Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stuk minder coronatests voor toegang gepland dan vorig weekend

Stuk minder coronatests voor toegang gepland dan vorig weekend

LEUSDEN (ANP) - Voor komend weekend staan een stuk minder coronatests gepland bij commerciële aanbieders dan rond hetzelfde tijdstip een week geleden. Volgens Stichting Open Nederland (SON), die het testen voor toegang tot grote evenementen organiseert, waren donderdagochtend bijna 30.000 afspraken gemaakt.

Vorige week rond hetzelfde tijdstip stond dat aantal op bijna 150.000 afspraken. Deze week zijn het er voor vrijdag 11.000, voor zaterdag 16.000 en voor zondag iets meer dan 2000. "De ervaring leert wel dat mensen hun testafspraak doorgaans kort van te voren boeken", aldus een woordvoerder van SON, "dus dit aantal zal naar verwachting nog verder oplopen vrijdag en zaterdag."

Sinds een week is het coronatoegangsbewijs alleen nog nodig voor toegang tot evenementen binnen, met meer dan vijfhonderd bezoekers zonder vaste zitplaats. In de praktijk gaat dat om grote feesten in nachtclubs, of bijvoorbeeld grote concerten. Iedereen die daar naar binnen wil, heeft een negatieve testuitslag nodig, gevaccineerd of niet.

Weekend

Vorige week werden uiteindelijk in totaal 372.000 testafspraken gemaakt. Met name in het weekend werden veel tests geboekt voor grote binnenevenementen, waaronder een aantal carnavalsfeesten.

Een verklaring voor het lagere aantal afspraken deze week kan de woordvoerder van SON niet geven. "We zullen maandag zien hoeveel testen het uiteindelijk worden. Vorige week hadden we wel meer boekingen van tevoren vanwege carnaval."

Eerder gaven een aantal commerciële aanbieders al aan te verwachten dat het aantal coronatests voor toegang zou afnemen nu een negatieve testuitslag bijna nergens meer nodig is. Het is volgens SON nog te vroeg om te zeggen of er genoeg testlocaties over blijven om te zorgen dat iedereen in Nederland binnen een halfuur reizen een test kan laten afnemen. Op dit moment zijn er nog steeds ongeveer negenhonderd locaties open, aldus de woordvoerder.

Meer uit Binnenland

NCTV: cyberdreiging neemt snel toe door AI, actie nodig

DEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."

2 uur geleden
Jetten vindt zijn aanwezigheid bij Rode Lijn-demo 'niet passend'

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.

2 uur geleden
OM wil geen straf voor bestuurder Haagse tram die man overreed

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.

4 uur geleden
Weer bommelding op KLM-vlucht, toestel veilig geland op Schiphol

HAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.

4 uur geleden
Brussel: Nederland moet asielzoekers van EU-landen overnemen

BRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.

6 uur geleden
Tientallen actievoerders op bouwplaats Microsoft-datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben tientallen actievoerders de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg bezet. Dat ziet een verslaggever. Actievoerders klommen over het hek met meegenomen ladders en knipten een gat in het hek van de bouwplaats. De politie en ME zijn in groten getale aanwezig.

6 uur geleden
Actiegroep probeert bouwplaats Microsoft-datacentrum te bezetten

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben ongeveer honderd actievoerders vrijdagochtend geprobeerd op de bouwplaats van een groot Microsoft-datacentrum aan de Plimsollweg te komen. Dat ziet een verslaggever. De actiegroep 'Geef Tegengas', die het protest heeft georganiseerd, wil de bouw van het datacentrum stilleggen.

6 uur geleden