
Studie: veel meer vraag naar hr-personeel door hybride werken
ROTTERDAM (ANP) - Door de gevolgen van de coronapandemie en de krappe arbeidsmarkt was er het afgelopen jaar veel meer vraag vanuit werkgevers naar hr-personeel. Zij moesten helpen bij de overgang naar blijvend hybride werken en bij het oplossen van het tekort aan arbeidskrachten. Maar ook onder hr-medewerkers is sprake van ernstige krapte, blijkt uit onderzoek van marktonderzoeker Intelligence Group in opdracht van hr-dienstverlener Compagnon.
Voor elke hr-medeweker die op zoek is naar een baan, zijn er drie vacatures. "Als de hr-professional al op zoek gaat, is hij of zij uitermate kritisch, waardoor de sollicitatieprocedure een volle maand langer duurt dan bij andere beroepsgroepen", staat in een toelichting op de resultaten.
De vraag naar hr-professionals steeg in 2021 met 72 procent. De behoefte nam het meest toe in de bouw, culturele sector en de horeca. Die laatste sectoren gingen na periodes van coronabeperkingen weer open. "Het personeelsbestand was echter flink verkleind. Om weer goed te kunnen functioneren, is er massaal naar personeel gezocht door vacatures te plaatsen." Uitzendconcern Randstad meldde in januari al dat de functie van hr-manager hoog in de jaarlijkse lijst van kansrijke beroepen staat.
Bij recruitmentmedewerkers is de krapte nog erger. Daar kan elke werkzoekende kiezen uit dertien vacatures.
De afgelopen tijd zijn onder meer bij Schiphol en Rijkswaterstaat problemen ontstaan door personeelstekorten.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/RTR) - Intel heeft een overeenkomst bereikt met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump voor een belang van ongeveer 10 procent in de chipfabrikant. Dat bevestigen de twee partijen nadat meerdere media daar deze week al over berichtten. De Amerikaanse overheid gaat een bedrag van 8,9 miljard dollar investeren in de chipfabrikant.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat Intel ermee heeft ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in de chipfabrikant te geven. "Ze hebben ermee ingestemd en ik denk dat het een geweldige deal voor hen is", zei Trump vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.
10 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag overwegend positief de handel uitgegaan. Beleggers reageerden enthousiast op uitspraken van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell en kauwden nog na op de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie op donderdag.
11 uur geleden