Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studie: vorig jaar ruim 36.000 overlastmeldingen deelscooters

Studie: vorig jaar ruim 36.000 overlastmeldingen deelscooters

UTRECHT (ANP) - Deelscooterbedrijven GO Sharing, Felyx en Check hebben vorig jaar ruim 36.000 meldingen ontvangen van overlast door hun deelscooters. Het gaat dan om de parkeerlocaties van de elektrische tweewielers. Dat meldt advies- en ingenieursbureau Movares dat onderzoek deed naar de deelscootersector. Dat betekent dat één op de 510 ritten tot overlast heeft geleid, op een totaal van ruim 18,5 miljoen ritten.

Movares verwacht dat het daadwerkelijke aantal overlastmeldingen waarschijnlijk hoger ligt, omdat niet alle meldingen bij de deelscooterbedrijven terechtkomen. Het adviesbureau heeft de data van GO Sharing, Felyx en Check verzameld. De bedrijven hadden Movares namelijk opdracht gegeven "een objectief beeld te vormen over hun diensten".

Uit die data komt verder naar voren dat de bedrijven samen bijna 800.000 actieve klanten bedienen. Movares merkt daarbij op dat er wel rekening gehouden moet worden met dubbeltellingen: sommige klanten maken namelijk gebruik van de diensten van twee of meerdere deelscooterbedrijven. 31 procent van de klanten is klant bij alle drie de bedrijven. Gezamenlijk legden de gebruikers in 2022 bijna 65 miljoen kilometer af.

'Handelingskader'

De meeste ritten vinden plaats in de gemeenten waar klanten zelf wonen, namelijk 71 procent. In augustus 2022 waren GO Sharing, Felyx en Check actief in ruim 115 gemeenten. Movares concludeert dat de meeste ritten plaatsvinden in grote gemeenten, met een inwonersaantal van 100.000 of meer.

Het aantal deelscooters is in de afgelopen jaren flink toegenomen. Op 1 januari vorig jaar reden er nog zo’n 10.000 op de Nederlandse wegen, een jaar later waren dat er ruim 13.000. De Tweede Kamer constateerde eind vorig jaar nog dat gemeenten "worstelen" met de komst en overlast van de scooters. De Kamer vroeg het kabinet daarop om "een handelingskader" om de gemeenten houvast te geven. Daarbij werd ook rekening gehouden met het aanscherpen van wetten en regels.

Meer uit Financieel

Vliegveld Catania heropend na verlaagde vulkaandreiging

CATANIA (ANP/RTR) - De luchthaven van Catania op Sicilië heeft dinsdag de vluchten hervat, nadat het vliegverkeer was stilgelegd door een uitbarsting van vulkaan Etna en slechte weersomstandigheden. KLM moest afgelopen weekend reizigers omboeken naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

3 minuten geleden
Jørgensen: EU betaalde al 100 miljard extra voor evenveel energie

DUBLIN (ANP) - De Europese Unie heeft dit jaar ruim 100 miljard extra aan energie besteed "zonder daarvoor een molecuul extra aan gas of olie te ontvangen", zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een overleg met EU-ministers van Energie. Voor hem toont dit aan hoe "onhoudbaar het is om afhankelijk te zijn van energiebronnen uit andere delen van de wereld".

29 minuten geleden
Anthropic noemt AI risico voor mensheid in beursgangdocument

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.

1 uur geleden
Bloomberg: KKR en RWE willen gezamenlijk bod doen op Duits Uniper

DÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.

1 uur geleden
AEX opent hoger, Arcadis zakt na bekendmaking banenverlies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.

2 uur geleden
Nederland: dit jaar geen akkoord EU-begroting zonder verlaging

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.

2 uur geleden
Hornbach: meer omzet door vraag naar verkoeling in hete zomer

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.

3 uur geleden