Studie: veel meer Amerikaanse coronadoden dan gemeld
WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn mogelijk tienduizenden mensen meer door het coronavirus gestorven, dan officieel gemeld. In de maanden maart, april en mei stierven er 122.300 inwoners meer dan gebruikelijk. Het aantal gemelde coronadoden in die drie maanden is echter 95.235, aldus een studie.
De onderzoekers wijzen op verschillen in de meldingen door de Amerikaanse staten. In sommige gebieden waren in het begin ook geen coronatests beschikbaar.
Volgens media kan het zijn dat aanvankelijk veel doden in verpleeghuizen niet zijn meegeteld. Mogelijk zijn ook veel sterfgevallen aan longontsteking toegeschreven, zonder dat er een link is gelegd met het coronavirus.
De Verenigde Staten kampen al met de meeste besmettingen wereldwijd, inmiddels ruim 2,73 miljoen. Ook het aantal van ruim 130.000 gemelde coronadoden is het hoogste ter wereld. Een topadviseur van het Witte Huis vreest een forse stijging van het aantal besmettingen, als er geen verdere maatregelen worden getroffen en versoepelingen niet worden teruggedraaid.
Meer uit Buitenland
BEIROET/JERUZALEM (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op de regio Nabatieh in het zuiden van Libanon zijn zeker zestien mensen om het leven gekomen. Dat meldt Al Jazeera vrijdag op basis van het Libanese staatspersbureau NNA. Het Israëlische leger heeft melding gemaakt van aanvallen op meerdere doelen in het zuiden van Libanon.
1 uur geledenBERN (ANP/RTR) - De gesprekken die voor vrijdag gepland waren tussen de Verenigde Staten en Iran in het bergresort Bürgenstock in Zwitserland zullen niet plaatsvinden. Dat meldt het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdagochtend in een verklaring.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zal "niet aarzelen om de vijand een verpletterende slag toe te brengen" als de deze week ondertekende overeenkomst wordt geschonden. Dat schrijft de Iraanse onderhandelaar Mohammad Bagher Qalibaf op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De vicepresident van de Verenigde Staten, JD Vance, zal donderdagavond uiteindelijk niet naar Zwitserland afreizen om de onderhandelingen over een definitief akkoord met Iran te starten. Dat heeft het Witte Huis in een verklaring bekendgemaakt.
4 uur geledenMAKERFIELD (ANP) - Bij tussentijdse verkiezingen in het Engelse kiesdistrict Makerfield is Labour-kandidaat Andy Burnham gekozen als nieuw parlementslid. Burnham (56) is de huidige burgemeester van Manchester en kan nu met zijn verworven zetel in het Britse parlement het leiderschap van Labour opeisen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Trump is de overeenkomst met Iran "waarschijnlijk een onvoorwaardelijke overgave" voor dat land. "We hebben hen militair volledig verslagen", zei de president in The Axios Show.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie zijn donderdag overeengekomen om de sancties tegen Rusland vanwege de oorlog tegen Oekraïne met nog eens twaalf maanden te verlengen. Dat meldt een woordvoerder van de voorzitter van de Europese Raad.
6 uur geleden