van grote drukte, met volle tribunes en volgeboekte excursies. De show op zaterdagavond, die vaak als hoogtepunt wordt gezien, trok tienduizenden bezoekers. Op het programma stonden daar onder meer een verlichte schepenparade, diverse optredens vanaf een vrachtschip en een vuurwerkshow.

17 uur geleden
Koning bezoekt geboorteplaats prins Claus met moeder en broer

HITZACKER (ANP) - Koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en prins Constantijn hebben zondag een bezoek gebracht aan Hitzacker, de geboorteplaats van prins Claus. Het bezoek aan Duitsland was ter gelegenheid van de 100e geboortedag van de in 2002 overleden prins. Het drietal poseerde onder meer voor een borstbeeld van Claus, dat in 2005 werd onthuld door toenmalig koningin Beatrix.

20 uur geleden